dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Plomis

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    okolice Łodzi
    Posty
    1

    Domyślnie Marcel - prośba o wycenę kosztów

    Witam.
    Planujemy latem zacząć budowę domku wg. projektu Marcel. Mam jednak pytanie dotyczące kosztów tej inwestycji, ponieważ musimy posiłkować się kredytem i nie chciałbym, aby budowa stanęła. Jakie mogą być przybliżone koszta stanu surowego zamknietego z ociepleniem budynku,podłączami i rozprowadzonymi instalacjami elektryczną i grzewczą bez pieca? Wnętrze pozostaje do wykończenia we własnym zakresie. Posiadamy działkę na której są media, stoi inny budynek i jest ogrodzona. W projekcie zmieniamy tylko pokrycie dachu na blachodachówkę.

    Oto link do projektu... http://pprojekt.pl/projekt413-marcel.html

    Proszę o wszelkie porady, wyceny poszczególnyh etapów lub całości.

    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #2

    Domyślnie

    Marcin na to pytanie powinien odpowiedzieć Twój kierbud, który na potrzeby kredytu bankowego wykona kosztorys.

  3. #3

    Domyślnie

    ...jaki znowu kierbud? on buduje????
    popytaj wykonawców to się zorientujesz, co do przyłączy to bez projektu nikt nie oszacuje kwoty...
    ...

  4. #4

    Domyślnie

    Sławek a kto według Ciebie robi kosztorys dla banku bo chyba o taki kredyt chodzi. Na pewno nie inwestor. Pozostaje jeszcze rzeczoznawca i operat szacunkowy. Robię takie wyceny jako wykonawca ale tylko na potrzeby złożenia oferty Inwestorom.

  5. #5

    Domyślnie

    ...nie rozumiem toku rozumowania...kosztorys powinien zrobić ten kto za tą pracę weźmie pieniądze a nie ktoś tam, kto po swojemu wyliczy....
    oczywiście można założyć wyższe kwoty dla bezpieczeństwa i wziąć wyższy kredyt (najwyżej nie wykorzysta inwestor całości), ale opinia kierbuda nie jest miarodajna - jeżeli policzy za mało to inwestorowi nie wystarczy środków na dokończenie budowy ....(tym bardziej, że niektórzy kierbudzi nie bardzo orientują się w technologii budowy i nie wierzę, że są w stanie oszacować koszty)
    aha... i nigdzie nie wspominałem o tym, że kosztorys robi inwestor...
    ...

  6. #6

    Domyślnie

    Sławek dyskusja pomiędzy nami interesująca ale w dalszym ciągu nie widzę tu miejsca dla Wykonawcy w tym o czym piszemy.
    Napisałeś prawdę o tym braniu pieniędzy a kierbud jest na tym miejscu. Dla niego to strona A4, podpis i pieczątka.

    Poczekajmy może aż sam zainteresowany się odezwie Być może jest jeszcze coś o czym my nie wiemy.

  7. #7

    Domyślnie

    ...mylisz się, dyskusja z Tobą wcale nie jest interesująca....
    skoro nie widzisz miejsca dla wykonawcy przy wycenie inwestycji to Twoja prywatna sprawa i oczywiście masz prawo mieć własne zdanie ...
    nie wiem czy potrafisz czytać ze zrozumieniem, ale autor wątku chciał poznać orientacyjne koszty budowy po to, żeby móc wystąpić do banku o odpowiednią kwotę kredytu na pokrycie kosztów inwestycji.... nie chodziło mu o fikcyjną wycenę podbitą przez jakiegoś tam kierbuda...

    być może Ty znasz lepiej rynek budowlany niż ja, ale z tego co ja wiem, najbardziej bliski prawdy szacunek wartości inwestycji inwestor może otrzymać tylko od wykonawcy, nie od kierbuda..... i to tyle, mój głos w tej "dyskusji" już się nie pojawi....
    ...

  8. #8

    Domyślnie

    Wyjść jest kilka. W zależności od dokładności szacunków wiąże się to z różnymi kosztami. Najszybciej i bez kosztów oszacujesz koszty wskaźnikiem tzn. średni koszt budowy domu jednorodzinnego na Twoim terenie przemnożony przez powierzchnię użytkową. Wynik raczej przybliżony... Możesz zlecić również wykonanie kosztorysu inwestorskiego. Wynik dość dokładny, ale koszty opracowania kosztorysu to kilkaset zł. (w zależności od kosztorysanta). Możesz również zwrócić się do kilku potencjalnych wykonawców z prośbą o wycenę. Wynik będzie najbardziej miarodajny, szczególnie gdy podpiszesz potem umowę z wykonawcą na podstawie sporządzonej wyceny. Polecam przekazanie wykonawcą przedmiaru robót, lub co najmniej bardzo dokładnego zakresu (pisemnie) robót do wyceny aby wyceny różnych wykonawców były porównywalne, gdyż z praktyki wiem, że jeśli wykonawcy wyceniają tylko na podstawie projektu, to wycen nie da się porównać gdyż obejmują zupełnie różne zakresy robót.
    Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony