dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Uzupełnianie bruzd po ankrach

    Dzień dobry.

    Potrzebuję porady w sprawie uzupełnienia bruzd w murze po ankrowaniu budynku.
    Jest to stary budynek z cegły na kamiennych fundamentach. Budynek jest spinany po obwodzie i przez środek na 3 poziomach: na łączeniu fundamentu ze ścianą, na wysokości stropu pierwszego piętra i pod sufitem na pierwszym piętrze. Budynek nie ma izolacji poziomej, ani pionowej i podciąga trochę wilgoci, więc na parterze chcę użyć tynków renowacyjnych.Myślałem, aby na poziomie fundamentu bruzdy wypełnić zaprawą renowacyjna np. KREISEL ZAPRAWA RENOWACYJNA 940 i dorzucić jeszcze włókno polipropylenowe. Bruzdy wyżej uzupełnić już zwykłą zaprawą. Czy to dobry pomysł? Proszę o porady.

    Pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stezu

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-010
    Posty
    141

    Domyślnie

    Tak, jak najbardziej. A tynki szerokoporowe tak by umożliwić dyfuzję pary wodnej i szybsze odsychanie.

    Masz na myśli wypełnienie bruzd w których znajduję się stalowy ściąg? Nie wiem, czy sama zaprawa da radę. Dobrze się sprawdza w starych murach, zwłaszcza gdzie mamy do czynienia z zaprawami nawet wapiennymi, jednak jeśli chodzi o przyczepność do stali, to jak każda masa, potrzebuje powierzchni by się zczepić. Dlatego zamiast włókno, lepiej zastosować siatkę rabitza, teraz bedzie cieżko. Zwykle robi się tak, że w trakcie montażu ściągów, zakłada się koszulki stalowe, które pózniej zapewniają przyczepność zaprawie.

    Pozdrawiam,
    Paweł

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony