dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 142
  1. #41

    Domyślnie

    Podciągam, ważne.

    Kamień czy gres? Co lepiej zniesie mazurską zimę?
    Grazia-Ol

  2. #42

    Domyślnie

    Przepraszam, że nie odpowiem na Twoje pytanie wprost... Długo "chorowałam" na płomieniowany bazalt, takie jak gdyby plastry miodu, poprzekładane kostką granitowa, niestetey miałam duży problem ze znalezieniem tegoż... uważam, że kamień płomieniowany to wspaniały materiał na taraz, mały problem z czyszczeniem, utrzymuje się praie sam, czas uszlachetnia ten materiał dodając mu patyny... wg mnie to o niebo lepsze rozwiązanie niz np. płytki... Ja niestety położę płytki, gdyż nie w miarę blisko mnie znalazłam płomieniowango kamienia

  3. #43

    Domyślnie

    Kamień jest dostępny. Ale cena netto za metr 120 zł. Trzy razy drożej niż płytki włoskie.
    Grazia-Ol

  4. #44

    Domyślnie

    Możesz podać źródło tego kamienia? (producent/sklep/dystybutor). Pozdrawiam.

  5. #45

    Domyślnie

    Miło, że Mazury
    Oferta warszawska, zostawiłam ją w domu (wczoraj przeglądałam). Otrzymaliśmy ją od naszego kamieniarza. Wieczorem napiszę

    W podobnych cenach płytki są w hutrowni kamienia w Białymstoku (chyba Elewatorska, byłam tam, ale nie pamiętam)
    Grazia-Ol

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Mam podest przed wejściem wyłożony płomieniowanym granitem ale cena jak pamiętam była około 300zł/m2 Ułożone z dużych płyt gr. 2cm ze wstawkami z poleru. Co to za materiał po 120zł?? Chyba, że to płytki 30x30...

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Mam podest przed wejściem wyłożony płomieniowanym granitem ale cena jak pamiętam była około 300zł/m2 Ułożone z dużych płyt gr. 2cm ze wstawkami z poleru. Co to za materiał po 120zł?? Chyba, że to płytki 30x30...
    Czy byłoby kłopotem wklejenie zdjęcia Twojego płomieniowanego granitu ?
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  8. #48

    Domyślnie

    Tak. cena dotyczy płytek.
    Grazia-Ol

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Czy byłoby kłopotem wklejenie zdjęcia Twojego płomieniowanego granitu ?
    O tyle, że nie posiadam zdjęć... Granit to "vanga". Łatwo go wygooglać...
    http://www.google.pl/search?hl=pl&q=...tnG=Szukaj&lr=
    Jak mnie skleroza nie dopadnie to postaram się wieczorem pstryknąć fotki.

  10. #50

    Domyślnie

    Możesz podać źródło tego kamienia? (producent/sklep/dystybutor). Pozdrawiam.


    Uf, odnalazłam swój wątek i odpisuję: granit SUNRISE płytki 60/40/3 cm płomień www.beltrami.pl

    No podałam, ale czekam na opinie. Kto ma na tarasie?
    Grazia-Ol

  11. #51

    Domyślnie Taras z odpadów granitu-chiński granit???

    Czy ktoś z Was moze mi napisac jak sprawdza sie nawierzchnia z odpadów granitowych(tzn. czy jest łatwa do utrzymania w czystości, czy w czasie deszczu ,sniegu...mozna na niej utrzymac równowagę co o niej sądzicie???
    Erwina

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Sprecyzuj jaki to odpady, tzn granit płytki polerowne, palone czy poprostu cos typu kostka.

  13. #53

    Domyślnie

    płytki polerowane... kładzie się je tak jak zwykłe plytki z fugami... tylko że mają nieregularne kształty.
    Erwina

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Erwina78
    płytki polerowane... kładzie się je tak jak zwykłe plytki z fugami... tylko że mają nieregularne kształty.

    ostrzegam !!!!!! nie kładź polerowanych płyt na zewnątrz , o ile w lecie będzie ok to w zimie połamiesz sobie nogi , ręce i nie daj boże kark !!!!!!!!!
    nawet po deszczu polerowany granit jest ślizgi .
    poszukaj płomieniowanych , pisakowanych bądź groszkowanych płyt/odpadów poprzez taką obróbkę mają powierzchnię antypoślizgową

    jak duży masz taras ? napisz do mnie na P.W. dam ci dobrą ofertę

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    seba_x ma racje , polerowane na zewnątrz to tylko problem.

  16. #56

    Domyślnie

    Jakiś czas temu założyłem takie to wątki związane z tematem.

    http://forum.muratordom.pl/mozaika-n...sie,t46441.htm
    http://forum.muratordom.pl/co-na-taras,t42996.htm

    Nic to w moim przypadku nie rozwiązało i nadal nie mam zrobionego tarasu. Zwątpiliśmy z żoną, że można położyć płytki granitowe takie nieregularne, jak nie sprzyjaja warunki techniczne to znowu cena. Może Erwina78 twój wątek coś pomoże i ułoży w mojej (naszej) głowie.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepi

    Nic to w moim przypadku nie rozwiązało i nadal nie mam zrobionego tarasu. Zwątpiliśmy z żoną, że można położyć płytki granitowe takie nieregularne, jak nie sprzyjaja warunki techniczne to znowu cena. Może Erwina78 twój wątek coś pomoże i ułoży w mojej (naszej) głowie.
    Przegladnolem te dwa podane wątki i tak marmur na zewnątrz nie za bardzo sie nadaje, poza tym marmury sa polerowne (nie spotkałem innych) marmur należy kleić na klejach na bazie białego cementu. Na zewnątrz granit jak najbardziej ok. Granit nie jest nasiąkliwy w związku z tym nie wciagnie koloru kleju wiec tu już nie musi być ten droższy na białem cemencie. Ale jeżeli granit to nie polerowny jak juz tu pisano a płominiowany, groszkowany -krótko mówiąc chropowaty.
    U siebie zrobiłem taras w całości z kostki granitowej ukladana na podsypce cementowo pisakowej, schody z płyt granitowych gr 3 cm płomieniowanych.

    Zdjecia z czasów robienia tarasu.




  18. #58

    Domyślnie

    Witam.
    Cztery lata temu wyłożyłem taras 22m2 odpadem granitowym strzegomskim polerowanym gr.5cm i jeśli miałbym powtórnie wykładać zrobiłbym to samo. Super w utrzymaniu szczególnie jak ma się psa. Jeden warunek, w okresie zimowym z tarasu NIE WOLNO korzystać. Śnieg w połączeniu z polerem jest zabójczo ślizgi. Natomiast wejście główne mam z granitu promieniowanego. Nie jest śliski ale pies tak brudzi, że raz na jakiś czas zmuszony jestem do użycia Karchera. Jak się nauczę wklejać zdjęcia to postaram się wkleić zdjęcie tarasu.
    Pozdrawiam

  19. #59

    Domyślnie

    Witam.
    I ja również podpinam się pod temat.
    U mnie taras ze względu na położenie budynku jest tzw. wysokim , z obramowaniem na 100 cm wys. z bloczków fundamentowych ,całość na zazbrojonej ławie.
    W środku gruz i ziemia i ...... właśnie co dalej?
    Schody boczne : krawężniki granitowe i kostka granitowa

    Natomiast nie wiem co jako wypełnienie obramowania tarasu a nie chciałbym wylewać ,raczej coś również na podsypce.
    Tylko co ????

    Może ktoś ma lub miał podobne doświadczenia.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys74
    Natomiast nie wiem co jako wypełnienie obramowania tarasu a nie chciałbym wylewać ,raczej coś również na podsypce.
    Tylko co ????
    Jak na podsypce to kostka brukowa - cementowa, teraz jest spory wybór galanteri betonowej do tego typu układania , lub kostke granitową, piakowiec.
    Myśle ze masz spory wybór. Jendak to sa materiały których ścierkę czy mopem nie wyczyścisz.
    Jeżeli chcesz płytki to muisz zalać chudziak.

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony