dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Co zrobić z topolą???

    Witam, ściąłem 8 topoli, z których jest coś około 100m3 drzewa. Chciałem je przetrzeć na deski i odeskować dach. W przyszłości planuję zmianę dachu (z eternitu na blachodachówkę). Lecz teraz wszyscy mi to odradzają, ponieważ topola się "węguje". Dlatego moje pytanie brzmi co mogę zrobić z tym drzewem? Może dałoby się odeskować dach tym? Może sprzedać na palety lub inne produkty, tylko gdzie (prosiłbym jakieś namiary na skup lub jakieś usługi)?
    kto pyta jest głupcem przez chwile, kto nie pyta ten jest głupcem przez całe życie

  2. #2

    Domyślnie

    Sprzedaj jako drewno opałowe topola nie ma dużej kaloryczności z m3 ale za odpowiednia cenę na pewno znajdzie się kupiec.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Potwierdzam. Topola najlepsza jest na legarki pod garnki.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alphatom79
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Łaziska Rybnickie k/Godowa
    Kod pocztowy
    44-340
    Posty
    200

    Domyślnie

    Sprzedaj najlepiej do jakiegoś tartaku i po problemie
    www.moja-budowa.eu - Dziennik budowy - opis prac, postępów, porad budowlanych

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem podobny problem w ubiegłym roku. Też myślałem o odeskowaniu dachu deskami z topoli. Dałem sobie z tym spokój. Kilka sztuk przetarłem na deski, przydały sie na wszelkie szalunki (ławy, wieńce, nadproża, itd.). Dach odeskawałem deskami sosnowymi. Moje kilka sztuk czeka na pocięcie na legarki pod garki. Nie dawaj tego na dach. Nie warto. Sprzedać też chyba nie warto, bo mnie chcieli zapłacić 70 zł za kubik. Bez sensu wywozić z domu drewno po takich groszach. Będzie na opał.
    Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony