dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 93
  1. #21

    Domyślnie

    Witam uroczyście oświadczam że w sobote 26 września zakończyliśmy zadaszanie naszych Szumiących Topoli
    Ciąg dalszy nastąpi w wolnej chwili

  2. #22

    Domyślnie

    hej,
    przesyłam kilka uwag i wyjaśnień:

    - w któryms z poprzednich postów żle napisałam i nie chodzi o żle zaprojektowany wyciąg kominowy tylko pion kanalizacyjny - zwróćcie na to uwage architektowi który dostosowuje projekt.

    - doszliśmy do wniosku że balkon boczny jest w sumie niepotrzebny i zamiast niego warto byłoby wstawić większe okna - zorientowaliśmy się za późno

    - tak, podnieśliśmy całe poddasze nie tylko pomieszczenie nad garażem
    - co do przesuniecia kominka, to trudno mi coś powiedzieć o jego ewentualnym przesuwaniu - dla nas jest idealnie wkomponowany w salon a telewizor to naszym zdaniem rzecz drugorzędna

    - jeśli chodzi o drzwi w hallu/wiatrołapie to tak jak już napisałam przemyślcie ich takie rozmieszczenie żeby była wygodna przestrzeń np. do powieszenia płaszczy czy zdjęcia butów.

    W wolnej chwili wrzucę więcej fotek.
    Pozdrawiam

    Inwestorka

  3. #23

    Domyślnie Szumiące Topole - zaczynamy.

    Witam ponownie. Zaczynamy w tym tygodniu budowę fundamentów. W tym roku tylko fundamenty. Mamy fajnego majstra - jak na razie. Połowa działki już podwyższona ( 11 wywrotek ziemi ) Nie mogę się doczekać stanu budynku na jakim są Leśnik i druga połwa.

  4. #24

    Domyślnie

    Leśniczka
    planujemy ciagnąc prace przez zimę do do czewca przyszłego roku domek musi byc juz gotowy do zamieszkania
    Postaram się zamieszczać na bieżąco postępy prac.

  5. #25

    Domyślnie Start Szumiące Topole Wielgolas Duchnowski gm Halinów

    Wreszcie i my zaczęliśmy. Na razie wykopane pod ławy a w poniedziałek 5 października 2009 robimy zbrojenie i zalewamy ławy. Trzymajcie kciuki. Pozdrowienia dla Leśniczki i jej drugiej połowy. Kopanie w glinie to ciężka praca. Ufffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff. Zdjęcie:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...54e5426b5.html

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotiwo

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    7

    Domyślnie Szumiace topole - zaczęta budowa

    Witam wszystkich budujacych ten dom. jestem juz po wylaniu fundamentów. W następnym tygodniu zaczynam budowe scian fundamentowych. Jestem z dolnegosląska.

    pozdrawiam.
    Zdjecia. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...7797db12b.html

  7. #27

    Domyślnie Budujemy

    Dzisiaj 05-10-2009 zaleliśmy ławy fundamentowe wyszło 23 m sześcienne betonu, bo pogłębiliśmy i poszerzyliśmy ławę.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...a6140bae6.html


  8. #28

    Domyślnie

    Witam,
    nasza działka też ma nieciekawe warunki geologiczne (prawie do 1,60 glina, woda juz na 70 cm) dlatego też zrobiliśmy solidniejsze ławy i wyższe fundamenty - w ławy wlaliśmy 50 m sześciennych betonu

    Pozdrawiam
    Leśniczka

  9. #29

    Domyślnie

    U nas na razie po zrobieniu ław cisza. Teraz nam zalało wszystko. Czekamy aż przestanie padać żeby wypompować wodę i dalej murować fundament. Ale skucha - cały miesiąc opóźnienia. Może jednak się uda w tym roku zakończyć fundament. Jak tam prognozy - kiedy zima i będą mrozy?!?!?!

  10. #30

    Domyślnie

    Straszna cisza się zrobiła w tym wątku. Rozumiem że wszyscy zapracowani. My niestety jak staneliśmy na ławie fundamentowej tak stoimy. W wykopie tymczasem zrobił się basen. W przyszłym tygodniu jak pogoda pozwoli wypompujemy wodę i zaczniemy murować ściany fundamentowe. Nasza ekipa coś nie kwapi się do roboty a czas ucuieka i zima coraz bliżej.

  11. #31

    Domyślnie

    Dla amatorów tego projektu mam jeszcze informację że w ostatnim numerze Muratora ukazała się płyta Cd z programem do projektowania wnętrz w 3d m.in. z naszym projektem. Fajna rzecz, mozna sobie juz trochę wirtualnie pomeblować i poprzestawiac ścianki

    Pozdrawiam serdecznie i zycze wszystkim budującym dużo wytrwałości podczas budowy - szczególnie podczas nadchodzacych deszczowo, śniegowo zimowych miesięcy

    Leśniczka

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotiwo

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    7

    Domyślnie m 46a

    Witam ponownie nieco czsu mineła ściany fundamentowe już wybudowane i zabezpieczone dysperbitem nieco to zeszło ale taka jest pogoda. W sobotę ocieple ściany fundamentowe i w następnym tygodniu jak bedzie pogoda to zalewamy ławę. Dla budujących na jeben obwód ławy wchodzi około 190 bloczków ogólnie na 6 warstw poszło około 1100szt.

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...c5a831b5e.html
    pozdrawiam wszystkich

  13. #33

    Domyślnie Koszty

    Kochani. Jeżeli można zapytać ile was wyniosły koszta do stanu fundament z wylanym chudym betonem i rozłożoną kanalizacją, bo u nas się jakiś kosmos robi.

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotiwo

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    7

    Domyślnie koszty zera

    Witam tak wygladały u mnie koszty stanu zero
    1. zebranie humustu 350zł
    2. geodeci 600zł
    3. wykop fundamentu 400zł
    4. zbrojenie fundamentu 1100zł
    5. wylanie fundamentu 5287zł ( 22 kubiki)
    6. bloczki betonowe 3686zł + tona cementu 400zł
    7. wybudowanie ścian fundamentowych 2800zł
    8. izolacja ściany fundamentowej papa izolacyjna+ dysperbit + styropian 5cm eps100 + klej do styropianu + siatka + klej + folia kubełkowa 1650zł(robocizna sam robiłem)
    9. piasek w ławy fundamentowe plus wsypanie 1650zł
    10. kanalizacja materiał 450zl (robocizna sam zakładałem )
    11. wylanie chudego betonu 2300zl (11 kubików).


    OGÓLNY KOSZT STANU ZEROWEGO MNIEJ WIĘCEJ 21000ZŁ Z OSYPANIEM DOMU I WYRÓWNANIEM DZIAŁKI ZIEMIĄ. SĄDZĘ ŻE NIE WYSZŁO WCALE ZA DUŻO LICZYŁEM PRZED BUDOWĄ NA WIĘCEJ.

    POZDRAWIAM.

  15. #35

    Domyślnie

    Otrzymaliśmy właśnie pozwolenie na budowę ale na dzień dzisiejszy kupujemy tylko materiały i załatwimy przyłącza. Budowę rozpoczniemy na wionę i ogólnie dokonaliśmy w projekcie bardzo dużo zmian...choć nawet bez nich projekt bardzo się nam podobał
    -otworzyliśmy kuchnie
    -zlikwidowaliśmy wejście do kuchni z korytarza na rzecz większej ilości szafek
    -w jadalni zrobiliśmy wykusz nad balkonem żeby wyróżnić salon od jadalni i otwartej kuchni,
    -wyjście na ogród powiększyliśmy do podwójnych drzwi w salonie
    -podwójny garaż z zagospodarowaną przestrzenią nad nim na sypialnie z garderobą
    -z tyłu garażu obok kotłowni wyodrębniliśmy warsztacik
    -obniżyliśmy sufit na parterze o jeden stopień schodów czyli ok 17 cm, tym sposobem podwyższyliśmy piętro i skosy do ponad 1m
    -poszerzyliśmy schody do 1m szer...schody to dużo dłuższy temat a jako laik nie bardzo wiem co napisać
    -ze spocznika schodów wejście nad garaż do sypialni, dodatkowe okna, nie zmienialiśmy tam wysokości ponieważ nie chcemy robić nad tym pokojem stropu tylko zostawić belki i mieć wysoką przestrzeń nad głowami (ufff sama nie wiem czy to zrozumiałe co pisze)
    -pokój obok łazienki pomniejszamy o około 40cm i w wnęce w łazience (wcześniej to było przeznaczone na jakąś szafkę z korytarza) wstawiamy prysznic, zyskując więcej miejsca na pralnio-suszarnie
    -montujemy system rekuperacji więc część przewodów wentylacyjnych znika dzięki temu kominek przesuwamy niżej i będzie to chyba kominek narożny dzięki temu robi sie dużo miejsca na TV (przez podwójne drzwi do ogrodu było tam trochę ciasno)
    -i ostatnia zmiana i chyba najgorsza do opisania. 2 pomieszczenia na parterze garderobę i użytkowe łączymy w spiżarnie , przesuwamy drzwi do garażu powstaje korytarz, czyli po jednej stronie będą zabudowane szafy, po drugiej spiżarka. Czyli wiatrołap + korytarzyk do garażu będzie jednym pomieszczeniem z ogrzewaniem podłogowym i dużą ilością miejsca na kurki buty itd
    -dodajemy po oknie do drzwi balkonowych w pokojach na piętrze nad wykuszem

    No i kurcze chyba nam wyjdzie inny dom ...Za braki w nazewnictwie fachowym przepraszam ale jestem kobietką która za bardzo się na tym nie zna. Mąż i teść są od spraw technicznych ...a ja od wyboru kafelek
    Pozdrawiam serdecznie mam nadzieje że to co napisałam jest w miarę jasne

  16. #36

    Domyślnie

    witam
    1. do piotiwo: 21tys za stan zero to bardzo dobra cena (mnie kosztował 31tys).
    2. do dominikapn07: czy dodanie okien do drzwi balkonowych nad Państwa wykuszem było uzgadniane z projekt. lub kier.budowy? (przecież nieopodal wspomnianych drzwi "idą" żelbetowe słupy wsporcze pod więźbę - jak rozwiązany został ten problem)
    pozdrawiam

  17. #37

    Domyślnie

    Witam,
    jako ze zaczynamy właśnie "obróbkę" naszych Szumiących Topoli wewnętrzną i zewnętrzną mam do Was pytanie na temat pomysłów na wentylację w kuchni. Jako ze kuchnia w naszym projekcie jest oddalona od kominów jak macie zamiar rozwiązać kwestię wyciągu wentylacyjnego szczególnie z okapu? Nam w chwili obecnej zostaje chyba tylko przekuwanie się w ścianie Zaznaczam że podczas budowy pojawił się również problem wyciągu wentylacyjnego z dolnej łazienki bowiem jest on ukryty w ścianie przy schodach (której my nie chcemy mieć) i oczywiście tez musimy kuć udrożnienie do komina
    A poza tym okna wstawione, drzwi też. Dziś ekipa zaczyna elewację, hydraulik lada dzień też rozprowadzi pierwsze rury no i elektryk. Mamy zamiar tez niedługo robić tynki wewnetrzne. Miejmy nadzieję że zima nieprędko przyjdzie
    Pozdrawiam wszystkich budujacych.

    Leśniczka z Szumiących Topoli

  18. #38

    Domyślnie

    Witam bardzo , Własnie tez jestem na etapie wybrania tego projektu . Leśnik Jezeli mozna by było i masz to płytke z 3D to czy była by taka możliwość abys zrobil(kopie i wyslal do mnie ) POniewaz nigdzie jzu nie moge znleźc tego numeru a narazie z muratora mi nie przesla poniewaz maja przeprowadzke. Dzieki

  19. #39

  20. #40

    Domyślnie

    Witam,
    ponieważ dostałam kilka wiadomości z prośbą o informacje na temat naszej budowy postanowiłam odświezyc temat i wrzucić kilka w miare najnowszych fotek. Przed przyjściem zimy udało nam się ocieplić budynek ale mrozy troche pokrzyzowały nam plany. Jeśli chodzi o środek to hydraulik założył juz kilka rur i wstawił prowizoryczne ogrzewanie. Czekamy na ekipę w ceu ocieplenia poddasza. Póki co wrzucam kilka fotek domu z zewnątrz oraz widoku salonu - widać fragment kominka i schody, a także wejście z półpiętra do pokoju nad garażem (mam nadzieje że moje "wizualizacje" troche naświetlą wyglad domu ).
    A więc:

    [img][/img]

    [img][/img]

    [img][/img]

    [img][/img]

    Ciąg dalszy nastapi mam nadzieje niebawem

    Pozdrawiam i mam nadzieję że ta koszmarna zima niebawem się skonczy

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony