dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 197
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 3926
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 87anam87
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.055
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta M
    Ale i tak sie nie damy

    jasne że nie nie ma innej opcji pozdrawiam
    wykończeniówka dziennik

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-do-siebie-%29

    komentarze

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...05#post5929605

    budowa dziennik
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ia-marze%C5%84

    komentarze
    ''Jeśli jest noc, musi być dzień, jeśli łza - uśmiech.''

  2. #42

    Domyślnie

    witam.
    Jeśli mogę swoje 2 grosz wtrącić. Dla mnie rozmowa w hurtowniach była krótka. " na allegro cena jest taka jak zaoferujecie tyle samo to biąrę od Was" - i jak dotąd skutkował.
    A to kim ja jestem, gdzie mieszkam i czym się zajmuję - co komu do tego

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Hejka TT16
    Pewnie , ze mozesz wtracic nawet 4 grosze ....
    Niestety jesli nie ma Cie na miejscu i wiele spraw musisz zalatwiac przez pelnomocnikow to roznie z tymi cenami i wycenami bywa .....
    P.S.
    A tak na marginesie dzieki za namiary na Kierownika Budowy wlasnie podpisalam z Nim umowe , Pan wydaje sie spoko .... ceny za usluge nie podwyzszyl jak dowiedzial sie , ze mieszkam obecnie w innej strefie czasowej

  4. #44

    Domyślnie

    ha.
    Żeby Wam smutno nie było to powiem (a nawet napiszę), że u mnie dekarz też próbował sie podnieść w trakcie roboty, bo jak stwierdził dom zwydziwiały. Na moją uwagę, że przecież widział Pan rzut dachu steridził : "no tak, ale nie wiedziałem że są dwa piętro" . Po długim namyśle stwierdziłem, że jak jest wyżej, to mu stosunek ryzyka do zysku urósł.
    ale koleś spoko wiec jakoś sprawe sie "załatwiło".

    a oto i płenta: nie trzeba pracować za granicą żeby przy budowie każdy próbował z Ciebie zedrzeć.

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Miczu napisal :
    Witam Edyta M,
    Widzę po Twoich wpisach, że podobne upodobania mamy dot. budowy. Nam tez najpierw spodobał się projekt Lawendy II i do niedawna na niego stawiałem. Ale przypadkiem trafiłem na domy z wizja i wątpliwości się rozwiały. Chcemy Stylowy 2. Obecnie jestem na etapie zbierania warunków przyłączeniowych ale mamy nadzieję odpalać na wiosnę - ok. kwietnia. Wy pewnie jesteście już bardziej zaawansowani z budową, ale jak tylko załatwimy formalności to mamy zamiar zakasać rękawy i do roboty.
    Jeśli masz jakieś zdjęcia lub ciekawe uwagi to prześlij proszę. Ja może po starcie budowy będę bardziej pomocny niż teraz. Poniżej kilka pytań:
    - Jaki zakładasz kosztorys do stanu deweloperskiego (wykończenie to już indywidualna sprawa)?
    - Czy zamierzacie robić jakieś przeróbki w projekcie?
    Więcej pytań nadejdzie wkrótce....

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Witam
    Zaczynam na wiosne zaraz po Swietach Wielkanocnych , obecnie czekam na uprawomocnienie sie dokumentow dotyczacych przylacza pradu .... pogoda nie sprzyja w tej chwili pracy na zewnatrz , ale mam nadzieje ze w marcu uda sie zrobic przylacz . Jesli chodzi o koszty SSO to projekt przewiduje 240 tys. .... jak wiesz . Milo byloby sie zmiescic w tej kwocie , ale ja chce aby dom byl energooszczedny , co za tym idzie materialy drozsze ( energooszczednosc jest kosztowna ) nie wspomne juz o pasywnym domu ..... marzenie wiec pewnie kwota bedzie oscylowala w granicach 300 za SSO , wyliczenia wyliczeniami a i tak zobaczymy jaki bedzie efekt koncowy . Nie spiesze sie z budowa ... wole zrobic lepiej ( dac lepszy material ) a rozlozyc to w czasie i w finansach . Juz zadecydowalam o zmianie ogrzewania w domu przez kilka miesiecy szukalam wlasciwego rozwiazania dla siebie w koncu bedzie to ogrzewanie nadmuchowe + rekuperacja z odzyskiem ciepla + pompa ciepla jest to dosc kosztowne , ale nie rozpatruje tego w kontekscie poniesionych nakladow i zwrotow ale interesuje mnie pozniejsza eksploatacja ( placenie rachunkow) .

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800)
    jessi

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    2.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    168

    Domyślnie

    witam cieplutko
    widze że juz szykujesz sie do budowy ,ja tez juz czekam niecierpliwie na ocieplenie zeby zacząc dlaej działac
    pozdrawiam

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Dzieki Jessi
    Tak tak ..... zwlaszcza , ze budowanie na odleglosc zwiekszylo moja
    " czujnosc " i wszystko po kilkanascie razy przegladam . Czekam na wycene okien dachowych , mysle ze w tym tygodniu ostatecznie dopracuje ogrzewanie domu czekam tez na wycene dachowki w tym temacie jeszcze wybieram
    Creaton Domino plaska w kolorze lupka angobowana
    lub
    RUPPCERAMIKA dachowka TURMALINkolor antracyt
    Coraz bardziej zaczyna mi sie to budowanie podobac ..... moze dlatego , ze jeszcze nie zaczelam

  9. #49

    Domyślnie

    Witam jako pełnoprawny posiadacz projektu stylowy 2 lustro.Ja zaczynam w okolicach wakacji,jeśli urzędy mi nie będą przeszkadzać,poza tym moja ekipa będzie wtedy wolna.Kończę poszczególne wyceny,chętnie porównam z Tobą,tym bardziej ,że budujemy w tym samym rejonie.

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800)
    jessi

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    2.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    168

    Domyślnie

    dzien doberek przyszłam powiedziec i życzyc miłego dnia ,u nas dzis ładna pogoda czyste niebo i pewnie będzie jak codzien czyli ok 10 stopni oczywiscie w plusie hihi

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta M
    Ostatnio Pan chyba byl jakis malo kumaty wiec podal mi ceny materialow przed pytaniem o dziwny numer telefonu , ktory wlasnie sie wyswietlil na Jego komorce . Ceny byly suuuuuuper do nastepnej rozmowy po ktorej okazalo sie , ze zostaly "pomylkowo" podane . Ja sie chyba zastrzele ... Co za narod co za ludzie !!!!!
    W komórkach można blokować wyświetlanie numeru u odbiorcy!
    A tak poza tym nie dziw się skoro dzwonisz z kraju, gdzie za taką samą pracę płacą dużo więcej.

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800)
    jessi

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    2.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    168

    Domyślnie

    witam Edytko jak tam mija Ci niedziela ,i co znalazłaś juz jakis sensownych dekarzy ,

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko

    A tak poza tym nie dziw się skoro dzwonisz z kraju, gdzie za taką samą pracę płacą dużo więcej.
    Witam
    Jaka zlosc przemawia przez Pana
    Rozumiem , ze kolega byl w "TYM KRAJU " w ktorym placa duzo wiecej ( szczegolnie w czasach kryzysu ) stad ta wiadomosc , bo jesli nie to nie rozumiem odpowiedzi . Wynika z niej dla mnie tylko to , ze skoro nie pracujesz w Polsce i zarabiasz wiecej niz inni ( chyba ???? ) to maja prawo Cie "SKUBAC " na kasie . Wlasnie mam przyklad ..... dekarz ktory dowiedzial sie gdzie mieszkam podniosl cene za dach do 130 zl. za metr ... ( wczesniej byla to cena 100 ) Czy uwazasz , ze jest to w porzadku ???? Nie wydaje mi sie i dziwi mnie takie rozumowanie ludzi , przeciez dach zostal ten sam zmienila sie tylko informacja o inwestorze . To wlasnie nazywam NACIAGANIEM i NIEUCZCIWOSCIA

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał jessi
    witam Edytko jak tam mija Ci niedziela ,i co znalazłaś juz jakis sensownych dekarzy ,
    Hejka Jessi
    Pracuje nad tym moze sie uda , napisze jak dobrne do szczesliwego zakonczenia
    Buziaczki i milego dnia

  15. #55

    Domyślnie

    Dlaczego od razu złość naciąganie, nieuczciwość?
    Fachowcy po prostu urealniają ceny i ja się temu nie dziwię.
    Dziwię się natomiast twemu oburzeniu.
    Tam zarabiasz tu budujesz czy przypadkiem nie dlatego, że tam musiałabyś zapłacić dużo więcej?
    Więc nie dziw się, że nasi "naiwni" fachowcy też potrafią liczyć.
    Pogódź się z tym lub ukrywaj swoje id, udawaj, że słoma z butów ci wychodzi i mów o sobie jaka ty uczciwa.

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko
    Dlaczego od razu złość naciąganie, nieuczciwość?
    Fachowcy po prostu urealniają ceny i ja się temu nie dziwię.
    Dziwię się natomiast twemu oburzeniu.
    Tam zarabiasz tu budujesz czy przypadkiem nie dlatego, że tam musiałabyś zapłacić dużo więcej?
    Więc nie dziw się, że nasi "naiwni" fachowcy też potrafią liczyć.
    Pogódź się z tym lub ukrywaj swoje id, udawaj, że słoma z butów ci wychodzi i mów o sobie jaka ty uczciwa.
    A rozumiem .....
    Przepraszam , kolega z tego kregu czyli Fachowcow rozumiem , ze bronisz kolegow po fachu .... Jak widze jestes za tym aby ten rodak ktory charuje za granica placil wiecej za to samo co inny pracujacy w Polsce i to wedlug Ciebie jest uczciwe ??? Wiem co Ciebie zlosci to ze nie wszyscy inwestorzy sa naiwni , tylko troche bardziej oczytani i nie daja sie naciagac .
    Zycze powodzenia w zdobywaniu naiwnych inwestorow , bo chyba na to liczysz !!!!
    A jesli chodzi o slome ktora z butow wystaje to Ty z pewnoscia nie musisz tego ukrywac bo po prostu nie da sie tego ukryc

  17. #57

    Domyślnie

    Przepraszam za prywatę ale gdyby ktoś był chętny to sprzedam projekt STYLOWY 2 LUSTRZANE ODBICIE,pełna paczka tak jak przyszła z pracowni.

  18. #58

    Domyślnie

    W kwestii towarów i robocizny,uważam że na rynku tarnowskim masz w czym wybierać,chyba,że szukasz w nieodpowiednich hurtowniach,wiem z autopsji bo pracowałem tam 5lat w hurtowni budowlanej i wiem jaka tam jest konkurencja.MOja ekipa SSO wyceniła na 57000 i wcale nie narzekała na dach,że skomplikowany i dachówka creaton domino gorsza w ułożeniu niż zwykłe dachówki.Obecnie dalej jestem w branży ale w innej miejscowości,jeśli chcesz porównać ceny to możesz śmiało pisać na priv lub tutaj,będziesz wiedziała czy Cie nie kroją zbytnio.Pozdrawiam

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Dzieki wojmac
    Znalazlam juz hurtownie w ktorej robie kompleksowe zakupy .....
    Co sie stalo , ze rezygnujesz z budowy Stylowego 2 ? ? ?

  20. #60

    Domyślnie

    Mam nadzieję,że nie zaopatrujesz się w firmie Ceg...bo tam co innego uzgadniasz,potem wychodzi inaczej.Będę śledził Twoje postępy.Spróbuję wprosić się oglądnąć SSZ,żeby wiedzieć z czego musiałem zrezygnować,bo jestem często w Tarnowie.Pozdrawiam

Strona 3 z 197

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony