dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 18
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 342
  1. #221
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Witam,

    Byłem już właściwie zdecydowany na Beam SC385 Emerald, który wraz z akcesoriami wyjdzie nie drożej niż 3200zł. A może nawet i separator popiołu będzie w tej cenie... Czyli generalnie dość przyzwoicie cenowo jak na tak dobrą i mocną jednostkę. Niby jest tam cyklon (mam wątpliwości), ale jest też odwrócony worek, który pewnie nie działa tak jak zachwalają to sprzedawcy.

    Jednak system filtracji generalnie nie obchodzi mnie wcale, pod warunkiem, że w miarę zapełniania się worka/zbiornika nie będzie zauważalnego zmniejszania siły ciągu i oczywiście filtrowanie będzie na tyle dobre, aby śmieci nie dostawały się do silnika. Opróżnianie ze śmieci jest rzadkie, pewnie ze 2-3 razy na rok albo i rzadziej, więc nie przeszkadza mi również to, że się trochę pobrudzę i może będzie niekomfortowo...

    Tak więc czy będzie to cyklon, odwrócony worek, filtr stały czy cokolwiek innego - jest mi wszystko jedno. Wydaje się jednak, że w przypadku zwykłego worka (jak w modelu Profi 30.1) ciąg może znacząco słabnąć w miarę zapełniania worka... Proszę o potwierdzenie lub zdementowanie.

    Rozważam też innych producentów, np. Husky, VacuMaid. Są one porównywalne cenowo z Beamem.

    Jednak Profi kusi ceną. Najchętniej kupiłbym zwykły workowy (czyli 30.1), ale tam jest chyba dość słaby silnik, no i pojawia się obawa utraty ciągu w miarę zapełniania worka. Czytając ten wątek, zauważyłem, że model 30.1 był montowany przez osoby z małą ilością gniazdek i pewnie niezbyt rozległą instalacją. Ja mam 4 gniazda i szufelkę. Odgległość od jednostki do najdalszego gniazda wynosi ok. 14m, zaś suma długości rur to ok. 24m (nie licząc kolanek, które też należałoby wliczyć). Link do projektu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...tralny-projekt

    Czy model 30.1 nie będzie zbyt słaby? A może seria "40"? Tutaj jednak cena zbliża się do Beama, bo jednostka centralna Profi wyjdzie ok. 1800zł plus akcesoria pewnie z 500zł, czyli razem 2300zł...

    Pozdrawiam,
    Brunet
    Ostatnio edytowane przez brunet wieczorową ; 19-02-2014 o 12:26 Powód: dodany link do projektu instalacji

  2. #222

    Domyślnie

    Z tego co ja się orientowałem, za 1700 masz Profi 40 z zestawem. Czyli nie zbliżona cena a w zasadzie połowa ceny beama.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  3. #223
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał brunet wieczorową Zobacz post
    Wydaje się jednak, że w przypadku zwykłego worka (jak w modelu Profi 30.1) ciąg może znacząco słabnąć w miarę zapełniania worka... Proszę o potwierdzenie lub zdementowanie.


    Brunet
    Jeśli ciąg spada na tyle że mogę to zauważyć to oznacza że worek jest zaj....ny po dach Jakiś tydzień temu tak miałem i poszedłem zobaczyć jak tam worek. Jak go wyciągałem to się rozdarł - ważył z 10 kg.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  4. #224
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    coulignon, jesteś zadowolony z tego odkurzacza. Jak rozległą masz instalację? Zbliżoną do mojej czy mniejszą?

  5. #225
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    mniej więcej tak samo. Jestem zadowolony aczkolwiek jest to mój pierwszy OC więc mój stan zadowolenia może wynikać też z braku porównania. W każdym razie ze zwykłym odkurzaczem nie startu.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #226
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Patrzę na popularny portal aukcyjny i Profi 42 można kupić wraz z akcesoriami i separatorem popiołu za 1600zł brutto. Czyli dokładnie połowa Beama 385... Gdzie jest haczyk? Przecież gdyby to były podobne produkty, to nikt nie kupowałby Beama i innych markowych... No chyba, że reklama i promocja tak działa...

    Jednak jest niepewność i obawa aby nie utopić 1600zł... A może wie ktoś gdzie w Warszawie lub okolicach można byłoby objerzeć ekspozycję tych odkurzaczy? Znalazłem jednego dystrybutora w Warszawie, ale nie mają ekspozycji i są słabo zorientowani.

  7. #227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Uzywam wlasnie tego zestawu kupionego na tym portalu. IMHO haczyka nie ma, bo juz dziala ponad rok i sobie chwale.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  8. #228
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    emiloss19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Grzędy
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    4

    Domyślnie

    lepszy 30.1 czy 42 . bo na dniach zamawiam i nie wiem ktory wybrac

  9. #229
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Profi 42 jako jedyny system filtracji między pojemnikiem a turbiną posiada filtr HEPA? Da się go czyścić? Jak często trzeba wymieniać ten filtr?

  10. #230

    Domyślnie

    Ja przedmuchuję kompresorem raz w roku

  11. #231
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Zdecydowałem się na model 42.1. Jest on nieco mocniejszy niż 42. Kosztuje 1800zł brutto z przesyłką.

  12. #232
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Stulp

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    95

    Domyślnie

    Dasz link, gdzie jest za 1800?
    Już znalazłem.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Stulp ; 22-02-2014 o 19:09
    Dom z poddaszem użytkowym Julka III. 190m/kw użytkowej powierzchni grzanej i 44m/kw garaż z pomieszczeniem gospodarczym - nieogrzewane, odizolowane od domu.
    Całość grzana podłogówką.
    Ocieplenie: 23cm styro w podłodze,7 cm styro na poddaszu, 20cm grafit na ściany z 24 BK. Okna ok 0,85 dla przegrody (Drutex - dla zasady) plus rolety zewnętrzne. Jest też kominek, będzie palony okazjonalnie.
    W dach 30cm wełny. Rekuperator Frapol i PC Ekontech 12 kW Delfin.

  13. #233
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Kupiłem Profi 42.1. Po jednym dniu użytkowania mogę wyciągnąć kilka pierwszych wniosków.

    Odkurzacza działa rewelacyjnie, siła ssąca całkowicie wystarczająca. Wszystko jest w porządku i sądzę, że nie jest to gorsza jednostka od innych, droższych odkurzaczy.

    Zobaczymy jak się sprawdzi w dłuższym użytkowaniu.

  14. #234

    Domyślnie

    Cytat Napisał brunet wieczorową Zobacz post
    Kupiłem Profi 42.1. Po jednym dniu użytkowania mogę wyciągnąć kilka pierwszych wniosków....
    Masz może jakieś wnioski po miesiącu?
    Ja właśnie się miotam pomiędzy 30.1 a 42. Głównie przez małą moc pierwszego, czy aby nie za mała? Moja instalacja w najdalszymi miejscu ma ok 10m +9m węża daje <20m czyli 30'stka powinna spokojnie dać radę. Dobrze kombinuję?

  15. #235
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Nellly
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Bobrek
    Kod pocztowy
    32-661
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Przeczytałam cały wątek i zdecydowałam sie na 42 ale na razie jestem na etapie wykonania instalacji- napiszcie proszę gdzie najlepiej ją kupić

  16. #236
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrshark Zobacz post
    Masz może jakieś wnioski po miesiącu?
    Ja właśnie się miotam pomiędzy 30.1 a 42. Głównie przez małą moc pierwszego, czy aby nie za mała? Moja instalacja w najdalszymi miejscu ma ok 10m +9m węża daje <20m czyli 30'stka powinna spokojnie dać radę. Dobrze kombinuję?
    Odkurzacz jest dosyć intensywnie użytkowany, właściwie codziennie jest odkurzanie. Działa tak jak na początku, siła ssania jest wystarczająca. Jesteśmy bardzo zadowoleni.

    Po ok. tygodniu od zamontowania pierwszy raz opróżniłem zbiornik, ale bardziej na zasadzie ciekawości aniżeli z rzeczywistej potrzeby. Nie jest to praca uciążliwa i kilka razy w roku można to zrobić. Jako, że dziecko kilka dni temu odkurzając wciągnęło skarpetę, to będę musiał zajrzeć do zbiornika i ją wyciągnąć.

    Ciężko mi coś doradzić odnośnie modelu. Ja drugi raz ponownie bym wybrał 42.1, który jest mocniejszy. Zapas mocy powinien być.

  17. #237
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nellly Zobacz post
    Przeczytałam cały wątek i zdecydowałam sie na 42 ale na razie jestem na etapie wykonania instalacji- napiszcie proszę gdzie najlepiej ją kupić
    Elementy do instalacji? Rury, kolanka, trójniki?

    Kupisz na przykład u sprzedawców odkurzaczy albo przez internet. To nie są drogie elementy.

  18. #238
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Nellly
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Bobrek
    Kod pocztowy
    32-661
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    właśnie znalazłam blisko mnie sprzedawcę beem i profi -już zakupione dziękuję. Rezcywiscie koszt niewielki niecałe 300 zł.

  19. #239
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zygi72

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    265

    Domyślnie

    Witam. Moje spostrzeżenia na temat 42.1. Mam go od 4 m-cy i niestety padł. Serwis niestety oddalony ode mnie o 40km więc trochę uciążliwe (ktoś pisał o tym, że do niego przyjechał serwisant???? gwarancja tego nie obejmuje). Do czasu awarii w miarę ok - miałem nadzieję na większą moc ale radzi sobie. Filtr potrafi się zawinąć we włosy, robi się taki "kokon" wokół niego. Podsumowując - szału nie ma. Cena dobra ale... Zobaczę jak poradzi sobie serwis, byłem zaskoczony bo nigdy nie mieli centralnego więc doświadczenie...... Mam nadzieję że to jedyna awaria.

  20. #240

    Domyślnie

    [B]zygi[B] i co? Napisz proszę dalszą relację...

Strona 12 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony