dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 93 z 93
  1. #81

    Domyślnie

    Witam , a mam pytanie jeszcze do Państwa . NIe wiemy jaką folię lepiej dachową zamówić czy AQUATEC 120 , 120mm czy np grubszą 180 ? Jeśli można o doradzenia .


    I jeszcze jedno pytanie odnośnie pieca... tzn. czy mają Państwo kondensacyjny piec ? Jak tak to jaki a jak nie to też jaki


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ghsaga ; 21-09-2011 o 17:22

  2. #82

    Domyślnie

    Witam,
    w naszych Szumiących zastosowalismy folię AQUA Tec 120. Jeszcze nic nie przeciekało W tym sezonie może będzie jeszcze trochę ciszej i cieplej bo wczesną wiosną zrobilismy podbitkę dachową. Ale całą ubiegłą zimę nasze Szumiące stały bez takiego "szalika" - wróble miały radochę!!!

    W temacie pieca grzewczego: my mamy piec na eko groszek firmy Unikessel. Po pierwszym sezonie grzewczym (od połowy listopada do kwietnia) jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. W domu było naprawdę ciepło. W chłodniejsze dni - ubiegłej jesieni i kilka razy latem dogrzewaliśmy się kominkiem z grawitacyjnym rozprowadzeniem ciepła. Też się sprawdzał. W naszej miejscowości nie ma sieci gazowej ale w porównaniu i tak eko groszek jest tańszy.

    Pozdrawiam
    Leśniczka

  3. #83

    Talking

    Jakiś mały zastój zapanował w wątku więc odświeżamy

    A oto już i nasze postępy prac przy budowie II wariantu Szumiących

    To końca października będę skończone stropy i ruszamy z piętrem *poddaszem

    Wreszcie wszystko się ruszyło i idzie z kopyta. Oby tylko pogoda dopisała tak dalej. I nie padało za bardzo a śnieg żeby spadł dopiero na gwiazdkę

    Pozdrawiamy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9861.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	80264   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9882.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	80265   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9893.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	80266  

  4. #84

    Domyślnie

    Pięknie,
    niech się mury pną do góry
    Życzę pogodnej jesieni i samych suchych dni na budowie

    Pozdrawiam

    Leśniczka

  5. #85

    Domyślnie

    Witam,
    w wątku Szumiących cisza, ale może to dobrze bo świadczy o tym że prace budowlane idą pełną parą i na rozpisywanie się na forum przyjdzie jeszcze czas. Ja chcialabym podzielić się "pomysłem" na taras Szumiących. Od początku zastanawialiśmy się z czego ma być wykonany. Podobały nam się tarasy drewniane, ale ponieważ mamy nieco wilgotny teren zrezygnowaliśmy z idei takowego tarasu w obliczu wizji nagminnie gnijącego drewna Ponieważ na poczatku jesieni musielimy zainwestować w "profesjonalnie wykonany zjazd z drogi wojewódzkiej" - to już jest historia do innego wątku którą bez wątpienia niebawem opiszę - postanowiliśmy jednocześnie ogarnąć taras i wykonać go z kostki. Nie jest jeszcze skończony, brakuje barierek i obróbki kolumm ale wrzucam fotę - może taka wizualizacja pomoże Wam podjąć decyzję odnośnie materiałów na taras.

    [IMG][/IMG]

    Pozdrawiam

    Leśniczka

  6. #86

    Domyślnie

    Witam Witam , tak tak cisza bo prace idą pełno parą I oby tylko pogoda dopisała i udało się pod dach zbudować

    Otóż. jak wspominałem lub i nie , my akurat budujemy II wariant.
    Już w poniedziałek zalewanie zbrojeń na piętro i potem już tylko do przodu i dach ( więźba ).

    Mieliśmy małe problemy z płytami na strop ponieważ dwie nie tak wycieli ( tzn. nie tam mają być wycięcia gdzie miały być Ale już wszystko wróciło na szybką drogę dzięki "Szefowi Budowy



    Pozdrawiam Herbatka
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2011-11-10 14.00.02.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	85766  

  7. #87
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar BobyRobson
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-440
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Po trzech ciężkich miesiącach zamykamy budowę. Mam nadzieję, że jeszcze tydzień/dwa i będziemy mogli spokojnie czekać na zimę

    https://picasaweb.google.com/1119326...85597639916722
    Ostatnio edytowane przez BobyRobson ; 04-12-2011 o 21:25

  8. #88
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar BobyRobson
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-440
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Hej WBAT

    Odnośnie ścianki kolankowej ... mój BobBudowniczy zaproponował obniżenie wysokości stropu z 2,9 do 2,7 (taki jest podobno standard i wg mnie spokojnie wystarczy) a za to ten jeden bloczek "przenieść" na poddasze. Bryła budynku i kubatura pozostaje bez zmian a pokoje są sporo większe.

  9. #89
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    P&M2012

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-688
    Posty
    1

    Domyślnie Szumiące topole okolice Wroclawia

    Witam
    czy można zobaczyć wybudowany dom Szumiące Topole gdzieś w okolicy Wrocławia ?

  10. #90
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzychu1981

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kowalewo Pomorskie
    Kod pocztowy
    87-410
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!
    Długo panuje cisza na forum. Trzeba to troszeczkę rozruszać!!!
    Pozwolenie na budowę uprawomocniło się w sierpniu 2012r. więc ruszyła budowa "szumiących topoli I"
    Długo szukaliśmy projektu który spełni nasze oczekiwania i w którym nie trzeba będzie dokonywać wielu korekt.
    Jedyne zmiany dokonane w projekcie na etapie adaptacji to:
    - likwidacja wyjścia na szczycie budynku pozostaje okno 180/150
    - likwidacja balkonu na szczycie budynku co łączy się ze zmianą dzwi balkonowych na okna 150/150(myślę że taki rozmiar otworów okiennych pozwoli na dostateczne oświetlenie pokoi i okno dachowe potrzebne będzie tylko w łazience)
    W tym roku prace zakończyliśmy na stanie "zero". Teraz jest więcej czasu więc można podliczyć koszty stanu "zero".
    Jak będe miał wyniki to się odezwę.
    pozdrawiam

  11. #91

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez evito ; 28-07-2014 o 15:51

  12. #92
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marek523

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Kąty Wrocławskie
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    też chętnie odgrzał bym ten interesujący temat

    Aktualnie czekam na pozwolenie na budowę. Wybrałem wariant II i zastanawiam się, kiedy skończą mi się pieniądze i będę musiał iść po kredyt

    Gdyby ktoś aktualnie budujący "Szumiące topole", był by tak uprzejmy i podzielił by się wiedzą, ile kosztują poszczególne etapy to poprosił bym o:

    - koszta stanu zero (kopanie fundamentów, izolowanie, zasypanie piachem i utwardzenie chcę zrobić we własnym zakresie, ale koszt całości też mile widziany),
    - wymurowanie ścian po szczyty oraz zalanie stropu (na tym etapie sam za wiele nie zrobię, może jedynie ułożenie stropu -> TERIVA),
    - koszt dachu (dachówka ceramiczna falowana, w tym przypadku najbardziej interesuje mnie robocizna).

    Jeśli możecie polecić składy budowlane w okolicy lub samym Wrocławiu z dobrymi cenami, to też poproszę.

    Ja zdecydowałem się na pustaki ceramiczne 25 P+W zamiast z betonu komórkowego i falowaną dachówkę ceramiczną zamiast blachy.

    Jak tylko budowa ruszy postaram się dokumentować wykonywane prace i wrzucać fotki.

    Mam nadzieję, że znajdzie się kilka osób, które chętnie doradzą i podyskutują o "Szumiących topolach"

    Pozdrawiam,
    M.

  13. #93

    Domyślnie

    Witam,
    Czy ktoś buduje w chwili obecnej Szumiące Topole II ?
    Pozdrawiam
    G.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony