dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ametyst

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    8

    Domyślnie kojec dla psa - sprzeciw starostwa

    Witam
    Myślę, że tu będzie odpowiednie miejsce na zadanie mojego pytania. Otóż sprawa dotyczy możliwości postawienia kojca dla psów, a raczej niemożliwości jego postawienia. Właśnie dziś otrzymałam pismo ze Starostwa we Wrześni w odpowiedzi na moje zgłoszenie zamiaru postawienia kojca. W piśmie tym Naczelnik Wydziału Administracji Architektoniczno - Budowlanej z upoważnienia Starosty wnosi sprzeciw, że nie mogę postawić kojca na swojej nieruchomości, ponieważ kojec nie należy według niego do kategorii obiektów lub robót budowlanych wyszczególnionych w art. 29 ust. 1 pkt. 2 ustawy Prawo budowlane, w związku z czym nie jest zwolniona z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę. Wielkość kojca nie przekracza 25m2, a działka maprawie 1000m2. Wiem, że nie ma prawa wnieść sprzeciwu na podstawie tego artykułu, gdyż kojec, to nic innego jak wiata (z 3 stron zabudowa drewniana, zadaszony, z przodu metalowe przęsła z furtką - z gotowych do skręcenia elementów), ale robi to celowo z premedytacją, by utrudnić mi życie, ponieważ nienawidzi psów (w rozmowie przed moim wystąpieniem ze zgłoszeniem stwierdził, że wszystkie psy z miasta powinny powinny być zlikwidowane). Dla mnie to nie człowiek, tylko potwór, bezduszne bydle , które powinno być wyrzucone z tego stołka na zbity pysk. Ale odbiegam od tematu. Proszę o podpowiedź jaki artykuł mogę mu wystosować, by wypersfadować mu działania niezgodne z prawem i celowe przeciąganie możliwości postawienia tego kojca, gdyż nie mogę już dłużej przetrzymywać swoich psów u ludzi, którym sprzedałam dom, a w wynajmowanym mieszkanku również ich trzymać nie mogę. Pilnie proszę o wskazówki.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Postaw dodatkowe ogrodzenie
    A tak poważnie, to taki obiekt nie wypełnia żadnej definicji PB, a w związku z tym nie podlega procedurom ani zgłoszenia, ani tym bardziej pozwolenia na budowę.
    [/b]
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #3

    Domyślnie

    w jakiej formie masz sprzeciw?? przeciez możesz się odwołac.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ametyst

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Mam decyzję ze Starostwa, że Starosta Wrzesiński wnosi sprzeciw do realizacji przedmiotowego zamierzenia. W uzasadnieniu jest to co napisałam, że inwestycja nie należy do kategorii budowlanych na które nie jest wymagane pozwolenie na budowę, w związku z czym nie jestem zwolniona z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę kojca. Chodzi właśnie o grę słówkami, że użyłam w zgłoszeniu słów "kojec dla psa", a nie "wiata".Owszem mogę się odwołać, ale właśnie o to chodzi, że w grę wchodzi czas, bo jak długo ktoś, kto kupił ode mnie dom może tolerować trzymanie moich psów na swoim już przecież podwórku i moje codzienne wizyty w celu nakarmienia i posprzątania, bo tylko to mogę zrobić. Psy są całe dnie zamknięte, nie widują nas prawie już od 2,5 miesiąca, nie chodzą na spacery, nie mają możliwości wybiegania się więc bardzo tęsknią i coraz częściej wyją w nocy i za dnia.Nie wspomnę o kosztach,bo codziennie muszę jechać 60km do nich. Nie mogę być już dłużej uciążliwa do nowych właścicieli i narażać ich na ewentualne nieprzyjemności i zakłucać im spokój. Wcześniej postawiliśmy kojec, ale żaden pies nie zdążył w nim nawet łapy postawić. Musieliśmy go czym szybciej rozebrać, ponieważ właściciele z sąsiednich działek na widok stawianego kojca zrobili donos do nadzoru budowlanego, że nie mamy pozwolenia na budowę, ani zgłoszenia. Za postawienie nawet kojca bez zgłoszenia grozi kara 40 tyś. zł, dlatego czym szybciej go rozebraliśmy i zrobiliśmy zgłoszenie zgodnie z przepisamina można przystąpić do wykonania zgłoszonej inwestycji nie wcześniej jak po 30 dniach.Te 30 dni minęło by teraz w niedzielę 15 -tego marca.Dziś na rozmowie dowiedziałam się, że mogę wnieść kolejne zgłoszenie tym razem z nazwą wiata, ale mamczekać kolejne 30 dni. Odwołanie od decyzji to również minimum 2 tyg. i może się ciągnąć oczywiście długo a zwierzęta nie rozumieją dlaczego mają cierpieć, co takiego zrobiły, że nie mogą być z nami. Ale kpiących urzędasów to nie interesuje. Nie mam już wyboru i pewnie sprawa skończy się w sądzie jako celowe znęcanie się urzędników nad zwierzętami, ponieważ na właścicielu spoczywa obowiązek odpowiedniego zabezpieczenia zwierząt, a urzędnicy celowo to uniemożliwiają czepiając się słówek.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona Sudol
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Jugów
    Posty
    1.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    111

    Domyślnie

    Tak sobie myślę, że wycofałabym swój obecny wniosek (obecne postępowanie musiało by zostać umorzone) i złożyłabym nowe zgłoszenie dotyczące już lokalizacji wiaty (bez nazywania obiektu kojcem dla psów).

    Myślę, że warto spróbować. Lepsze chyba to od postępowania odwoławczego, które może się ciągnąć miesiącami i wcale nie musi się zakończyć pozytywnym dla Ciebie rozstrzygnięciem.

    Pozdrawiam

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ametyst

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Już tak zrobiłam dzisiaj, wystąpiłam o wiatę bez określeń do czego ma ona służyć, bo w końcu to moja sprawa, co ja pod wiatą mam schowane. Ale nie wycofałam poprzedniego wniosku i myślę o odwołaniu się, tylko czy to ma sens No i jak uprosić o kolejny miesiąc przetrzymywania. Chyba ołysieję i osiwieję. O pozwolenie na budowę też jeszcze nie mogę się starać, bo sprzedający działkę zrobił mnie w jajo i okazało się, ze nie wydadzą warunków, bo wkrótce wchodzi nowy plan zagospodarowania terenu (podział pola na działki) i moją działkę podciągli pod ten plan, pomimo, że obok i na przeciwko są już domy, ale oni załapali się pół roku wcześniej na pozwolenia.A miało być tak pięknie......

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Masz wyjście. Zapewne mniej kosztowne niż czekanie następnych 40 dni (30 na brak sprzeciwu + 10 na „korespondencje).
    Wybuduj ogrodzony, wybieg dla psów z budą lub budami. Potraktuj to jako rozwiązanie przejściowe (a może docelowe) będziesz miał więcej czasu na walkę z urzędem, a psy będą z Tobą.
    Koszt wykonania to koszt kilku słupków, kilkanaście metrów siatki i deski na budy.
    Nie potrzebujesz na to ani zgłoszenia, ani pozwolenia.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    Nie potrzebujesz na to ani zgłoszenia, ani pozwolenia.
    No dobrze, czy to znaczy, że usytuowanie kojca, czy wybiegu dla psa zależy tylko od widzimisię właściciela. Nie ma tutaj żadnego prawa, które chroniłoby sąsiadów przed uciążliwością spowodowaną zapachem, hałasem, itp. Ja nie mam nic przeciwko psom ale przeciwko brakowi zdrowego rozsądku ich właścicieli już tak. Mój sąsiad wytyczył sobie wybieg dla psa wykorzystując jako dwie jego ściany wybudowane przeze mnie ogrodzenie, które systematycznie obsikiwane i podkopywane niszczeje w zastraszającym tempie. Poza tym wybieg nie jest sprzątany co powoduje straszny fetor i masakryczny widok. Dlaczego jeżeli wymaga się odsunięcia pojemników na śmieci, wylotu szamba, itp od granic działki to wybiegu, czy kojca dla psa już nie?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona Sudol
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Jugów
    Posty
    1.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    111

    Domyślnie

    Co do warunków utrzymywania psów radziłabym jeszcze zwrócić się do właściwego urzędu gminy/miasta. Jest bowiem bardzo możliwe, że rada gminy podjęła uchwałę na podstawie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie, w której określiła szczegółowo warunki lokalizacji kojców dla psów i nałożyła na ich właścicieli pewne obowiązki.
    Przypomniałam sobie o tym, gdyż w mojej gminie takowa uchwała jest

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ametyst

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Mój kojec miał się znajdować 6m od granicy, więc nie narusza nikogo praw. Poza tym jeśli komuś kojec kojarzy się tylko i wyłącznie ze smrodem, to sądzi chyba w ten sposób sam po sobie, gdyż ja mam np.psy wystawowe i nie mogę sobie pozwolić na to by śmierdziały. Kojec ma służyć im jako schronienie od wiatru, deszczu, słońca. Ma być miejscem gdzie mogą w spokoju się najeść i wyspać, a nie spędzać w nim całe swoje życie. Oprócz kojca psy muszą mieć wybieg i to nie w błocie, czy odchodach, ale czysty, utwardzony plac. W gnoju czymią psy tylko osoby, które kupiły psa za grosze, albo za darmo na skutek swojej chwilowej zachcianki, w dodatku nie znając cech i potrzeb danej rasy, a potem nie ma kto się tym psem zajmować.
    Budy posiadam, ale ustawienie tylko budy pod gołym niebem nie jest zapewnieniem psu odpowiednich warunków, bo jak ma się najeść czy rozprostować kości jak na dworze cały dzień leje? Przerabiałam już coś takiego i aż serce się krajało na taki widok. Mam berneńskie psy pasterskie i one nie przepadają za chodzeniem po kałurzach, a co dopiero moknięciem.
    Ktoś, kto wie, że zwierzęta są trzymane w złych warunkach powinien zwrócić właścicielowi uwagę, a jeżeli to nie skutkuje, to powiadomić TOZ o znęcaniu się nad zwierzętami, bo trzymanie w odchodach jest znęcaniem się - o tym powinien wiedzieć każdy właściciel.
    Ja się nie poddam i składam wizytę u samego Starosty - niestety muszę czekać do poniedziałku, bo go nie ma do końca tygodnia.

  11. #11

    Domyślnie

    Podejrzewam, że ten potok jadu to pod moim adresem , tak więc drogi Ametyście:
    Cytat Napisał Ametyst
    Poza tym jeśli komuś kojec kojarzy się tylko i wyłącznie ze smrodem, to sądzi chyba w ten sposób sam po sobie
    Ad1. Kojec mojego sąsiada kojarzy mi się tylko ze smrodem bo ten smród czuję na codzień.
    Ad2. Nie sądzę sama po sobie gdyż psa nie posiadam i nigdy nie posiadałam.
    Cytat Napisał Ametyst
    gdyż ja mam np.psy wystawowe i nie mogę sobie pozwolić na to by śmierdziały.
    Ad3. Rozumiem i jestem pod wrażeniem.
    Cytat Napisał Ametyst
    W gnoju czymią psy tylko osoby, które kupiły psa za grosze, albo za darmo na skutek swojej chwilowej zachcianki, w dodatku nie znając cech i potrzeb danej rasy, a potem nie ma kto się tym psem zajmować.
    Ad4. A ja myślę, że w złych warunkach trzymają zwierzęta tylko źli ludzie i zupełnie nie zależy to od rasy ani ceny psa. Psy otrzymane w prezencie lub wzięte ze schroniska są często dla swoich właścicieli bezcenne.
    Cytat Napisał Ametyst
    Ktoś, kto wie, że zwierzęta są trzymane w złych warunkach powinien zwrócić właścicielowi uwagę, a jeżeli to nie skutkuje, to powiadomić TOZ o znęcaniu się nad zwierzętami, bo trzymanie w odchodach jest znęcaniem się - o tym powinien wiedzieć każdy właściciel.
    Ad5. Właściciel ma to w nosie (zwracałam mu uwagę wielokrotnie), jemu smród nie przeszkadza, jego dom stoi daleko od kojca, w przeciwieństwie do mojego. Próbowałam szukać pomocy u Straży Miejskiej, TOnZ, w SANEPiDzie i zyskałam tyle, że po kolejnych interwencjach właściciel postraszony sankcjami okazjonalnie posprzątał i tak do następnego razu. Straż Miejska tłumaczy, że ma związane ręce i może tylko postraszyć, bo w naszym Gminnym Regulaminie o utrzymaniu czystości i porządku jest tylko mowa o obowiązku sprzątania po psie w miejscach publicznych, a o prywatnych posesjach nie ma nawet wzmianki. TOnZ się krzywił bo pies jest regularnie karmiony, pojony, szczepiony, więc w zasadzie wszystko gra. A SANEPiD ma to, nawet nie w nosie, a w .... nie ważne gdzie.
    Tak więc Ametyście nie wiem czemu mi się dostało, tym bardziej , że mój post nie odnosił się do twojej sytuacji, a był tylko głosem w dyskusji i szukaniem porady w mojej sprawie. (Miałam nawet cichą nadzieję, że będąc tak blisko sprawy znasz przepisy prawne, które pozwoliły by mi wyprostować moją "śmierdzącą" sytuację). Jeżeli w jakikolwiek sposób poczułeś się dotknięty - przepraszam. Życzę powodzeniea w Twojej sprawie. Pozdrawiam i "czymaj" się. Marta

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ametyst

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Przepraszam Marta, nie piałam do Ciebie, bo napisałaś przecież, że sąsiad ma psy a nie ty. Ja miałam na myśli babsztyla, który zrobił na mnie donos. Na szczęście tej baby nie rozmawiałam z nią osobiście, tylko mój mąż, bo ja to bym chyba ją osobiście pogryzła i musiała bym chodzić w kagańcu i z tabliczką "wściekła właścicielka" a nie pies. To ona powiedziała mojemu mężowi, że wie co to znaczą psy, bo mają na swojej hurtowni dwa i śmierdzi niesamowicie i pełno much wokół jest latem. Gdyby mi to powiedziała, to bym ją zbruzgała od razu żeby się wzieła za regularne sprzątanie i raz po raz zdezynfekowała, to nie będzie smrodu. Jak dowiedziałam się, że do tego jest to emerytowana nauczycielka, to chyba faktycznie na chwilę zmieniłam się we wściekłe zwierzę. Ty Marta masz swojego sąsiada przy płocie, a ona jest po drugiej stronie ulicy. Odległość od kojca do jej domu to ok. 30-32 m. Co do przepisów, to jest przepis, że kojec powinien znajdować się od granicy sąsiada w odległości min. 4m więc jeśli tak nie jest, to masz prawo rządać jego przestawienia, bo niestety inne prawa w Polsce dotyczące zwierząt są martwe i wszyscy umywaja ręce. Co do mojej sprawy, to dziękuję za podsunięcie pomysłu z ogrodzeniem, a mianowicie myślałam, myślałam i wymyśliłam. Skoro mogę robić na działce płoty, płotki, płoteczki, to ustawiając ten sam kojec tyle tylko, że bez dachu, to to samo co płot, wygrodzenie pewnej części działki. Tak więc postawię na razie bez dachu i nakryję folią. Folia, to nie zadaszenie, nie można jej uznać za pokrycie dachowe, nie można tego uznać za wiatę, czy altanę. Poprostu płot zakryty folią. Tak więc jeszcze raz dzięki.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ametyst
    raz po raz zdezynfekowała, to nie będzie smrodu.
    Możesz umyć swojego psa czym chcesz, najpóźniej na drugi dzień on dla mnie śmierdzi.

    P.S. Lubię psy.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ametyst
    Co do przepisów, to jest przepis, że kojec powinien znajdować się od granicy sąsiada w odległości min. 4m więc jeśli tak nie jest, to masz prawo rządać jego przestawienia,
    A gdzie szukać tego przepisu? Pozdrawiam.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ametyst

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    w planie zagospodarowania dla danego osiedla lub warunkach zabudowy określajacych odległość i usytułowanie od granicy wiat, altan, śmietnika, szamba, czy wszelkich zabudowań.

  16. #16

    Domyślnie

    jak dobrze, że jeszcze ktoś ma podobny problem: u mnie ze zgłoszeniem co prawda problemu nie ma, tylko z uciążliwym sasiadem-ale meritum zostaje to samo.

    Nasze kojce sa sprzątane 2 razy dziennie, dezynfekowane virkonem, ogród jest czysty i zadbany: sasiadowi jednak i to śmierdzi(nie śmierdzą mu chyba tylko jego własne zwierzeta trzymane na dworze)

    życze powodzenia i wierzę, że wszystko sie uda, jak należy. decyzja dot. kojca na Twojej ziemi nie może nalezeć do jednego zlosliwego czlowieka.
    dzieki bogu.

  17. #17

    Domyślnie Kojec a sąsiedzi

    Ja też mam ten problem. Tzn. akurat mój własny pies jest tak przywiązany do mnie, że pozostawiony sam w ogrodzie piszczy i nie chce się załatwić, tylko jak najszybciej wrócić do domu. OGRÓD ma być dla mnie ogrodem, nie klepiskiem z odchodami i o ten kawałek zieleni dbam, więc nawet postawienie kojca by tego nie zmieniło.

    W Polsce sąsiedzkie nękanie to już chyba tradycja:/ Bywają u mnie różni tymczasowicze, którzy chętniej przebywają w ogrodzie niż w pokoju. Chciałam postawić kojce, ale sąsiad nie pozwolił nawet dokończyć budowy, pisząc donos do PINB o "niezgłoszonych robotach budowlanych" - i weź tu się tłumacz, że piach jest do podmurówki ogrodzenia.

    Szukałam przepisów OGÓLNOKRAJOWYCH (nie zarządzeń osiedli czy gmin) dot. minimalnej powierzchni i odległości kojca od granicy działki, nic takiego nie znalazłam. Logicznie rzecz biorąc, nie jest to nieruchomość, nie jest to wiata, pod którą będzie parkowany samochód - nawet zadaszona.

    Stwierdziłam w końcu, że postawię ogrodzenie, tworzące zamknięty czworokąt, na razie niezadaszone, dookoła POUSTAWIAM DONICE Z BLUSZCZEM i będę twierdzić, że to pergole. A pies jest zamknięty na chwilę, bo właśnie koszę trawnik (w sezonie) albo właśnie odśnieżam (zimą) i nie chcę, żeby się kręcił.
    Skoro sąsiedzi mogą rżnąć głupa (rozmnażalnia - pięć psów, smród, ale psy karmione, więc nikt się tym nie chce zająć), to ja będę trzymać psa (i tak nie całą dobę) między pergolami.

    Matra8833 - zgłoś SM lub policji zniszczenie mienia (podkopy, obsikane ogrodzenie), zrób zdjęcia zniszczeń, pokaż faktury za materiały budowlane (jak nie masz, to przedstaw szacunkowe ceny takich samych dostępnych na rynku), robociznę i - jeśli masz czas, duuużo czasu - skieruj sprawę do Sądu Grodzkiego - jeśli zniszczenia są widoczne i udowodnisz, że to przez psy (zdjęcie stanu dalszych części ogrodzenia - spoza kojca), możesz liczyć na odszkodowanie. Nie zaszkodzą również zdjęcia kopiących i sikających na ogrodzenie psów (filmów sądy raczej nie lubią i niechętnie oglądają, przynajmniej w W-wie, poza tym znajomy strażnik m. powiedział, że w Grodzkim właściwie nie uznają tego za dowód...).

    Życzę wszystkim powodzenia w walce o swoje prawa ze złośliwymi sąsiadami i urzędnikami. Ametyst, daj potem znać, czy udało się z wybiegiem.

  18. #18

    Domyślnie

    my jesteśmy już PO załatwianiu wszelkich formalności związanych z budową kojców na granicy działki.

    Zgłosiliśmy zamiar budowy(kojec będzie utwardzany brukiem i zadaszany-a to właśnie wymaga zgłoszenia), a zgłoszeniu nazwaliśmy to "altanką o przeznaczeniu rekreacyjno-użytkowym", własnie dzis mija miesiac od daty zgłoszenia: więc legalnie teraz możemy zaczac zadaszać i brukować.

    nasz sasiad, któremu to bardzo przeszkadzało chyba teraz nie zaśnie przez kolejny rok

  19. #19

    Domyślnie

    Albo zaśnie snem wiecznym Daj Boże
    To gratulacje.

    Teraz mnie olśniło i zmartwiło - musi być niezadaszony i nieutwardzony, ale przecież kostka brukowa to nie fundament - nie powinno to być uznane za nieutwardzone?
    Wiem, że konstrukcja tejże altanki musi być bez fundamentów, więc belki/słupki zakopane w ziemi a bruk potem.
    Bo ja właśnie chciałam postawić kojec na części ogrodu, która jest wybetonowana i w sumie jakby się uprzeć (sąsiad jest bardzo uparty), można by to uznać za fundament.

    Przepisy zabraniają stawiania więcej niż 1 altany na 500m2 bodajże, ja nawet tyle ogrodu nie mam a altanka już jest - to co, mam rozbierać altankę, bo przęsła ogrodzeniowe zamykające się w czworokąt, niezadaszone, ale na "fundamencie" mogą zostać uznane za altanę?

    P.S. Arjuna - jakie masz psy?
    Ooo, i pochwal się zdjęciami z budowy kojca i efektem ostatecznym.
    Gdzie kupujesz budy?

  20. #20

    Domyślnie

    Doberfrau-mam pit bullki.

    Teoretycznie altanka także wymaga zgłoszenia, jeśli na jej miejscu chcesz postawić kojec, który bedzie miał utwardzone podłoże czy dach-takze musisz to zgłosić.
    Zgłaszasz to w starostwie, wypełniając odpowiedni formularz.

    Nazwij w tym formularzu kojec "altanką o przeznaczeniu rekreacyjno-użytkowym", gdyż nazwa "kojec" nie figuruje jako obiekt do zgłoszenia i właśnie w nazewnictwie może tkwić problem(tak jak było u autora tego wątku)
    potem czekasz 30 dni, jeśli do tego czasu nic Ci nie odpiszą-buduj
    Jesli mieliby się ochotę nie zgodzić-muszą podać odpowiednie artykuły prawne, ktore zabraniają stawiania tego rodzaju obiektów;a takich nie ma.

    Budy mam zwykłe, bez przedsionka. w zimie zakrywam wejscie, by łatwiej pies mógł utrzymać ciepło. Budy sa ocieplane, niezbyt duże, by pies miał w nich ciepło zimą.
    Zdjęć nie mam, ale jak porobię to chętnie tu wstawię.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony