dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wyrwal

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    2

    Domyślnie Ogrzewanie: solar + kominek z płasz. + grzałka elektryczna

    Planuję ogrzewać swój dom (ok. 200m) zestawem: solar + kominek z płaszczem wodnym + grzałka elektryczna. Czy ktoś ma już doświadczenie tego rodzaju?

  2. #2
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie Re: Ogrzewanie: solar + kominek z płasz. + grzałka elektryc

    Cytat Napisał wyrwal
    Planuję ogrzewać swój dom (ok. 200m) zestawem: solar + kominek z płaszczem wodnym + grzałka elektryczna. Czy ktoś ma już doświadczenie tego rodzaju?
    Mam solary,kom z pł.wod. i piec gazowy.Chcesz solarami ogrzewać dom?Grzałka elektryczna?gdzie?

    pzdr

  3. #3

    Domyślnie

    I jak to się sprawdza w rzeczywistości? Gościu od ogrzewania nie przekonuje mnie do kominka z plaszczem wodnym...

  4. #4

    Domyślnie

    Kominek z płaszczem ma sens ekonomiczny jezeli planujesz palić w nim co najmniej 3 razy w tygodniu..... jeżlei rzadziej to szkoda kasy
    hydraulik.net.pl

  5. #5
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrol
    Kominek z płaszczem ma sens ekonomiczny jezeli planujesz palić w nim co najmniej 3 razy w tygodniu..... jeżlei rzadziej to szkoda kasy
    Jeżeli idąc dalej twoim tokiem rozumowania.....czy jeżeli w lecie w chłodne wieczory "ruszę" kominkiem mniej niż 3 razy w tygodniu to jak sens ekonomiczny przełoży się na relax i wygodę?

    pzdr

  6. #6

    Domyślnie

    chodzi mi nie o to czy w ogóle kominek......? tylko cy z płaszczem wodnym.
    Kominek tak..... inwestowanie w płaszcz około 6-10 tyś ma sens ekonomiczny przy częstym paleniu.
    Ale oczywiście każdy sam decyduje co kupuje
    hydraulik.net.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Mam kominek z płaszczem, solary i kocioł elektryczny. Wszystko pracuje na wspólny bufor 550/150, ogrzewanie podłogowe. Przez całą zimę paliłem w kominku, kocioł elektryczny nie był używany, w lecie w zasadzie wystarczyły solary - sporadycznie dogrzewałem cwu kotłem elektrycznym. Dom około 200 m2, 4 dorosłe osoby.
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurek_Z
    Mam kominek z płaszczem, solary i kocioł elektryczny. Wszystko pracuje na wspólny bufor 550/150, ogrzewanie podłogowe. Przez całą zimę paliłem w kominku, kocioł elektryczny nie był używany, w lecie w zasadzie wystarczyły solary - sporadycznie dogrzewałem cwu kotłem elektrycznym. Dom około 200 m2, 4 dorosłe osoby.
    Oświeżam temat, bo też rozpatruję taką opcję. Jurku_Z czy mógłbyś napisać coś więcej o twoich solarach i kominku? (firma, powierzchnia) Jaki kocioł elektryczny? Ten bufor to dwa zbiorniki w jednym?
    renjul

  9. #9

    Domyślnie

    Mam zestaw Makroterm TURBOSOLAR TS I - 4 szt i TURBOKOMINEK 18 kW
    Kocioł elektryczny Kospel 18 KW
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony