dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Remont starego domu.Od czego zacząć?

    Witam
    Jestem właścicielką starego domu z 1837r.(data wyryta na belce).Dom nie jest wpisany do rejestru zabytków.Jest to piękny dom mieszkalny.Czy z racji jego wieku powinnam do zgłosić jako zabytek i co za tym idzie trzymać się zaleceń konserwatora? Czy moge zacząć jego remont bez zgłaszania go do rejestru?(ale sąsiadów mam upierdliwych więc robienie na lewo nie przejdzie).
    Dach został całkowicie wymieniony łącznie z krokwiami, gdyż się walił.Nie jest ocieplony,goła dachówka betonowa.
    Nie znam się zupełnie na remontach, ale coś chę zacząć z nim robić gdyz w przyszłości chciałabym sie tam wprowadzic.
    Pomijając kwestię konserwatora to od czego trzeba zacząć?Do kogo się zgłosić i co załatwiać po kolei.
    Wspomnę ze nie ma kanalizacji,instalacje el do wymiany w całości,na pewno remont 2 kominów( są 2 piece kaflowe i 1 chlebowy).Dom na większości ścian jest do polowy z kamienia, potem cegła.


    [img]http://vipera.pxd.pl/gallery/pic849/v2009030923415042441522.jpg{/img]


  2. #2

    Domyślnie

    zajefajna chalupa.Nawet nie swiruj ze zglaszaniem do konserwatora,bo wtedy ma przegruchane(delikanie mowiac ).Troche pracy Cie czeka ,ale na pierwszy rzyt oka warto.Jak 'dojrzejesz'wal na piva.Pzdr i powodzenia
    Regulamin forum

  3. #3

    Domyślnie

    acha,wlasnie koncze remont cos podobnego jak Twoje i niezle mi wyszlo.Pzdr
    Regulamin forum

  4. #4

    Domyślnie

    Konserwatora unikaj jak ognia i zerknij w miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, czy dzielnica lub miejscowość, w której stoi dom nie jest w tzw "strefie ochrony konserwatorskiej", bo jesli jest to starostwo jeśli otrzyma zgłoszenie o remoncie może (ale nie musi ) zawiadomic o tym konserwatora, ten zaś może zaszczycić Cię swoją obecnością i narzucić zachowanie wszystkiego co jest na zewątrz w niezmienionej formie (np nic nie dobudujesz itp).

  5. #5

    Domyślnie

    Konserwator może narzucić Ci różne ograniczenia dać swoje wytyczne co do remontu (będą to sprawy bardzo kosztowne) a nie masz co liczyć na jakiekolwiek fundusze od niego czy z ministerstwa kultury.
    Jeśli nie dasz rady samemu to zleć projekt wykonani remontu - głównie chodzi o wszelkie instalacje i podłączenia, zerwij ze ścian najmniejszy stary obwód elektryczny (jeśli ktos tam kiedyś takie instalował) poczekaj na ciepły dzień i sprawdzaj ściany podłogi, fundamenty (organoleptycznie także - wąchaj, macaj, opukuj ) ewentualnie rób zdjęcia i albo weź fachowca albo konsultuj się na forum.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki śliczne za odpowiedzi Z tego co już ustaliliśmy dom nie jest na pewno zapisany w rejestrze zabytków.Już mamy znajomą architekt, która nam pomoże ruszyć ze wszystkim. Nie chcemy zmieniać nic na zewnątrz, bo dom jest duży i nie ma takiej potrzeby aby coś dobudowywać. Co najwyżej będziemy chcieli podnieść okna na poddaszu (bo są tuż przy podłodze, były to tylko okienka na wrzucanie siana) i jeśli się uda to powiększyć okna w części gdzie była stajnia. Opróćz tego na pewno trzeba będzie uzupełnić ubytki cegły na ścianach zewnętrznych jak i wewnętrznych na ok 15cm (sciany mają grubość 70cm),więc ściany przez te ubytki na pewno nie runą.Wiem ,że musimy tez połączyć pęknięcia w murze w 3 miejscach, ale tego co wiem nie jest to skomplikowana sprawa (zastrzyki +klamry). Jak tylko uda się zgłosić remont i nie wyjdą z tego żadne nowe okoliczności typu konserwator, to najpierw zabierzemy sie do skuwania tynków w środku, które odpadają przy puknięciu.Tyle sami możemy na pewno zrobić Oprócz tego pewnie jeszcze wiele wiele rzeczy...Wrzucam kolejne fotki:
    Kuchnia
    [img}http://vipera.pxd.pl/gallery/pic849/v2009030923415042441522.jpg[/img]

    Pokój
    poddasze

    stajnia

    piwnica

  7. #7

    Domyślnie

    Kolejny Dom Z Duszą. 3mam kciuki.

  8. #8

    Domyślnie

    Dom ma niesamowite mozliwosci....ale juz wspolczuje roboty
    Kiedys marzyl mi sie taki dom Ciesze sie jednak, ze niektore marzenia sie nie spelniaja
    A tak na powaznie, jak juz skonczycie to bedzie na co popatrzec

  9. #9

    Domyślnie

    domek cudo
    nie zrażaj się i nie martw ilością roboty ja remontuję drewniany i kiedy ktoś przychodzi to łapie się za głowę "o k... ile tu roboty jeszcze" a ja widzę już koniec .
    Życzę powodzenia
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  10. #10

    Domyślnie Re: Remont starego domu.Od czego zacząć?

    Cytat Napisał vipera
    Witam
    Jestem właścicielką starego domu z 1837r.(data wyryta na belce).
    Nie znam się zupełnie na remontach, ale coś chę zacząć z nim robić gdyz w przyszłości chciałabym sie tam wprowadzic.
    Roboty czeka Cię mnóstwo, ale efekt końcowy powinien być super. Nie zrażaj się przeciwnościami, ja remontując stary dom nie raz dochodziłem do wniosku że podjęcie się go (a nie budowy nowego jak chciała moja żonka) było jak to nazywałem "chwilowym zaćmieniem umysłowym ".
    Powodzenia i oczywiście chwal się rezultatami.

  11. #11

    Domyślnie

    Oto kilka fotek zrobionych kilka dni temu.Aktualnie jesteśmy na etapie skuwania tynków i coraz bardziej jestem zakochana w tym domku mimo ,że to dopiero początek prac.Jestesmy już po wizycie pani architekt,która przygotuje nam projekt wraz z konstruktorem i innymi potrzebnymi rzeczami

    garaż oraz nowe tuje (sztuk 56 )

    ten piec pójdzie najprawdopodobniej do rozbiórki,ale to sie jeszcze okaże

    tu widać 2 piece chlebowe


    ta część pieca chlebowego będzie zburzona i w tym miejscu bedzie pewnie kominek

    tu niestety ściana od komina sie sypie


    podłoga w kuchni, którą chcemy zachować

    dom od strony ulicy

    [i,g]http://vipera.pxd.pl/gallery/pic977/v2009061311571514990206.jpg[/img]

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Wyjątkowa szansa na wyjątkowo cudne miejsce "dla siebie".
    Będzie też wyjątkowo sporo roboty...

    Dla mnie - bardzo warto!
    Cudo z tego da się zrobić...
    Łatwo nie będzie, ale nie musi być bardzo kosztochłonne.

    Trzymam kciuki!
    Adam M.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    ale pięknie tam u Was! Trzymam kciuki za udany remont!

  14. #14

    Domyślnie

    Hej a na jakiej wysokości jest strop?
    Ewa

  15. #15

    Domyślnie

    Przepiękny dom. Bardzo proszę o fotki z postępu prac.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    no piękny on jest!!!
    odwagi - remont naszej Stajenki był prawie wyłącznie na mojej głowie, bo mąż ciężko pracował i nie mógł uczestniczyć i w dodatku byłam "zaciążona" - ale mogę zaliczyć ten etap życia do najlepszych!!!
    Feel free i zajrzyj do mojego dziennika i bloga - może trochę ci pomoże w podejmowaniu niektórych decyzji.
    Jeżeli mogę coś podpowiedzieć - przed zburzeniem czegokolwiek - nawet pieca lub kuchni kaflowej - zastanów się kilka razy - zbudowanie nowej kosztowało mnie mniej więcej równowartość małolitrażowego samochodzika - może wystarczy zmienić kafle ?
    Meble, które widać na zdjęciach - miodzio !!!! Pomyśl o chwilowym przeniesieniu i albo odnów albo sprzedaj na allegro ...
    powodzenia!

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Acha, żeby skombinować takie drzwi jak masz na zdjęciach musiałam nieźle się narobić i zapłacić ... Ościeżnice też nieźle kosztowały, więc pomyśl o zachowaniu ...

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    przepiękny dom!
    trzymam kciuki za wspaniałe odrestaurowanie

  19. #19

  20. #20

    Domyślnie

    błagam co dalej ?
    To pierwszy tak przepiękny dom ,jaki do tej pory oglądałam. Z zewnatrz wygląd typowy np dla warmii i mazur ale TE WNĘTRZA !!!!!!!!!!!
    Boże jak ja bym chciała czymś takim się zaopiekować ........................................
    Marzenie.......

    ZAJEBIASZCZY !!!!

    Napisz proszę gdzie to jest, no i zaproś na parapetówkę.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony