dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 18
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 342
  1. #261

    Domyślnie

    A posiada już ktoś Profi 40.1. MF (z multifiltrem)? Wcześniej planowałem 40.1, ale zakładam że MF jest lepszą opcją (co też potwierdził jeden z instalatorów.
    Z chęcią dowiem się czegoś więcej na temat tego modelu.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  2. #262
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Jaką to zaletę ma ten magiczny multifilter? Poza tym, że pewnie dojdzie Ci dodatkowy koszt związany z jego wymianą co jakiś czas? Raczej na pracę samej jednostki to on nie będzie miał jakiegoś szczególnego wpływu.

  3. #263

    Domyślnie

    Cytat Napisał tutli_putli Zobacz post
    Jaką to zaletę ma ten magiczny multifilter?
    Po pierwsze opieram się na informacjach producenta, jak naprawdę jest staram się dowiedzieć właśnie tutaj. Multifiltr jest to samoczyszczący się filtr, czy trzeba go wymieniać - tego nie wiem. Pewnie, jak wszystko, po jakimś czasie trzeba będzie, ale zakładam że to okres raczej lat niż miesięcy.
    Wg producenta zaletą multifiltrów jest:
    • stałe podciśnienie,
    • bardzo dobra filtracja,
    • niskie koszty eksploatacji (brak worków filtracyjnych).

    A jak jest naprawdę to wy mi powiedzcie...
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  4. #264
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Jak zobaczylem na fotce te "wymiona" w tym filtrze, to pomyslalem, ze tam powinni dac albo jakies ciezarki, albo sprezynki. Okazalo sie, ze (jak pisze producent) sa tam sprezyny. Sama idea jest ciekawa, bo przy filtrze HEPA 2/3 smieci gromadzi sie w postaci "filcu" na samym filtrze. Jesli ten MF dal by faktycznie rade sie "otrzepac" z tego badziewia, to ma toto sznse dzialac.
    Tez czekam na opinie kogos, kto mial okazje pouzywac tego patentu.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  5. #265
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Ech, to ja proszę o dwie pozytywne odpowiedzi:

    1. że to działa
    2. że da się wstawić w miejsce obecnego filtra typu "garnek"

    (mój Profi prócz normalnego odkurzania mieszkania działa również jako odkurzacz warsztatowy i odciąg pyłu spod pilarki, więc filtr otrzepuję regularnie, zwykle jest wtedy zarośnięty na średnicę obudowy)
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #266
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Ja do takikiego "ciezkiego" warsztatowego sprzatania podpinam separator. Ten sam ktorym czyszcze kominek.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  7. #267
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Przez pewien czas tak robiłem, ale w końcu dałem spokój. Separator to dość nieporęczny kloc, a w dodatku osłabiał mi ciąg, co w przypadku odsysania urobku spod pilarki tarczowej czyniło mi wyraźną różnicę. Pilarkę mam tanią, chińską, do moich potrzeb wystarcza, ale odciąg trocin jest w niej strasznie kiepski, nawet z podpiętym odkurzaczem "na wprost" przy dłuższym cięciu (mówię o amatorskich robótkach, "dłuższe cięcie" to już kilka formatek do wycięcia!) w warsztacie robi mi się siwo od pyłu, z separatorem było jeszcze gorzej.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  8. #268
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad Profi 42 ewentualnie Optimus F16. Czy zestawy sprzątające w Profi (wąż szczotki itd) są mniej wiecej na tym samym poziomie jakościowym co inne firmy?
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  9. #269
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Witam,

    wie ktoś może gdzie kupić worek do separatora? Najchętniej gdzieś w Warszawie lub okolicach. A może jakiś zamiennik by pasował?

  10. #270

    Domyślnie

    Orientuje się ktoś gdzie można kupić Profi 30.1?

  11. #271

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Tez czekam na opinie kogos, kto mial okazje pouzywac tego patentu.
    No ja się ostatecznie zdecydowałem i używam od ponad pół roku. Ale niewiele więcej mogę powiedzieć od tego, że ogólnie działa i daje radę póki co. Nie używam odkurzacza do jakichś strasznych zastosowań warsztatowych ani innych bardziej wymagających prac (zresztą imo od tego jest odkurzacz przemysłowy który także posiadam w kotłowni - pył, sadza, itepe). Pod "kopułę" jeszcze nie zaglądałem, ale w najbliższym czasie chyba zerknę na te "wymiona", chociaż spadku ciągu nie zaobserwowałem do tej pory.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  12. #272
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ja kupiłem prototyp przemysłowy profi z dwoma multifiltrami i separatorem cyklonowym. Bardzo cięzkie warunki pracy, odkurzacz wyciąga z mieszalnika około 60 kg mieszanki suchej piaskowo - cementowej . Działa bez kłopotu, filtry są czystsze niż w Kercherze z systemem otrzepywania filtra (NT55TACT)
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  13. #273
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michał_Stepień

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Milejów
    Kod pocztowy
    97-340
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam jestem nowy na forum a właśnie powoli zaczynam się rozglądać za OC. Instalacja w domu już jest 2 gn i maks 10m rury. Przejrzałem całe forum i większość korzysta z odkurzaczy Profi 30. Ja uderzam w cos większego i liderem jest 40 lub 42. Problem tylko z tym filtrem. czyszczenie nie jest miłe. I mam teraz pytanie czy ktoś stosował dodatkowo do modelu Profi 42 dodatkowy worek. Producent coś takiego przewidział, nie wiem tylko jak to wygląda w praktyce. Sprawdzałem też www producenta i maja w ofercie model Profi 43 z tym samym silnikiem co 42 ale z zastosowaniem worka. Jak ogólnie sprawdzają sie parciane worki do 30 ile przepuszczają kurzu. Domyślam się że model 43 nie posiada dodatkowego filtra przed silnikiem i może byc problem z jego zabrudzaniem przez przepuszczający już worek.

    Najlepszym rozwiązaniem byłoby model 42.1 z wyjętym filrtem samoczyszczącym a w zamian tego założony worek, ale czy sie tak da. Mam obawę że dołożenie do PROFI 42.1 dodatkowo worka mocno go osłabi .

    W modelu 42.1 worek + filtr Hepa byłby najlepszym dla mnie rozwiązaniem.

    Prośba o odpowiedź
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Michał_Stepień ; 31-10-2016 o 14:49

  14. #274
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    optymalny

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    6

    Domyślnie

    Czy ktoś może mi coś napisać o jakości odkurzaczy profi? Cena jest dobra ale co z jakością?

  15. #275
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał optymalny Zobacz post
    Czy ktoś może mi coś napisać o jakości odkurzaczy profi? Cena jest dobra ale co z jakością?
    Hmm... jesteś w wątku, który tych odkurzaczy dotyczy - wystarczy go przeczytać, i trochę się dowiesz.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 02-11-2016 o 17:19
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  16. #276
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wojcikm

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Sokolany
    Kod pocztowy
    16-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał optymalny Zobacz post
    Czy ktoś może mi coś napisać o jakości odkurzaczy profi? Cena jest dobra ale co z jakością?
    Jaka cena taka jakość a jakość zestawu sprzątającego możesz przyrównać do odkurzacza z marketu za 150 zł.

  17. #277
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    optymalny

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    6

    Domyślnie

    T

  18. #278
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    optymalny

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    6

    Domyślnie

    To wszystko na ten temat. Dzięki!

  19. #279
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał optymalny Zobacz post
    To wszystko na ten temat. Dzięki!
    Dobre - na podstawie tak lakonicznej opinii (nawet nie wiadomo, czy użytkownika) już masz wyrobione zdanie Gratuluję ! To sobie obiektywnie pogadaliście.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  20. #280
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    optymalny

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Dobre - na podstawie tak lakonicznej opinii (nawet nie wiadomo, czy użytkownika) już masz wyrobione zdanie Gratuluję ! To sobie obiektywnie pogadaliście.
    Zgłebiłem temat w międzyczasie i chciałem po prostu zakończyć wątek.

Strona 14 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony