dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    idraulico

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    4

    Domyślnie Dzierżawa ziemi rolnikom

    Witam

    Mam pytanie czy jest sens dzierzawy ziemi rolnikowi. Zakupiłem jakiś czas temu działkę rolna, która została przekształcona na budowlana. Jednak w najblizszym czasie nie planuje budowy. Rolnik, od ktorego ja kupilem zapytal sie mnie czy moglby tam uprawiac dalej. Powiedzcie mi czy spokojnie moge mu ja dzierzawic czy beda tego jakies plus dla ziemi, czy tez sa negatywy w takiej sytuacji.

    Pozdrawiam!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Jak na razie i tak taka ziemia leży to lepiej daj i niech coś posieje, przynajmniej będziesz miał to zadbane i nie będą ci chwaściska rosnąć. A jeszcze perę groszy za dzierżawę ci odpali. Tylko pomyśl kiedy ci ta ziemia będzie potrzebna, żeby chłopisko zdążyło sobie pozbierać. Przeważnie do sierpnia pola są już czyste chyba że sieje kukurydzę to do jesieni. Żeby zagospodarować to pole musi ponieść nakłady a nie są one małe.

  3. #3

    Domyślnie

    Niby dobrze, ale.... ziemie ci wyjałowi. No chyba , że uczciwie będzie nawoził, ale róznie to bywa.
    (przerabiałem temat)

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał gurek Zobacz post
    Niby dobrze, ale.... ziemie ci wyjałowi. No chyba , że uczciwie będzie nawoził, ale róznie to bywa.
    (przerabiałem temat)
    Ziemi nie oszukasz. Jak będziesz chciał to zrobić to lepiej jej nie ruszaj bo nic z tego nie będziesz miał. Jestem też rolnikiem i uwierz mi że ci co chcieli ją oszukać już nie są rolnikami i nie chciał byś widzieć co zostało z ich gospodarstw.

  5. #5

    Domyślnie

    Lepiej dla ziemi i dla ciebie jest żeby była uprawiana.
    Jeśli ma leżeć odłogiem to bym nawet z rolnikiem nie umawiała się na kasę za dzierżawę, a jeśli już to w plonach wynagrodzenie, np worek ziemniaków na zimę
    My oddaliśmy pole w dobre ręce, bo przestaliśmy uprawiać, rolnik zaopatruje nas w ziemniaki na zimę około 5m, a on sobie rozlicza nasze pole w dopłatach bezpośrednich.

    Moja działka budowlana to była łąka na której po zakupie do rozpoczęcia budowy sąsiad krowy wypasał i trawę na siano kosił i było git.
    Jeszcze w trakcie budowy na części nierozjeżdżonej sąsiadka szczaw zbierała

  6. #6

    Domyślnie

    Nikt o nieswoje nie będzie dbał, to jest dziki kraj. Jeśli chcesz dać mu pod użytkowanie, to tylko i wyłącznie pod wypas bydła, żadnych upraw, no chyba że za kasę, w każdym razie nie licz na to, że Ci ją porządnie będzie nawoził, a wypas bydła to nawożenie.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Proszę u uściślenie

    jaki wpływ ma odpowiednie nawożenie ziemi

    na późniejszą budowę domu.....

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    Proszę u uściślenie

    jaki wpływ ma odpowiednie nawożenie ziemi

    na późniejszą budowę domu.....
    Nie ma żadnego wpływu. Zyskujesz to że nie zarośnie ci zielskiem i bedzie zadbane dla oka i tak jak koleżanka pisała jakieś małe profity będziesz miał z tego.

  9. #9

    Domyślnie

    Daj rolnikowi i się o nic nie martw nie będziesz miał problemów z koszeniem. Budując dom chyba nie potrzeba ziemi żyznej?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony