dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Temat: Unigrunt

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darkoser0

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    18

    Domyślnie Unigrunt

    Witam wszystkich,
    Zaraz pewnie każdy napisze że jestem ofiara ale popełniłem jeden poważny błąd a mianowicie zagruntowalem podłoże uni gruntem aż za bardzo i teraz mam różnego rodzaju szkliste plamy i zacieki,najgorzej na suficie.Co tu zrobić aby jakoś w miarę to wyglądało,czy szlifować tam gdzie zacieki i widoczne szkliwo szlifować papierem 120 i pomalować ściany dwa razy na biało a potem kolor? A może co innego,czekam z niecierpliwościąKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190820_162359.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	433768 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190820_162404.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	433769 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190820_162425.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	433770.Przesyłam zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez darkoser0 ; 20-08-2019 o 15:41 Powód: Dodanie zdjęć.

  2. #2

    Domyślnie

    zacieki przeszlifować, tak aby nie było zgrubień papierem 120-200 (do wyboru) i zmatowić gruntem podkładowym np Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2212459bc488e777ec89b66b5cc80d05.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	23,7 KB
ID:	433771

    ale tego unigruntu, to ześ pan nawalił


  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darkoser0

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Bd szlifowal cały sufit,ale czy nie wystarczy dekoralem białym lateksowym 2 razy bo taki mam czy lepiej kupić ten dulux

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darkoser0

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Ściany też czy tylko sufit szlifować?

  5. #5

    Domyślnie

    Szlifować tylko zacieki te co wystają i je czuć pod ręką.
    Jaki ten decoral?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darkoser0

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Dokładnie tą https://www.ceneo.pl/57934549.Trzeba podkładem (duluxem) po odpyleniu ścian i odtłuszczeniu czy tym dekoralem 2 razy?

  7. #7

    Domyślnie

    ta co podałes, to zwykła farba.
    nie mam pojęcia czy to się nadaje jako grunt podkładowy, ale w instrukcji jej napisali "Do wyrównania chłonności podłoża stosuj Podkładową farbę gruntującą marki Dekoral."


  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darkoser0

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Czyli najlepiej było by wymalować tą farbą gruntujaca,potem dopiero 2 razy sufit na biało tym dekoralem co napisałem? A czy w przypadku ścian postępować tak samo,raz grunt i potem 2 razy białą dekorala i dopiero 2 razy farba kolorowa?

  9. #9

    Domyślnie

    trudno mi cos napisac, odnosnie tego dekorala co posiadasz. dla mnie to zwykła farba akrylowa sprzedawana od dziesięcioleci. Akrylit W to stosowałem 30 lat temu, bo wtedy była najlepsza. teraz sa lepsze farby.
    Za dużo tych warstw chcesz kłaść.


  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darkoser0

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Wyszlifowałem sufit i trochę ściany wszystkiego gdzie były zacieki czy zgrubienia.Pomaluje sufit raz śnieżką grunt i 2 razy biała dekorala,podkładowej z dekorala nie mieli... A ściany pomaluje raz to podkładową śnieżki a potem kolorem w takim razie 2 razy.Tak po zeszlifowaniu packą z papierem 120 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190821_105439.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	104,6 KB
ID:	433790 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190821_105424.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	433791

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darkoser0

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Wyczytałem również gdzieś że ta śnieżka grunt śmierdzi kocim moczem,czy martwić się tym i pojechać wymienić na inną tą duluxa choć opinie też różne czy nie? Czy może wymienić ten grunt ze śnieżki na śnieżka zacieki plamy tylko to wychodzi drożej...
    Ostatnio edytowane przez darkoser0 ; 21-08-2019 o 10:53

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darkoser0

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Po przetarciu sufitu wilgotną szmatą wyszło coś takiego jak na zdjęciu co z tym zrobić? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190821_121855.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	103,5 KB
ID:	433792

  13. #13

    Domyślnie

    poczekać az wyschnie, i jeśli to sa nierówności, to zaszpachlować jakąś gładzią.

    Co do reszty to: nie uznaje produktów śnieżki, więc nie wiem czy bedzie smierdziało czy nie. Używałem rożnych produktów śnieżki i dopóki nie spróbowałem innych, to nie wiedziałem, że to taki szajs.

    Nie chcę Cię narażać na koszty, ale ja bym tej sniezki i tego akurat decorala nie użył, no chyba, ze w jakiejś komórce lub piwnicy aby było "po taniości"


  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darkoser0

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Wyczyscilem mam nadzieję wszystko co było widoczne co odchodzilo zaszpachlowalem ubytki czekam aż wyschnie otrzepie z pyłu i bd malował tym gruntem z dekorala zobaczy czy nie zacznie mi farba schodzić i przykleja się do wałka

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darkoser0

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    I jeszcze jedno,wybrałem kolor na ścianę śnieżka barwy natury gwiezdna droga ponieważ chciałem szary jasny kolor.Po przeczytaniu opini wyszło na to że jedni mówią że kolor wwyszedł dobrze inni ze wpada w niebieski..Czy poleca Pan jakieś kolorowe farby innej konkretnej firmy? Czytałem o duluxie i też opinie podzielone nie wiadomo komu wierzyć

  16. #16

    Domyślnie

    Ja jestem amator, nie zajmuje sie zawodowo malowaniem. Nie polecę żadnej firmy. Sam używam duluxa i jestem zadowolony, nigdy nie miałem z nim problemów, a jak inne firmy, to nie wiem. Słyszałem, ze tikkurile sobie chwalą a szczególnie białą do sufitów antireflex white2


  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darkoser0

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Odnośnie ścian jeszcze,które też były troche ścierane papierem ściernym Czy malować raz podkladem potem białą fArbą i kolorem dwa razy w sumie 4 warstwy

  18. #18

    Domyślnie

    Możesz tak zrobić. Ja jestem dokładnie na takim samym etapie. Też maluje w tej chwili
    Z tego co się dowiedziałem wczoraj daliśmy zły grunt, za mocny. Zamiast tego unigruntu powinniśmy dać jakiś wodny.
    Ja maluje tak: unigrunt, dwa razy ten grunt podkładowy duluxa i na to kolor też duluxa. Ile warstw jeszcze nie wiem.


    Mam na razie prawie 200m2 do przygotowania. Jestem na razie na etapie unigrunt i raz podkład duluxa. Teraz łatam wszystkie dziury, zarysowania itp. Jak wszystko poprawie to maluje drugi raz tym podkładem duluxa i na to kolor. Tynki mam gipsowe knauf diamant, twarde jak kamień, ledwo je bierze papier 100, ale za to powierzchnia po szlifowaniu jak stiuk wygląda.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    darkoser0

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    A 4 warstwy to nie trochę za dużo? Mam dylemat właśnie czy nie zacznie odparzać.. Z drugiej strony myślałem raz podkład dekoral biały i 2 razy kolor albo raz zwykły biały dekoral i na to kolor 2 razy ale czy dobrze pokryje.Co do sufitu dałem sobie już spokój coś tam pod światło widać po malowaniu gruntem i 2 razy na biało ale przestałem się przejmować

  20. #20

    Domyślnie

    Ja będę miał 4 albo 5 warstw.
    Pewnie za dużo ale o odparzanie się nie martwię. Nie powinno się nic dziać przy moich duluxach. Nie wiem jak inne marki.

    Hehehe, pewnie malarze zarobkowi się śmieją z nas
    Jak pytałem się gościa co mi robił poddasze (zabudowa GK) jak by malował gdybym chciał skorzystać z jego usług, to niezależnie od ceny, podziękowałem od razu.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony