dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 142
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    To zupełnie coś innego.

    Trzeba wziąć zaprawę do układania kamieni np. Tubag, przy domowym wykonawstwie cementy / lub/i wapno trassowe. Receptury podaje Tubag w materiałach informacyjnych na cementy / wapno. Parę powyższych uwag z poprzedniego postu dalej aktualne.

    Oczywiście do fabrycznych zapraw samoróbce dalej brakuje.

    Szczególnie radzę uważać w przypadku układania piaskowca. Materiał jest zbyt słaby w porównaniu z zaprawą i może pękać kamień.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Nie wiem czy to zbyt czarno nie wyrysowałeś - w podobnych warunkach pracują np. mury oporowe, cyklopowe umocnień brzegowych rzek - stale zamrażanie/rozmrażanie, nasycenie wodą, korozja chemiczna itd. - z dodatkiem napowietrzającym nie powinno byc tak źle.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  3. #23

    Domyślnie

    W moim przypadku materiałem jest granit.
    Mam wrażenie, że Tubag podaje receptury, zakładając korzystanie ze swoich gotowych mieszanek - a te odpadają ze wzgledów ekonomicznych.

    Będę wdzieczny za podanie receptury na zaprawę (fugę?) do wykonania domowym sposobem... Gdzie można kupić cement/wapno tasowe. Nigdzie ich nie widziałem, a byłem w wielu składach budowlanych...
    Peteros

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    może gotowa spoina PCI do kostki brukowej
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  5. #25

    Domyślnie

    Nie za duże przestrzenie? Możesz podać jakiś link na info o tej spoinie?
    Peteros

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peteros
    W moim przypadku materiałem jest granit.
    Mam wrażenie, że Tubag podaje receptury, zakładając korzystanie ze swoich gotowych mieszanek - a te odpadają ze wzgledów ekonomicznych.

    Będę wdzieczny za podanie receptury na zaprawę (fugę?) do wykonania domowym sposobem... Gdzie można kupić cement/wapno tasowe. Nigdzie ich nie widziałem, a byłem w wielu składach budowlanych...
    Tubag sprzedaje chyba przez Tubag Polska w Jeleniej Gorze lub przez Sto-ispo. W ulotkach do cementu / wapna trassowego są receptury. Przy granicie rzeczywiście robiłbym nieco mniej zachodu. Ryzyko zdecydowanie mniejsze niż np. przy piaskowcu. Granit wytrzyma prawie wszystko.
    Zastosowanie materiałów z trassu zmniejszy jednak niebezpieczeństwo białych wykwitów.

    PCI może też coś mieć. Spoina do kostki brukowej moim zdaniem nie będzie sie nadawaćdo szerokich przestrzeni (zbyt drobne kruszywo, większy skurcz). Potrzebne będą większe wypełniacze.

  8. #28

    Domyślnie

    A jak to wygląda pod względem kosztów?
    Peteros

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    PCI to b.dobry materiał, nigdy nie był za to tani.

  10. #30

    Domyślnie

    A czy da sią osiągnąć jakąś elastyczność takiej szerokiej spoiny? Grunt jest gliniasty i trochę pracuje. Planuję dylatacje, ale nie wiem, czy wystarczą...
    Peteros

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Stosuje się emulsje proszkowe-kopolimery akrylowe np. od 1-5% Mowilith LP 1103(?) - musiałbym poszukać, cena przemysłowa pow. 5 eur/kg, w detalu nieosiągalne. Inni producenci Elotex - z głowy typu nie dobiorę.

    Trass właśnie poprawia też właściwości w tym względzie (zmniejszenie naprężeń), jakkolwiek materiał nieograniczny = krzemionka= trass nie jest w stanie całkowicie zastąpić organicznego j.w.

    Na glinę i elastyczna zaprawa nie musi pomóc.

  12. #32

    Domyślnie

    Sugerujesz, że powinienem wylać pod to zazbrojoną płytę?
    Peteros

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    W żadnym przypadku.
    Do dodatek do masy zaprawy.
    Jeśli rzeczywiście chciałbyś to użyć musiałbym w piwnicy poszukać prospektów.

  14. #34

    Domyślnie

    Dzwoniłem dziś do Sto-ispo we Wrocławiu. Sprzedawca opowiadał o produktach Tubaga i upierał się, że należy ich używać bez żadnych dodatków - poza oczywiście wodą. Nie mówił zbyt pewnie, zanotował mój numer i... nie oddzwonił.
    Możecie mi podpowiedzieć, co dokładnie miałbym dodawać i w jakich proporcjach?
    Peteros

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Na glinę wg mnie żaden dodatek nie wystarczy.
    Doradca Sto - odpowiada charakterowi firmy - wysoko nos, pełna nonszalancja.
    Zadzwoń do Bydgoszczy do Sto 052 345 20 18 i poproś p.Koprowicza lub kom órkowy do niego. Napewno da prawidłową informację techniczną.
    Miałem elektroniczne ulotki Tubaga, ale nie mogę ich odnależć. Może poźniej się dogrzebię

    Efekt połysku raczej do uzyskania przez impregnat gruntujący styrenowo- akrylowy, najlepiej rozpuszczalnikowy, nawierzchniowo. Robiąc w masie pojdziesz z torbami. np. Ispotex Tiefengrund lub produkt, który go zastąpił (Sto) lub analog ma Caparol)
    Można też dodać nierozpuszczalnych mydeł wapniowych np. stearynian wapnia 1-2 %. Osobiście nie sprawdzałem. raczej mniej niż więcej. Napewno ograniczy nasiąkliwość,co do połysku nie wiem.
    Dodatki plastyfikujące robi m.in. Lubanta SA Luboń, MC bauchemie Środa Śl, Rokita SA Brzeg Dolny.
    Dodatki uelastyczniające robił Clariant obecnie brak przedstawiciela tego działu w Polsce). Dział został bodajże sprzedany do japońskiej firmy KSE
    (Kuraray Speciality Chemicals?) lub Celanese USA.
    Stosowało się dodatek chyba Mowilithu - typu nie pamiętam z podstawowym zastosowaniem do betonów na autostrady.

    Pożesz probowac poszukać po stronach www.clariant.de lub .ch (?) - podaję na czuja

  16. #36

    Domyślnie

    Wielkie dzięki! Teraz muszę to wszystko usystematyzować i... do dzieła.
    Peteros

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    a jak dokonać naprawy spoin cementowych. Trochę się wykruszyły, chyba był kiepski piasek. Mamy zrobiony chodnik + mały taras z płyt kamiennych na plycie betonowej. Spoiny wykruszyły się pod wpływem warunków atmosferycznych.

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Weź zaprawy fugowe Tubaga. To dobry materiał, podobnie jak Remmers.
    Zasadniczo nie są one polecane do powierzchni poziomych (niewidziałem takich zaleceń)

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Korekta informacji z wczesniejszego postu , może być inaczej źle zinterpretowna:

    Efekt połysku raczej do uzyskania przez impregnat gruntujący styrenowo- akrylowy, najlepiej rozpuszczalnikowy, nawierzchniowo. np. Ispotex Tiefengrund lub produkt, który go zastąpił (Sto) lub analog ma Caparol)

    Robiąc w masie pojdziesz z torbami.

  20. #40

    Domyślnie KAMIEŃ PŁOMIENIOWANY NA TARAS?

    Ma może ktoś taras wyłożony kamieniem płomieniowanym?

    Podzielcie się doświadczeniami: które plyty lepsze -większe czy mniejsze?, z jakiego kamienia, kolor?

    Czy tylko na taras czy moga być na balkony ? Chyba ciężkie?
    Grazia-Ol

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony