dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar niuteq
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Pyrzyce
    Kod pocztowy
    74-200
    Posty
    53
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie komin systemowy PEKABET czy NIKO

    Witam
    zastanawiam się nad wyborem komina systemowego do swojego domu Z7 ze studia z500, zastosowanie komina to:
    1. kominek w domu - bez płaszcza wodnego
    2. piec na miał, ekogroszek itd.
    dostałem dwie oferty różnica prawie żadna.
    Wiec co będzie lepszym produktem komin Niko Uni czy komin uniwersal z firmy PEKABET?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał niuteq Zobacz post
    Witam
    zastanawiam się nad wyborem komina systemowego do swojego domu Z7 ze studia z500, zastosowanie komina to:
    1. kominek w domu - bez płaszcza wodnego
    2. piec na miał, ekogroszek itd.
    dostałem dwie oferty różnica prawie żadna.
    Wiec co będzie lepszym produktem komin Niko Uni czy komin uniwersal z firmy PEKABET?
    do kotła ceramiczny do kominka stalowy (stal nie pęka)

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kominiarz78

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-001
    Posty
    2

    Domyślnie

    Moim zdaniem kominy PEKABET są lepsze chociażby z tego powodu że mają lepsze wkłady ceramiczne. W swoich systemach używają wkładów niemieckich tak jak Leier, Presto, a Niko czeskich, które nie zawsze wytrzymują pożar sadzy. My montujemy kominy z PEKABETu już 7 lat i nie było nigdy problemu.Nawet jeżeli zostanie coś uszkodzone podczas transportu to wymieniają na nowe (pamiętać tylko o protokole szkody ze spedytorem)

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Te "niemieckie" wkłady są takie niemieckie jak Skoda Octavia...

  5. #5

    Domyślnie

    eniu Skoda jest niemiecka
    płyta podłogowa golfa
    zawiesznie bilstein niemieckie
    wnętrze niemieckie

    Teraz nie ma samochodów narodowych Różne części podzespołów są w różnych krajach produkowane

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Dokładnie o taka filozofię mi chodziło...

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KarolEs

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-303
    Posty
    8

    Domyślnie

    Co do pękania rur w kominie muszę powiedzieć, że nie jest regułą, że rury "czeskie" pękają, a "niemieckie" nie pękają.
    Usterki zazwyczaj spowodowane są poprzez niewłaściwy montaż, lub niewłaściwe postępowanie podczas pożaru sadzu (który jeśli następuje, to w 99% przypadków z winy użytkownika - brak okresowego czyszczenia przewodu kominowego).
    Oglądałem kominy wielu producentów i z ręką na sercu polecam Niko, jaki Pekabet. w zasadzie obydwa systemy są niemalże identyczne , różnica w wymiarach pustaków (Niko - lepsze wibrozagęszczenie keramzytobetonu) . Pekabet rury produkcji Wolf, Niko - Preiss Deimler Refraktories, skład chemiczny glinki ogniotrwałej podobny. Należy zwrócić uwagę, że obydwaj producenci mają dokumenty na komin jako system, dopuszczające produkt do sprzedaży na terenie UE. Trzeba kupić tam gdzie taniej i gdzie koszta transportu najniższe , bo one mają wpływ na cenę ostateczną. Obecnie obaj producenci mają swoje wyroby na wysokim poziomie (kontrola jakości???) toteż śmiało polecam oba systemy. Sam zakupiłem NIKO, gdyż miałem bliżej do producenta, ponadto Niko o ile pamiętam posiada certyfikat F90 i jest dopuszczony do obrotu na rynku niemieckim gdzie do kominów podchodzi się bardzo rygorystycznie (Pekabet certyfikatu F90 nie posiada).
    Ostatnio edytowane przez KarolEs ; 25-09-2013 o 09:33

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Murarz2

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam Państwa , co do certyfikatu F90 na terenie Polski póki co jest niepotrzebny (określa wytrzymałość ogniową komina - 90 minut) , jednak może się to zmienić już od następnego roku.
    Co do kominów Niko - od dwóch lat stosuję je na swoich budowach, gdyż zaoferowano mi wysokie rabaty jako wykonawcy budowlanemu i muszę stwierdzić, że jakość pustaków jest wzorowa, a kominy są o połowę tańsze od niemieckich odpowiedników typu Plewa, czy Schiedel.
    Osprzęt Niko jest niemiecki (drzwiczki, dyfuzor), gwarancja na poziomie o ile pamięć mnie nie zawiodzi - 30 lat. Znajomi z branży pracują na Plewie, jednak dla klienta ostatecznego ważna jest cena, a cena Niko czy Pekabetu jest bardzo przystępna.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    simaxsc

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Aktualnie firma Pekabet posiada już certyfikat F90 ,który dopuszcza go do obrotu na terenie Niemiec. Podejrzewam ,że mocno podnoszą jakość swoich produktów byle cena za mocno nie poszybowała do góry póki co cena jest ta sama więc moi klienci są zadowoleni jakość za rozsądną cenę.

    Pozdrawiam

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KarolEs

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-303
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał simaxsc Zobacz post
    Aktualnie firma Pekabet posiada już certyfikat F90 ,który dopuszcza go do obrotu na terenie Niemiec. Podejrzewam ,że mocno podnoszą jakość swoich produktów byle cena za mocno nie poszybowała do góry póki co cena jest ta sama więc moi klienci są zadowoleni jakość za rozsądną cenę.

    Pozdrawiam

    O ile mi wiadomo firma Pekabet nie posiada certyfikatu F90 i nie ma zezwolenia sprzedaży kominów na terenie Niemiec.

    Niko - jak najbardziej http://www.schornsteine-niko.com/new...-niko-uni.html

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Czy firma Pekabet ma możliwość sprzedawać na terenie Niemiec, nie wiem. Raczej podejrzewam brak takich ambicji. Natomiast używają niemieckich rur Wolfhoehe http://www.wolfshoehe.de/wt/index.php?id=27&L=6

  12. #12

    Domyślnie

    Zawsze dużo przed kupnem oglądam i szukam taniej - dzięki temu zaoszczędziłem już 15 000 zł kupuję dobre produkty, ale nie przereklamowane... tak samo zrobiłem z pustakami, cementem i kominem - pustaki tanie z marketu, cement tani z marketu, komin - tutaj padła decyzja na tani produkt systemowy z firmy pekabet - mój murarz (starej daty) nie był na początku przekonany, ale po szybkim i sprawnym montażu jest zadowolony i mówi, że już nigdy z cegły nikomu nie zrobi - duża oszczędność czasu i pieniędzy

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    No i fajnie...Mam nadzieję, że przed przystąpieniem do prac, przestudiowaliście instrukcję montażu...

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Roweros

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Pozezdrze
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja posiadam ten NIKO i jestem zadowolony, jak dla mnie bardzo dobry. Nigdy nie miałem z nim problemów więc czego chcieć więcej?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    No i fajnie...Mam nadzieję, że przed przystąpieniem do prac, przestudiowaliście instrukcję montażu...

    Mieliśmy instrukcję i murarz to oglądał jesteśmy zadowoleni bo niedrogi komin, a dobry

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    redman_SWD

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-300
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam, pytanie może na troszkę inny temat. Mam komin złozony z dwóch kanałów - pustaków Pekabetu: pustak kominowy w wkładem ceramicznym + obok niego drugi pustak kominowy na gaz. W pekabecie mówią, że należy połączyć w spoinach poziomych pustaki za pomocą drutu zbrojeniowego. W instrukcji Schiedla i Braty jest dokładnie napisane, że należy pustaki tylko ułożyć obok siebie i niełączyć ze sobą.
    Co robić? Jeżeli nie połączę poziomo oby dwóch kanałów, czy wykończenie z płytek klinkierowych oraz tynk na kominie nie będzie pracować i pękać?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał redman_SWD Zobacz post
    Witam, pytanie może na troszkę inny temat. Mam komin złozony z dwóch kanałów - pustaków Pekabetu: pustak kominowy w wkładem ceramicznym + obok niego drugi pustak kominowy na gaz. W pekabecie mówią, że należy połączyć w spoinach poziomych pustaki za pomocą drutu zbrojeniowego. W instrukcji Schiedla i Braty jest dokładnie napisane, że należy pustaki tylko ułożyć obok siebie i niełączyć ze sobą.
    Co robić? Jeżeli nie połączę poziomo oby dwóch kanałów, czy wykończenie z płytek klinkierowych oraz tynk na kominie nie będzie pracować i pękać?
    Zamiast zbrojenia drutem, stosuję siatkę elewacyjną zatopioną w kleju jako tynk. Trzyma lepiej, stanowi fajny podkład pod płytki, nie rdzewieje...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony