dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 142
  1. #121

    Domyślnie

    Ja odradzam budowanie tarasu na równi z ogrodem.
    Większa ulewa i masz błocko na tarasie.
    Chociaż mały uskok na pół schodka podratuje sytuację.
    A nie masz obaw co do utrzymania czystości z piaskowcem?

  2. #122

    Domyślnie

    dziekuje za odpowiedzi, jak tylko pogoda pozwoli wezme sie za taras

    pozdrawiam

  3. #123

    Domyślnie

    Zgadzam się z domaszem. Będziesz miał straszny bałagan na tym tarasie. W naszych warunkach nie wykorzystuje się piaskowca w tym celu. Piaskowiec nawet zaimpregnowany będzie po krótkim czasie pił wodę i zbierał wszystkie nieczystości. NIE POLECAM! Dodatkowo zobacz fotę z linka: http://rynekkamienia.pl/go.live.php/...rchitekta.html

  4. #124

    Domyślnie rodzaje granitu na schody czy taras

    Trafiłem na ten temat więc odświeżam, gdyby ktoś potrzebował wyjaśnień odnośnie granitu zapraszam na mój FAQ:

    http://granimar.com.pl/faq.html
    Mirek

  5. #125
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pastorek23
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski, Poland
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    97
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Question Poszukiwania kamienia na taras

    Witam. Proszę o pomoc może ktoś wie co ro za rodzaj kamienia który jest na zdjęciu. Lokalizacja w której to widziałem to łaźnie na wyspie Rodos "Kallithea Spa"

    Proszę o pomoc co to za kamień lub gdzie to jestem w stanie kupić?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2088382.jpg
Wyświetleń:	244
Rozmiar:	66,6 KB
ID:	113597   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kallithea-Spa-rhodes1.jpg
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	113598   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kalithea_big.jpg
Wyświetleń:	259
Rozmiar:	102,9 KB
ID:	113599   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kalithea4.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	16,7 KB
ID:	113600   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5831796-Kallithea_Spa_Rhodes_Island.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	42,4 KB
ID:	113601  


  6. #126

    Domyślnie

    Ja też to widziałem na różnych egzotycznych wyspach. Takie posadzki robi się w bardzo prosty sposób , wręcz archaiczny. Wylewa się mokry beton. Bierze się dwa rodzaje otoczaków - białe i czarne. Następnie wtyka się je w beton według wzoru. Potem tylko umyć i gotowe. Jest parę minusów tej technologii. Nawet w ciepłym klimacie bywa, że wykruszają się kamyki a w naszym klimacie na 100% wylecą. Po prostu woda wejdzie w szparki i będzie wysadzać pojedyncze kamyki. Bo nikt nie zrobi tego tak dokładnie, żeby szparek nie było. No i jakość betonu ma tu duże znaczenie, a ta zmienia się z upływem czasu. Robota bardzo czasochłonna, więc będą słabsze miejsca na bank. Pozdrawiam

  7. #127
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    blechert: chyba żeby wierzchnią warstwę zrobić tak jak dawniej robiło się lastrico? Czyli czysty portland bez dodatków [szary to 42,5, biały 52,5], dodać drobny kamyczek [do 8 mm, piasek, a do tego wynalazku dołożyć szkło wodne?. Beton na takim cemencie powinien być jak się patrzy, zaś szkło wodne to niegłupi uszczelniacz....

  8. #128

    Domyślnie

    No tak, ale lastriko się szlifuje a tu mamy bardzo precyzyjne układanie.

  9. #129
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    tak, ale ja myślałem o tym betonie, żeby zrobić go nie jak w "normalnej" betoniarni, tylko zakusem własnym i pomysłem. W tym wypadku nie powinno być obaw o trwałość betonu, czasem bywa że oszukiwanego. A układanie to już detal. Poza tym te szpary także można zafugować -n.p. betonik na bazie białego cementu plus piasku.

  10. #130
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w chinach też tak układają otoczaki:






    z tym, że oni osadzają w glinie.

  11. #131

    Domyślnie

    W glinie można osadzać duże otoczaki. Spotkałem się z tym nawet w Poznaniu, ale nie małe. Widziałem jak małe wylatują nawet z betonu.

  12. #132
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Małe wylatują nawet z betonu płukanego

  13. #133

    Domyślnie

    Witam,
    znam ciekawą technologię, w ogóle nie opartą na betonie czy cemencie, którą spokojnie można zrealizować takie kamienne tarasy.

    Nie chcę być posądzany o jakąś reklamę, bo z reguły jak ktos coś napisze ciekawego to już jest na niego nagonka (chociaż inni reklamują sie na potęgę), więc jeśli jest ktoś zainteresowany, to proszę o wiadomość na priv, wówczas wyślę odpowiednie informacje.

    Pozdrawiam

  14. #134
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    encefalo

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    57

    Domyślnie

    jeśli miałbym rzucić jakąś radą to faktycznie jakiś dobra zaprawa powtykać kamyczki wszystko przemalować jak wyschnie np Dynasilem ST kilka krotnie go stosowałem faktycznie zabespiecza hydrofobowo i nie jest na rozpuszczalnikch i wtedy wszystko zasypać i zamieść miedzy kamienie fugę żywiczną jest twarda jak cholera ale wodę przepuszcza i skoro dół jest zaimpregnowany niebędzie chłonął wody tylko będzie uciekać zgodnie ze spadkiem bez szkody dla kamienia. W krakowie jest firma która handluje tymi fugami żywicznymi fajna sprawa kostkę brukową i granitową tym fugują bo woda idzie w glębę ale z gleby żadne trawsko i inne badziewie nie wychodzi. Skoro ktoś już inwestuje w taką dłubaninę kamienną to troszkę dołożyć i mieć jak trzeba. pozdrawiam

  15. #135

    Domyślnie płyty granitowe 1 x 1 m na taras

    Witam!
    Mam pytanie - czy ktoś ma doświadczenie z ukladaniem płyt granitowych (jasny beż) o wymiarach 1 x 1 m i grub 2 cm na tarasie o ekspozycji południowej z dużym nasłonecznieniem prawie przez cały dzień. Taras ma około 50 m. kw.
    Podbudowa to zaęszczona ziemia, na niej styropian, potem wylewka jastrychowa zbrojona siatką.
    Mój dalszy typ to:
    zaprawa uszczelniająca jednoskładnikowa Sopro DSF
    klej Sopro nr 1 weiss (996)
    fuga Sopro Brillant
    dilatacje silikonowe 3 x 3 m

    Nie jestem fachowcem, tylko inwestorem i obawiam się o rozszerzalność płyt przy dużej zmienności temperatur.
    Wykonawca twierdzi, ze wystarczy Sopro klej biały 455

    Proszę o podpowiedź jak to wykonać.

  16. #136

    Domyślnie

    Fuga musi mieć 3-5mm żeby tego nie wybrzuszyły temperatury. My kładziemy na Mapei adesilex P9 biały do kamienia. Na spód folia w płynie. Pozdrawiam

  17. #137
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grecko87

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Lubień Kujawski
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    39

    Domyślnie

    Faktycznie płytka granitowa to jakieś rozwiązanie. Szczególnie jesli chodzi o trwałość. Płomieniowanie daje nam pewność, że się nie poślizgniemy. Polerowany granit jest łatwiejszy w utrzymaniu ale bezpieczny jedynie jak jego powierzchnia jest sucha. Co tu mowić to jest praktycznie ten sam efekt jak przy zwykłej płytce ceramicznej. Płomieniowany granit powinno się zabezpieczyć impregnatem, gdyż surowy kamień narażony jest na zielenienie i nabieranie innych nieczystości. Do mycia no cóż szczotka ryżowa, lub jak ktoś tu pisał myjka ciśnieniowa. Fajnym rozwiązaniem jest surowa kostka granitowa, lecz może okazać sie nie przyjemna i niebezpieczna dla kogoś, kto lubi chodzić boso. Można to nieco pomieszać... środek zrobić płytką a miejsca poboczne kostką.
    Odzielnym pytaniem jest czy to jest płytka o określonym wymiarze i grubości zapewne 1 cm.
    Ciekawym pomysłem jest kamień polny który również jest płomieniowany.... cena pewnie podobna lub na poziomie 150zł m2 ale efekt na pewno dużo lepszy i grubość 3cm. Ja osobiście wybrałbym kamień polny...

  18. #138

    Domyślnie hallo ale cena?!!!!!!!!

    ??????
    Cytat Napisał grecko87 Zobacz post
    Faktycznie płytka granitowa to jakieś rozwiązanie. Szczególnie jesli chodzi o trwałość. Płomieniowanie daje nam pewność, że się nie poślizgniemy. Polerowany granit jest łatwiejszy w utrzymaniu ale bezpieczny jedynie jak jego powierzchnia jest sucha. Co tu mowić to jest praktycznie ten sam efekt jak przy zwykłej płytce ceramicznej. Płomieniowany granit powinno się zabezpieczyć impregnatem, gdyż surowy kamień narażony jest na zielenienie i nabieranie innych nieczystości. Do mycia no cóż szczotka ryżowa, lub jak ktoś tu pisał myjka ciśnieniowa. Fajnym rozwiązaniem jest surowa kostka granitowa, lecz może okazać sie nie przyjemna i niebezpieczna dla kogoś, kto lubi chodzić boso. Można to nieco pomieszać... środek zrobić płytką a miejsca poboczne kostką.
    Odzielnym pytaniem jest czy to jest płytka o określonym wymiarze i grubości zapewne 1 cm.
    Ciekawym pomysłem jest kamień polny który również jest płomieniowany.... cena pewnie podobna lub na poziomie 150zł m2 ale efekt na pewno dużo lepszy i grubość 3cm. Ja osobiście wybrałbym kamień polny...

  19. #139
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grecko87

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Lubień Kujawski
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cena to rzecz na jaką za bardzo nie mamy wpływu. Takie stawki można spotkać, choć faktycznie mogą być różnice kilkunastu złotych. Kamień ma to do siebie, że zakłada się go raz. Z drzewem jest więcej problemów i trzeba o nie dbać. Dobrze to widać na przykładnie parapetów, granitowe służa latami, płytka klinkierowa potrafi odpaść pierwszej zimy, blaszane denerwują podczas deszczu, plastikowe wyginają się w każdą stronę po kilkunastu miesiącach. Wszystko kwestia tego, jakie się ma podejscie do tematu.

    Wiadomo, że wszyscy kamienia zakładać nie będą co jest całkowicie zrozumiałe. Dużo osób wybiera inne rozwiązania, trochę kombinują i są tak samo zadowoleni z tarasów jak inni Ja osobiście zwolennikiem drewna nie jestem( chyba, że chodzi o meble ). Wolałbym poczekać z wykończeniem tarasu nawet kilka lat i zdecydowałbym się na kamień.

  20. #140
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Grzegorzek

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blechert Zobacz post
    Fuga musi mieć 3-5mm żeby tego nie wybrzuszyły temperatury. My kładziemy na Mapei adesilex P9 biały do kamienia. Na spód folia w płynie. Pozdrawiam
    do płyt granitowych fuga 5mm?
    rozszerzalność termiczna granitu to ok. 0,005mm na 1K i 1m to dla płytek 0,5m i delta T na poziomie 100K rozszerzalność to raptem 0,25mm.
    Domek z dachem mansardowym wg proj. indywidualnego o pow. użytkowej 390m2 + garaż 55m2.
    Na gruncie 15cm EPS + 16cm pod podłogówką, piętro: podłogówka i grzejniki niskotemp.
    Ściany gazobeton 30cm 400g + 15cm styro grafit 0,031, okna: PlusTopThermo w systemie MOWO, drzwi Delta+bramy Hormann.

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony