dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 142
  1. #61

    Domyślnie

    A jeśli już mam wylany beton, to mam go zamienić w gruz. Kostka nie zmieści mi się bo zostawiłem 5cm. Chyba zostają jednak płytki, tarakota itp.

  2. #62

    Domyślnie

    pepi przy 5 cm. to raczej chyba nie ma mowy o podsypce.
    Gdybym kleił tak jak ty masz zamiar to byłby to granit płomieniowany

    No ja mam zostawione tak z 40 cm bo najpierw chciałbym to zażwirować i ubić.

    Galanteria betonowa rzeczywiście jest bardzo ciekawa i wygląda prawie jak kamień naturalny a można ciekawe kształty ułożyć ,np coś po okręgu (taki komplet widziałem chyba gdzieś na stronie )

    A może ma ktoś jakieś fotki takich kamiennych tarasów.

  3. #63

    Domyślnie Granit chiński ????

    wczoraj dowiedziałam sie, że jest dostępny na naszym rynku Granit Chiński, który jest bardzo podobny do naszego- super drogiego. Płyta granitu chińskiego o grubości 2 cm kosztuje od 60-200zł za m2 (to wszystko zależy od koloru i wzoru). Czy ktoś z Was zastosował ten granit na tarasie???
    Erwina

  4. #64

    Domyślnie Re: Granit chiński ????

    Cytat Napisał Erwina78
    wczoraj dowiedziałam sie, że jest dostępny na naszym rynku Granit Chiński, który jest bardzo podobny do naszego- super drogiego. Płyta granitu chińskiego o grubości 2 cm kosztuje od 60-200zł za m2 (to wszystko zależy od koloru i wzoru). Czy ktoś z Was zastosował ten granit na tarasie???
    zapomniałeś dodać że "skośno-oki" granit ma większą porowatość , w związku z tym szybciej matowieje , w naszej okolicy wielu kamieniarzy napaliło się na chińszczyznę teraz płaczą bo muszą poprawiać poler .

  5. #65

    Domyślnie

    seba_x dzięki za wszystkie porady na praved, nie możemy podjąć decyzji co do granitu z odpadów.
    Jak myślicie jeśli zdecydowałbym sie na terakote to różnice wysokośći między obecnym wylanym tarasem a progiem dźwi tj. ok 4-5cm wylac zaprawą wyrównująca z jakiegoś gotowego worka, czy normalnie w betoniarce cement- piach-woda. Czy to się dobrze przykleji do obecnego betonu, czy nie odparzy i po latach nie odpadnie.

  6. #66

    Domyślnie

    Jak wam się podoba taki pomysł na wykończenie tarasu. Nie widze dobrze jak wykończone są łączenia, czy to jest tylko ułożone i czeka na fugowanie.


  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepi
    Jak wam się podoba taki pomysł na wykończenie tarasu. Nie widze dobrze jak wykończone są łączenia, czy to jest tylko ułożone i czeka na fugowanie.

    wygląda na piaskowiec , bardzo ładne , pasuje szczególnie do drewnianych domków

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepi
    Jak wam się podoba taki pomysł na wykończenie tarasu. Nie widze dobrze jak wykończone są łączenia, czy to jest tylko ułożone i czeka na fugowanie.

    Ten kamień to Łupek Kwarcowy żółty CH wzór:Crazy rustic.
    Jest sprzedawany w formie modułów 0,25 m/kw na siatce.
    Cena za 1 m/kw 206 zł brutto.
    Sprzedawca firma interstone.

    Firma sprzedaje ogólnie ciekawe wyroby z kamienia jak ten właśnie lecz nie są one tanie.

  9. #69

    Domyślnie

    [quote="krzys74"]
    Cytat Napisał pepi
    Ten kamień to Łupek Kwarcowy żółty CH wzór:Crazy rustic.
    Jest sprzedawany w formie modułów 0,25 m/kw na siatce.
    Cena za 1 m/kw 206 zł brutto.
    Sprzedawca firma interstone.

    Firma sprzedaje ogólnie ciekawe wyroby z kamienia jak ten właśnie lecz nie są one tanie.
    no wiecie , wszystko co ładne jest drogie , na cenę kamienia trzeba patrzeć z innej strony , choć na początku wydaje się być drogo to z czasem uświadomimy sobie że były to grosze w porównaniu z betonem który co jakiś czas trzeba odnawiać lub wręcz wymienić .

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepi
    seba_x dzięki za wszystkie porady na praved, nie możemy podjąć decyzji co do granitu z odpadów.
    Jak myślicie jeśli zdecydowałbym sie na terakote to różnice wysokośći między obecnym wylanym tarasem a progiem dźwi tj. ok 4-5cm wylac zaprawą wyrównująca z jakiegoś gotowego worka, czy normalnie w betoniarce cement- piach-woda. Czy to się dobrze przykleji do obecnego betonu, czy nie odparzy i po latach nie odpadnie.
    Ponowie zapytanie???

  11. #71

    Domyślnie

    Krzysiu 74 ładnie to wygląda ...nawet bardzo
    Erwina

  12. #72

    Domyślnie Czy granit na taras i schody zewnętrzne to dobry pomysł?

    Pytanie ja kw temacie. Czy ktoś z Was ma może takie rozwiązanie i jak się sprawuje? O ile droższe jest to roziązanie w porównaniu z gresem?
    _____________________________
    Mantra

  13. #73

    Domyślnie

    Ja wybralam granit na schody, murki, komin,parapety itp. Kamien choc drozszy wyglada o wiele lepiej i co najwazniejsze jest bardziej wytrzymaly nawet po 100 latach.
    Przyjrzyj sie podjazdom czy schodom w domach wybudowanych w latach 80 czy 90 sam zobaczysz. Gresy juz dawno "nie modne" i wielu miejscach poobijane albo popekane.

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaloosa
    Ja wybralam granit na schody, murki, komin,parapety itp. Kamien choc drozszy wyglada o wiele lepiej i co najwazniejsze jest bardziej wytrzymaly nawet po 100 latach.
    Przyjrzyj sie podjazdom czy schodom w domach wybudowanych w latach 80 czy 90 sam zobaczysz. Gresy juz dawno "nie modne" i wielu miejscach poobijane albo popekane.
    czy ten granit jest gładki i sliski , czy to jakaś inna odmiana na taras i schody ?

    Jacek

  15. #75

    Domyślnie

    na schody zewnetrzne granit plomieniowany
    na taras kostka granitowa
    ( mozna tez kupic plytki niewymiarowe- sa tansze,i najlepiej zaopatrzyc sie u producenta(Strzegom) wychodzi najtaniej)

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaloosa
    na schody zewnetrzne granit plomieniowany
    na taras kostka granitowa
    ( mozna tez kupic plytki niewymiarowe- sa tansze,i najlepiej zaopatrzyc sie u producenta(Strzegom) wychodzi najtaniej)
    dokładnie , u producenta zawsze taniej , a tak z ciekawości napisz jakie ceny ci zaproponowali .

  17. #77

    Domyślnie

    Jeżeli tylko zapewnisz na schodach odpowiednia fakturę kamienia aby nie był śliski to wiadomo, ze to piękne i trwałe rozwiązanie. Wolę nie pytać ile to kosztuje.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaloosa
    na schody zewnetrzne granit plomieniowany
    na taras kostka granitowa
    ( mozna tez kupic plytki niewymiarowe- sa tansze,i najlepiej zaopatrzyc sie u producenta(Strzegom) wychodzi najtaniej)
    wrzuć jakiś link do zdjęć jak wyglądą taki "granit plomieniowy" ? albo zdjęcie

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekot
    wrzuć jakiś link do zdjęć jak wyglądą taki "granit plomieniowy" ? albo zdjęcie
    zobacz w mojej galeri :

    http://picasaweb.google.pl/seba.j75/...48092030315042

    http://picasaweb.google.pl/seba.j75/...55638287856226

  20. #80

    Domyślnie

    na oblozenie schodow do piwnicy gr 3 cm- 200 za m2

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony