dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 93
  1. #1

    Domyślnie projekt M46a SZUMIĄCE TOPOLE wariant 1

    Czy ktoś buduje dom szumiące topole wariant 1?

  2. #2

    Domyślnie tez szukam informacji na temat tego projektu

    Jestem zainteresowana budową tego domu pod koniec 2009 roku. Jestem zdziwiona że nikt nie pisze nic na temat tego projektu...

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    NIESIA 22

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam!
    Zakupiliśmy ten projekt i na początku roku rozpoczynamy budowę. Obecnie jesteśmy na etapie dostosowania projektu do naszych potrzeb oraz uzgodnień wymaganych do rozpoczęcie budowy. Największą zmiana jaką wprowadzamy jest dwu stanowiskowy garaż.

  4. #4

    Domyślnie Kto buduje Szumiące Topole I Muratora

    Rozpoczynamy budowe domu wg. tego projektu wiosna tego roku. Czy ktoś też moze go sobie upodobał .

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    paula29

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam! ja również zdecydowałam sie na M09 i nie wim czy to dobry wybór.Bardzo chciałabym zobaczyć ten domek na żywo

  6. #6

    Domyślnie

    Zdecydowaliśmy się na ten projekt ponieważ wydał nam się bardzo funkcjonalny i prosty w budowie co znacznie obniza koszty.
    Wprowadzilismy drobne przeróbki, które polegały na zlikwidowaniu drzwi balkonowych w kaciku jadalnym (pozostawilismy tam tylko okno) i powiększeniu drzwi balkonowych do ogrodu. Postaram sie zamieścić zdjecia jak tylko "domek nabierze kształtów w realu"

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    endru6

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam!

    Jesteśmy z żoną na etapie poszukiwania projektu i właśnie trafiłem na Szumiące topole Muratora (wariant I). We wszystkich projektach, które do tej pory oglądaliśmy, czegoś brakowało. Temu projektowi z pierwszych oględzin to najbardziej brakuje wykorzystania przestrzeni nad garażem. Klatka schodowa przy garażu, dwa spoczniki; nie wierzę, że z drugiego spocznika nie dałoby się zrobić wejścia nad garaż. Ponad to przerobiłbym zadaszenie tarasu od strony ogrodu i garaż powiększył o jedno stanowisko. Co o tym myślicie?

    LEŚNIK: Czy ten domek na parterze ma 2,90 m wysokości jak podają na stronie?

    I jeszcze link do projektu: Szumiące topole (wariant I)

  8. #8

    Domyślnie

    Czy ten domek na parterze ma 2,90 m wysokości jak podają na stronie?
    Nie jestem pewna ale sprawdzę w dokumentacji technicznej.
    Jeśli chodzi o przestrzeń nad garażem to oczywiście jest tam do "zorganizowania" normalne pomieszczenie. Nie ma na ten temat wzmianki na stronie Muratora, ale nasza Pani architekt zaznaczyła, że wystarczy podnieśc garaż o 2 - 3 cegły i mamy dodatkowy pokój. Tak też mamy zamiar zrobić. Zapomniałam napisać że zaprojektowaliśmy tam dodatkowe okno. Do tego pomieszczenia wejście będzie właśnie z klatki schodowej.
    2 tygodnie temu otrzymaliśmy pozwolenie na budowę ale na działce jest mokro i musimy poczekać aż woda opadnie

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    endru6

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    W takim razie czekam niecierpliwie na jakieś zdjęcia i informacje o tej wysokości parteru.

  10. #10

    Domyślnie

    Juz sprawdziłam - rzeczywiście na parterze domek ma 2,90 m wysokości (tak jest w dokumentacji technicznej).

    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Witam. Właśnie zamówiliśmy z żoną projekt Szumiące Topole wersja lustro. Może byłby ktoś uprzejmy i podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z tym projektem. :D

  12. #12

    Domyślnie

    Witam. Właśnie zamówiliśmy z żoną projekt Szumiące Topole wersja lustro. Może byłby ktoś uprzejmy i podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z tym projektem.

  13. #13

    Domyślnie

    witam, jestem na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę, późnym latem lub na jesień planuję rozpocząć budowę, zmiany - kosmetyka: likwidacja ścianki działowej w garderobie (wstawienie okna takich samych rozmiarów jak w kuchni - front budynku nabiera symetrii), likwidacja bocznych drzwi tarasowych - w zamian duże okno, likwidacja wejścia do kuchni z wiatrołapu, pomieszczenie nad garażem zamieniam na użytkowe - drzwi wybijam z wyższego spocznika, wstawiam okno, liwiduję balkon w ścianie szczytowej - w zamian duże okna, obniżam kondygnacje do 2,70 (2,90 to moim zdaniem za dużo), zmiejszam drzwi wejściowe do 100cm. Jeżeli chodzi o materiały to jedyna zmiana ściany z pustaka ceramicznego.
    Zebrałem kilka ofert na wykonanie stanu surowego, kwota robocizny oscyluje na poziomie 50-60 tys zł - proszę o opinie.

  14. #14

    Domyślnie my też budujemy

    Hey! My też zabieramy się za "szumiące". Jestesmy na etapie wprowadzania lekkich zmian w projekcie, które obejmują m. in. poszerzenie drzwi z wiatrołapu do salonu, likwidację bocznego balkonu, zużytkowanie przestrzeni nad garażem (wejście oraz wstawienie okna), poszerzenie wyjścia na taras (podwójne drzwi), przebudowa zadaszenia nad tarasem. Zastanawiamy się również nad zmniejszeniem wysokości kondygnacji do 2,70, ale to jeszcze do dyskusji z wykonawcami, bo obawiamy się zmniejszenia samego w sobie, po zrobieniu np. ogrzewania podłogowego:/ budowę mamy zamiar (przy dobrych wiatrach) zacząć jesienią. Pozdrowienia!

  15. #15

    Domyślnie

    Witam ponownie. My z żoną jesteśmy też na etapie wprowadzania zmian w projekcie. Działka już ogrodzona. W czerwcu składamy papiery o pozwolenie w gminie Halinów koło Warszawy. Zmiany to poszerzenie drzwi na taras za domem. Przekonstruowanie wiatrołapu , którego na dobrą sprawę nie było. Chyba likwidacja bocznych drzwi na rzecz dużego okna i likwidacja tarasu bocznego. Zmiana konstrukcji schodów żeby spocznik wypadał na poziomie garażu. Powiększenie drzwi garażowych do 2,20. Jak coś będzie jeszcze to napiszemy.

  16. #16

    Domyślnie szumiace topole

    witam,
    Czy ktoś już wybudował szumiące topole z zagospodarowana przestrzenią nad garażem i czy rzeczywiście możliwe jest wykorzystanie tego pomieszczenia jako dodatkowej sypialni (czy trzeba dach podnieść o 2-3 cegły czy tez nie jest to konieczne ?). Na jakiej wysokości zaczynają się skosy na poddaszu?

  17. #17

    Domyślnie

    Witam,

    Również jestem bardzo zainteresowany tym projektem. Po prześledzeniu setek projektów wpadła mi w ręce gazeta i tam Szumiące Topole. Moje pierwsze wrażenie: super funkcjonalne wnętrze. Ma w zasadzie wszystko to co chcę, spory salon, dodatkowy pokoik na dole, spora kuchnia, kotłownia z tyłu domu (w moim przypadku) za garażem, wszystkie pomieszczenie wydają się być ustawne. Zewnętrznie nie jest może najpiękniejszy ale po przerobieniu tylu projektów stwierdzam, że strefa mieszkalna jest najważniejsza. Reasumują dla mnie numer jeden obecnie. Budowę chcę zacząć na wiosne przyszłego roku więc czas nagli.
    Mam kilka pytań w związku z tym projektem:
    -czy ktos mógłby zamieścić zdjęcia z realizacji?
    - Jak wygląda sprawa pomieszczenia nad garażem - czy są konieczne zmiany aby dostać się do niego z drugiego spocznika?
    - Czy ktoś buduje wersje z garażem dwustanowiskowym?
    - I co sądzicie o wysokości pomieszczeń (2,9m)?

    Pozdrawiam. Tomek

  18. #18

    Domyślnie

    Witam po kilkutygodniowej przerwie na forum.
    Nasze Szumiące Topole są już prawie na ukonczeniu stanu surowego. Obecnie ekipa konczy ścianki działowe na poddaszu i ściany szczytowe.
    Muszę przyznać że dom WYSZEDŁ WIĘKSZY NIZ OCZEKIWALIŚMY .
    Co prawda wysokośc parteru zmniejszyliśmy na 2,70 a poddasze podnieśliśmy tylko o jedną cegłę ale będzie co urządzać .
    Pokój nad garażem wyszedł naprawdę duży - zrobilismy tam tez okno większe niż te w garażu i kotłowni.
    Wyjatkowo obszerny jest salon - szczególnie że pozbylismy się bocznych drzwi na taras pod balkonem.
    A teraz kilka uwag do przemysleń osób które zdecydują się budować Szumiące topole:
    - łazienka na parterze wychodzi dużo większa niz w projekcie a to dlatego że powstaje miejsce pod schodami betonowymi. Nasi budowlańcy zaproponowali aby dzięki tej wolnej przestrzeni powiększyć właśnie łazienkę i jednocześnie zrobić schowek - spiżarkę do której dostęp byłby z garażu .
    - nalezy przemysleć układ drzwi w wiatrołapie - (za który de facto robi holl) my troche za póżno się zorientowaliśmy i w efekcie musimy zrobić trochę inny układ wejścia do kuchni z hallu (w pierwowzorze właściwie z drzwi wejściowych jest wgląd na kuchnię - bez sensu )
    - trochę nieprecyzyjnie jest zaprojektowany wyciąg kominowy -
    No to na razie tak z grubsza.
    W wolnej chwili wrzucę fotki.
    Pozdrawiam
    Leśnik - a właściwie Leśniczka

  19. #19

    Domyślnie witam

    Po pierwsze gratulacje że budowa osiąga już tak realny kształt, bo u nas ciągle niestety na papierze Dziękuje za praktyczne rady na pewno zwrócimy uwagę na to co wskazałaś. My projekt chcemy zakupić za około 2 tyg i jeszcze ciągle trwają dyskusje z mężem. Moim faworytem są szumiące topole a jego dom prawie identyczny ale jak dla mnie mniej funkcjonalny. Też planuje zrezygnować z bocznego wyjścia na taras i powiększyć do podwójnych drzwi wyjście tylne.
    Czy mogłabyś napisać jeszcze na jakiej wysokości zaczynają się skosy na piętrze?
    Czy jeśli przesunęlibyśmy kominek na drugą stronę komina to czy pozostałoby jakieś dogodne przejście (mąż upiera się że jego ukochany telewizor nie ma gdzie wisieć)?
    Czy podnieśliście o jedną cegłę cały dach czy tylko ten nad garażem?
    Planujemy podwójny garaż i z pokoju nad garażem naszą główna sypialnie mam nadzieje z garderobą.
    Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję że część naszych wątpliwości rozwieje wgląd do dokumentacji technicznej.
    Jeśli moglibyście zagłębić się trochę w problem komina i tych drzwi oraz przesłać zdjęcia myślę że wszyscy na forum będą bardzo wdzięczni
    Pozdrawiam
    PS Szkoda że nikt nie pokusił się o prowadzenie bloga budowlanego jak przy niektórych projektach ale budowa domu to i tak czasochłonnego zadania

  20. #20

    Domyślnie

    Czy mogłabym prosić o podesłanie, lub zamieszczenie zdjęć wybudowanego domu?

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony