dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie jak zakryć rury gazowe w kuchni??

    Witam.
    Wezmę się za flizowanie ( z kolegą) kuchni. Mam taki problem: idą rury gazowe do piecyka i kuchenki (foto):



    Wiem, że nie można chować rur z gazem pod flizy. Jak to ładnie zamaskować??

    Przepraszam za jakość zdjęcia

    I pytanko małe: przy montazu na placki regips sie gruntuje od środka??
    Ostatnio edytowane przez jarosecurity ; 11-08-2010 o 22:07 Powód: ooortographia

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    Nie do końca tak, możesz rury zakryć ale trzeba zostawić otwory do tego aby można było włożyć czujnik do mierzenia przecieków gazu. Ja już wiele rur zakryłem a na otwory jest wiele pomysłów. Płyt od środka się nie gruntuje no chyba że gdzieś leżały i były całe zakurzone.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  3. #3

    Domyślnie

    Hm... jeno ponoć mają być tak zasłonięte, żeby można było to zdjąć. Chyba walne takie kanały plastikowe, co sie chowa kable (korytka)
    Ostatnio edytowane przez jarosecurity ; 14-08-2010 o 10:36

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    Ja nie mam z tym problemów już w wielu mieszkaniach tak robiłem i robota była odebrana.Wiadomo że jak coś będzie nie szczelne no to trzeba będzie rozbierać aby dostać sie do spawu,połączenia ale jak dobrze zrobione i sprawdzone to się nic nie powinno dziać a tam gdzie są zawory montuje się drzwiczki.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  5. #5
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    kolego jezeli bedziesz kładł płytki to spewnością będzie nowa zabudowa kuchni jeżeli będą nowe szafki top można to łądnie zabudować poprzez zastosowanie na Junkersie ązurowych drzwiczek a jeżeli nie to można w komponować szafkę wisząca z półeczkami pod przyprawniki9 i inne < robi sie szafkę z odsunięciem płyty Hdf lub korpusowaej na grubośc zabudowanych rur i zastawiasz na wysokości zaworu dodatkowy otwór na zawór i w miejscu między półkami wstawiasz blęde z hdf lub płyty laminowanej

  6. #6

    Domyślnie

    Kolego widze ze tu są rozbierzne zdania na twój post , ja to widzę w ten sposób , normalna rzecz że pieca samego nie mozesz zabudować musi pozostać na wieżchu i dalej szpecić wystrój łazienki czy też kuchni , nic na to nie poradzisz takie prawo , nawet jezeli to zrobisz to fachowcy z gazowni czy tez z administracji karzą tobie to rozebrać w trybie natychmiastowym , chociaż są piece juz takie które wcale nie przypominają pieca i bardzo ładnie wkonponowują sie w otoczenie i wystrój wnętrza , to tyle jezeli chodzi o sam piec ..... natomiast rury naturalnie że możesz zabudować (nie wpuszczać w ściany - broń boże takich posunięć ) zastosuj do tego profile i rygipsy przy montarzu nie zapomnij o dzwiczkach z dostępem do zaworu i naturalnie obowiązkowo o kratce wentylacyjnej to jest podstawa , płytki mozesz kłasc na rygipsy jakie tylko tobie sie podobają i nikt tobie nie powie nawet złego słowa jeżeli spełnisz te kryteria , dodam że jak zagospodarujesz dobrze to pomieszczenie i popracujesz troszkę nad profilami to przy okazji wyjda tobie jakieś tam piekne półeczki , taka moja sugestia - trochę pomysłu na nie wykorzystane czegoś a i przy okazji ukrywanie czegoś............pozdawiam serdecznie

  7. #7
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz1686 Zobacz post
    Kolego widze ze tu są rozbierzne zdania na twój post , ja to widzę w ten sposób , normalna rzecz że pieca samego nie mozesz zabudować musi pozostać na wieżchu i dalej szpecić wystrój łazienki czy też kuchni , nic na to nie poradzisz takie prawo , nawet jezeli to zrobisz to fachowcy z gazowni czy tez z administracji karzą tobie to rozebrać w trybie natychmiastowym , chociaż są piece juz takie które wcale nie przypominają pieca i bardzo ładnie wkonponowują sie w otoczenie i wystrój wnętrza , to tyle jezeli chodzi o sam piec ..... natomiast rury naturalnie że możesz zabudować (nie wpuszczać w ściany - broń boże takich posunięć ) zastosuj do tego profile i rygipsy przy montarzu nie zapomnij o dzwiczkach z dostępem do zaworu i naturalnie obowiązkowo o kratce wentylacyjnej to jest podstawa , płytki mozesz kłasc na rygipsy jakie tylko tobie sie podobają i nikt tobie nie powie nawet złego słowa jeżeli spełnisz te kryteria , dodam że jak zagospodarujesz dobrze to pomieszczenie i popracujesz troszkę nad profilami to przy okazji wyjda tobie jakieś tam piekne półeczki , taka moja sugestia - trochę pomysłu na nie wykorzystane czegoś a i przy okazji ukrywanie czegoś............pozdawiam serdecznie




    zanim coś napiszesz pierw to sprawdz

  8. #8

    Domyślnie

    kolego nie rozumiem czego sie doczepiłes w mojej wypowiedzi moze to zprostujesz , chcesz piec zabudować ))) - wkładaj go w szawkę czy w coś tam śmiało dla mie mozesz go nawet zamurować , a następnie wpuść do domu kogos kto sprawuje piecze nad tymi urządzeniami , to nie takie proste jak moze wyglądać , chyba ze walnełem sie na czymś innym , moze mi podpowiesz nie zamieżam sie kłucić na łamach tego forum ale sam to przetestowałem na własnym błedzie , potraktowano mnie ulgowo w tym tez temacie - a mogło być gorzej..........
    P.S....
    Na twój podpis pod twoim profilem nie bedę sie wypowiadał.....odpowiedz sobie kolego sam na to całkiem nie trudne pytanie-odpowiedz , jak widzę grzecznosc przez ciebie nie przemawia a wręcz chyba życie zasuneło tobie pożadnego kopniaka w samo centrum..... no koment (((

  9. #9
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    dokładnie - życie uczy wiele - a jeżeli odpowiesz mi na to skąd posiadasz taką wiedzę ze wypowiadasz się na temat ? <<<< chcesz piec zabudować ))) - wkładaj go w szawkę czy w coś tam śmiało dla mie mozesz go nawet zamurować>>>>>>>>>> odnośnie podpisu jest to tak jak jest w życiu tylko K........ i ........... biorą kase

  10. #10

    Domyślnie

    sorki serdeczne nie zrozumiałem i po przeczytaniu tego podpisu nie zrozumie go co 2 przeciętny ...... sorki , a z kąd mam taką wiedze , ten co mi piec wywalił z zabudowy to przedstawil mi takie pismo ze mi prawie w buty nie weszło , przepraszam za wypowiedź ale ledwo się z tego wylizałem , gazownik był strasznie uparty , poiwedział że propan - butan z butli to i mogę sobie schować i do tapczanu a gaz ziemny jest na prawach i co zrobisz , stwierdzam fakty zaistniałe u mnie , chciałem dobrze , a wyszło jak w życiu ..... co tu opowiadać ((( daje w dup....

  11. #11
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o termę nie może być zakryta ale jak już wcześniej napisałem do tego celu stosuje sie drzwiczki ązurowe aby spełniały wentylację i jeżeli tak miałeś to zrobione możesz podać tego gazownika o straty finansowe !!!!!- odnośnie tego sprostowania co drugi nie zrozuimie niech pomyśli jak to jest z Pomocą - jej definicja - nie odpłatną

  12. #12

    Domyślnie

    Miałem zabudowe pieca do ogrzewania podłogowego i grzania wody gazowo z sieci - thermy jak napisałes , spełniłem wszystkie warunki , czyli - kratka wentylacyjna wyszcególniona w wymiarach , otwór na zawór bezpieczeństwa , dzwiczki do regulacji pieca wszystko bylo na miejscu acz kolwiek przecietny urzytkownik by sie nie połapał bo raczej było nie widoczne ( my wiedzielismy gdzie co jest z otwieraniem ) na zatrzaski , nie rozumiem prawa ......inaczej mówi pismo a inaczej jest w teorii

  13. #13

    Domyślnie

    Hm... dziękuję za odpowiedzi, coś wymyślę, ale panooowie... nie trza się kłócić

  14. #14
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    nikt tu sie nie kłoci- jeżeli zrobisz to tak jak bedziesz uważał to sam poniesiesz tego konsekwencje Lub też nie

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    meayse

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Oleśnica
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    A ja Bym chciała wiedzieć jak zakryć rury wodno gazowe pod piecykiem gazowym które szpecą moja łazienke?

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    taaaaj

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    WIILICZKA
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja założyłem maskownicę pod termą gazową i wygląda to teraz bardzo efektownie, pozbyłem sie szpecących rur.
    Kupiłem to w necie www.maskownice.com

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony