dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcinmichal

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    9

    Domyślnie POMOCY koszt skócia 1 płytki

    Witam Proszę o pomoc bo nie wiem co mam zrobić . "fachowcy " skręcali mi kuchnie i spadł im młotek na płytkę płytki 60/60 fuga 1 mm i płytka pękła

    owe fachowce powiedzieli ze przyznają się do winy i podali mi nr ubezpieczenia i z ubezpieczenia mam ściągnąć se kaskę no i ok

    poproszony wykonawca wysłał mi następujący cennik za wykucie tej jednej płytki

    skuwanie płytki 90 zł
    przygotowanie podłoża pod nowa płytkę 40 zł
    wklejenie płytki 30 zł
    fugowanie 20 zł
    impregnowanie 50 zł
    dojazd 2x130km 208 zł
    nocleg 50 zł

    razem 480 zł netto

    to jakiś koszmar a ubezpieczalnia mi chce dać tylko 90 zł za tą płytkę

    czy fachowiec nie chce za dużo ?

    zakładając że fachowiec nie chce za dużo to czy waszym zdaniem ubezpieczalnia nie chce zapłacić za mało , ubezpieczalnia podobno wzięła ceny z katalogu norma a ja nie mam dostępu do takiego katalogu czy może ktoś z was ma ?



    mieliście podobne problemy proszę o porady
    Ostatnio edytowane przez marcinmichal ; 11-04-2016 o 20:53 Powód: trafna uwaga

  2. #2

    Domyślnie

    Weź gościa który nie będzie musiał dojeżdżać 130km to będzie dużo taniej. Kto Ci go kazał wybrać?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcinmichal

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    9

    Domyślnie

    fachowiec owy dał mi gwarancje , jeżeli wezmę kogoś innego to ją utracę .

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcinmichal

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dodam iż nie mam nic by zapłacić za koszty przejazdu jak najbardziej to rozumiem samochody spalają paliwo . z Fachowca jestem bardzo zadowolony , martwi mnie koszt usługi czy trochę nie za duży waszym zdaniem , ceny podobno wzięte z katalogu norm .

  5. #5

    Domyślnie

    Nie chodzi o to żeby mu nie zapłacić tylko o Twoje zdziwienie, przecież wiadomo ze jak ktoś by był na miejscu to może i za 100zł by Ci to zrobił.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcinmichal

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    9

    Domyślnie

    ok zakładając że fachowiec nie chce za dużo to czy waszym zdaniem ubezpieczalnia nie chce zapłacić za mało , ubezpieczalnia podobno wzięła ceny z katalogu norma a ja nie mam dostępu do takiego katalogu czy może ktoś z was ma ?

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli robili wycenę to na pewno nie z powietrza tylko z jakiegoś katalogu. Zreszą tu na forum możemy sobie pisać, najlepiej by było zadzwonić do nich i się dowiedzieć dokładnie ale na jakieś kosmiczne kwoty bym nie liczył, w końcu do skucia i położenia jest 0,36m2 płytek więc jakiej wyceny się spodziewasz? Według Twoich wyliczeń koszt takiej operacji dla metra kwadratowego wyniósłby ponad 1300zł netto a ich 250 brutto.

    Najlepiej byłoby wykonać to bezgotówkowo żeby nikt nie był stratny....

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie kwestionuję Twego fachowca . Jesteś w ciemnym zaułku gdyż jak weźmiesz kogoś innego to stracisz gwarancję gdyż fachowiec który Ci kładł płytki już o tym fakcie wie a i widzę , że sądząc po kosztach chce to usilnie wykorzystać.Trudna decyzja przed Tobą. Fakt, że tzw. poprawki i prace nietypowe są drogie ale moim zdaniem nie aż tak. Ja gdybym miał podejmować decyzję szukałbym kogoś bliżej i taniej, dużo taniej.

  9. #9

    Domyślnie

    Wymiana jednej płytki ma rzutować na gwarancje montażu pozostałych ?
    Zwróć się do ubezpieczalni , aby wskazali fachowca z którym oni się rozliczą . Jak nie będą chcieli , to przekaż im wycenę Twojego glazurnika .

    Miałem podobny przypadek . Byłem wykonawcą prac w całym budynku . Zniszczeń narobił hydraulik . Ja dokonałem naprawy . Zapłacił mi hydraulik . Inwestor pośredniczył tylko między nami .

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcinmichal

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dziękuje za informacje . Fakt jest taki co się dowiedziałem że mój fachowiec ma robote i specjalnie nie chce mu sie tyle kilosów robić dla jednej płytki z tad taka zaporowa cena lecz zgodziłem sie na nią i jutro mi ją wymieni .

    A wracając do sprawy w takim przypadku zadam jeszcze raz pytanie czy może ktoś z was ma dostep do cennika usług norma i czy mógł by mi podać koszty jakie w nim są zawarte odnośnie wymiany płytki podłogowej ? bo uważam że 90 zł które proponuje ubezpieczalnia to śmieszna kwota a przypuszczam że żaden z szanujących się tu fachowców nie przyjechał by za tyle wymienić płytke - dodam iż te 90 zł to koszt robocizny z materiałem gdzie 1m2 płytki kosztuje 140 zł

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tofik482
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    53
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Słyszałem kiedyś opowieść zegarmistrza, do którego trafił zegarek firmy Patek.

    Okazało się, że trzeba było wymienić jakąś pierdółkę za kilka zł. Z tym, że było mu głupio żądać 20 zł za naprawę zegarka wartego kilkanaście tysięcy, więc dla przyzwoitości rzucił za kwotę 500 zł.



    Wydaje mi się że u Ciebie jest podobnie.

  12. #12

    Domyślnie

    Nie mam dostępu do cennika usług norma, ale jestem pewien, że nie przewiduje on dojazdu, noclegu i zaporowej ceny, bo się fachowcowi jechać nie chciało.

    @Tofik, źle Ci się wydaje. Nie słuchaj głupot. Chyba, że dla Ciebie taka wyprawa i zmarnowany cały dzień dla 50zł to dobry biznes.

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcinmichal

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam

    Ok płytka wymieniona koszt 500 zł brutto fachowiec rzeźbił z nia kilka dobrych godzin by ją wykuć zaczoł prace o 11 rano wczoraj a o 17 już płytka była wklejona , dzisiaj rano zafugował i pojechał , nie sądziłem że z takim "bawieniem się" zchodzi tyle czasu - środek płytki poszedł w miarę szybko lecz obrzeża to była misterna robota z małym młoteczkiem i przecinakiem w ręku by nie uszkodzić pozostałych płytek . Teraz tylko chyba zostaje mi wypowiedzieć wojnę ubezpieczalni o zwrot kosztów . bo całość kosztów wyszła mnie 770 zł jako iż nikt nie chciał mi sprzedać jednej płytki tylko musiałem kupić cały karton .

    Dam znać jak się sprawa skończy w ubezpieczalni.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony