dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 13
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 262

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Polbruk na schody i taras ? co sądzicie?

    Mam zamiar tak właśnie zrealizować schody wejściowe i taras , no i oczywiście chodniki i podjazd do garażu. Czy ktoś już tak robił i jak to się sprawdza?
    pzdr
    Już mieszkam we własnym domu. Czego i Wam serdecznie życzę!

  2. #2

    Domyślnie

    Rodzice mają tak zrobine schody wejściowe, z kostki betonowej.
    Jak na razie od 2 lat jest OK. sam się zastanawiam nad tarasem z czegoś takiego.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał GRom
    Rodzice mają tak zrobine schody wejściowe, z kostki betonowej.
    Jak na razie od 2 lat jest OK. sam się zastanawiam nad tarasem z czegoś takiego.
    Czyżby to był tak mało popularny sposób na taras i schody? Czy ktoś jeszcze ma taki zamiar?
    A może ujawnią się ci, którzy już tak mają zrobione.
    Pozdrawiam.
    Już mieszkam we własnym domu. Czego i Wam serdecznie życzę!

  4. #4

    Domyślnie

    teściu ma coś takiego, ogólnie ok., tylko radzę układać na podbudowie piaskowo-cementowej, bo jednak deszczówka potrafi trochę wypłukać, no i rury spustowe z dachu - albo pod kostką albo zrobić ściek

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kruk1

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    4

    Domyślnie

    Z kostki betonowej jak najbardziej tak . Moi znajomi mają z niej zrobiony taras 30 m2 oraz schody a ja mam zrobione i to i to z kamienia naturalnego czyli granitu, który polecam . Układała go ekipa z doświadczeniem w układaniu schodów granitowych w Niemczech , chyba jedyna w Łodzi ( tylko ją udało mi się znależć). Wygląda super a trwałość na wieki. A co do podsypki to pod kostkę bet. i granit. oczywiście tylko cementowo- piaskowa. Jedynie kostka klinkierowa na nawierzchnie na podsypce piaskowej ( opinia fachowców). Pozdrawiam , powodzenia. Dobromiła z Łodzi. :wink:

  6. #6

    Domyślnie schody i taras z kostki brukowej

    Mam pytanie czy ktos z Was wykonywal cos takiego u siebie w domu??
    Chodzi mi dokladnie o schody w projekcie firmy http://www.archeton.pl/ o nazwie Akord.
    Interesuje mnie koszt i czy jest mozliwe wykonanie samemu takich schodow????
    Eve

  7. #7

    Domyślnie Podwyższony taras i ułożenie na nim kostki

    Witam
    mam taras o wymiarach S-5m D-3,5m H- 45cm, od frontu(S) na szerokości 2metrów po środku mam schody, reszta pełna. chce ułożyć kostkę, tylko jak wykonać obrzeża tarasu, słyszałem opinie że kostka która jest na skraju tarasu ma być przyklejona na mokrą zaprawę, wypełnienie na piasku lub na piasku z cementem, tylko czy w momencie kiedy przód tarasu będzie tak wykonany, czyli kostka szczytowa na mokrą zaprawę a wypełnienie na samym piasku to czy po opadach deszczu woda wsiąkając pod kostkę i spływając do przodu tarasu tam się nie zatrzyma? A w zimę jak to wygląda? Jak to powinno być prawidłowo wykonane??
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  8. #8

    Domyślnie

    Mam podobny problem tylko u mnie taras betonowy jest 15-20cm powyżej terenu. Wymyśliłem sobie taki system i też nie wiem czy będzie ok. Na taras położę folie, potem piasek 2-3cm z małym spadkiem na zewnątrz, na to kostka. Brzegi tarasu wykończę palisadą betonową o wysokości 40cm, która wg mnie będzie stanowić "murek oporowy" dla obsuwającej kostki.
    pozdrawiam
    *dziabar*

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziabar
    Mam podobny problem tylko u mnie taras betonowy jest 15-20cm powyżej terenu. Wymyśliłem sobie taki system i też nie wiem czy będzie ok. Na taras położę folie, potem piasek 2-3cm z małym spadkiem na zewnątrz, na to kostka. Brzegi tarasu wykończę palisadą betonową o wysokości 40cm, która wg mnie będzie stanowić "murek oporowy" dla obsuwającej kostki.
    Pewnie lepszy od mojego, ja mam boki i przednia część (oprócz schodów) obłożone styropianem 2cm i na tym jest tynk mozaikowy. Na styropianie położone są korytka instalacyjne aby nie wpijało wody.Styropian jest przyklejony na packi kleju tak ze jest sporo prześwitów miedzy płytą tarasu a styropianem, aby woda spływająca po tarasie spływała pomiędzy płytę tarasu a styropianem. Niestety całość ma 40 cm wysokości.
    [/img][/list]
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  10. #10

    Domyślnie

    Myślę, że te 40cm to nie problem. Palisady maja nawet 80cm wysokości. Niestety są dość drogie.
    pozdrawiam
    *dziabar*

  11. #11

    Domyślnie

    my mamy też wysoki taras i zrobilismy stopień przy drzwiach tarasowych i drugi stopień a nawet dwa przy zejsciu na trawę

    i obłozyliśmy to krawężnikami zdaję się 30 cm

    nie wygląda to jakos imponująco ale koszt krawężnika nas przekonał a tym bardziej że taras ma okolo 70 m2 i tych krawęzników dookoła wyszło sporo

    a podjazd nam zrobiono beż krawęzników Zrobiono tzw. zastrzały z betonu pod kostkę

    zima przeszła problemów nie było

  12. #12

    Domyślnie

    OK, tylko ja już mam obłożony(post wyżej) boki tarasu, styropian i tynk mozaikowy, tylko konkretnie chodzi mi o ułożenie teraz kostki, zewnętrzna warstwa na mokrą zaprawę a wypełnienie piasek stabilizowany cementem?
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  13. #13

    Domyślnie

    Ale nadal zostaje problem z wodą. Jeśli opaska będzie na mokrą zaprawę to wewnętrzne kostki będż stały w wodzie. Nawet spadek nie rozwiąże problemu. Może jakiś drenaż??

  14. #14

    Domyślnie

    No właśnie nie wiem jak jest to prawidłowo robione, mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto miał podobną sytuacje, co do drenażu to ok, tylko ze podsypka będzie miała góra 2 cm.
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  15. #15

    Domyślnie

    Zmiana decyzji co do wykończenia tarasu, będzie takie coś http://www.semmelrock.pl/plyty_pastella.php dokładniej JURA
    Dalej ten sam problem zostaje, na betonie podsypka z piasku z cementem? i czy takie płyty układa się na styk? Płyty chodnikowe o wymiarach 40/40
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  16. #16

    Domyślnie

    Hmmm, nikt nie wie?? W sobotę chce działać
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  17. #17

    Domyślnie

    i jak z tymi plytami na tarasie, ulożone już ?

  18. #18

    Domyślnie taras z płyt semmelrock

    Hej!
    Planujemy ulozyc na tarasie plty Semmelrock Corona Brillant.
    co proponujecie czy układać plyte "na styk" z futryna balkonu, czy tez "wejść" z plyta pod futrynę?

    pozdrawiam
    Marcin

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał askala
    i jak z tymi plytami na tarasie, ulożone już ?
    jasne, ułożone na podsypce cementowo piaskowej 1:3 na razie leżą, zobaczymy po zimie czy nie pospadają do góry
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  20. #20

    Domyślnie okno tarasowe a taras z kostki - połączenie

    mam 2 okna tarasowe. łącznie jakieś 6mb długości.
    pod ościeżnicą tych okien jest 50% bloczka betonowego, 50% styropianu (i pianki). tak wyszło, mniejsza o to jeśli miało być inaczej.

    a co się teraz robi od strony zewnętrznej?

    póki co od zewnątrz jest styropian, którym są ocieplone fundamenty (10cm, hydromax). mniej więcej wygląda to tak jak na rys. http://patek.netinfo.pl/taras.png (ta 15-tka to styropian).
    taras planuję z kostki betonowej.

    co się robi pomiędzy kostką a ościeżnicą okna, jak wykańcza się próg, jak zabezpieczyć ten styropian? aby było trwałe, szczelne itd.

    dzięki.

Strona 1 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony