dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 14
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 262
  1. #201
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar juka25
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krasnystaw
    Kod pocztowy
    22-300
    Posty
    38

    Domyślnie

    Witajcie, jestem na etapie układania płytek na tarasie. Oczywiście mam problem jak nie trudno się domyślić rok temu została wylana posadzka ale mąż jej nie zatarł i stało się co się stało (widać na zdjęciach) po prostu pod wpływem warunków pogodowych i nie tylko wierzchnia część uległa wykruszaniu się. Teraz nie wiem co mamy zrobić. Czego użyć aby klej związał płytkę z podłożem, tak aby nie odsadziło jej po zimie. Zastanawialiśmy się nad posadzką samopoziomującą ale nie wiem co będzie najlepszym rozwiązaniem. Załączam grafikę może komuś przyjdzie coś ciekawego do głowy . Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.JPG
Wyświetleń:	322
Rozmiar:	52,8 KB
ID:	116471   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	48,6 KB
ID:	116472  

  2. #202

    Domyślnie

    Juka25 - Jeżeli już teraz Ci robią się takie rzeczy, to skuj to w całości i połóż na gruncie na podbudowie jak pod kostkę - kostkę lub płyty. Wielu klientów mówi mi, że płytki skuwali z tarasu 3 razy w 10 lat. Policz ile to ich kosztowało i podejmij decyzję.

  3. #203
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar juka25
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krasnystaw
    Kod pocztowy
    22-300
    Posty
    38

    Domyślnie

    Dzięki za pomysł blechert.pl ale będzie problem ponieważ posadzka, która została wylana to grubość 10cm i B10 ze zbrojeniem. Mieliśmy resztki betonu i wykorzystaliśmy. Ponadto płytki mają być na werandzie i tarasie (one są na wysokości nad ziemią ok 20-70cm dom położony jest na terenie pochyłym). Może jednak się uda je położyć bo kostki nie położę (mamy kupione płytki).

  4. #204

    Domyślnie

    blechert.pl odnośnie odpowiedzi, że przy 8 cm prześwitu nie uda się ułożyć kostki 4cm, możesz powiedzieć co takiego miało by się pod tą kostką i w jakiej grubości znaleźć??

  5. #205

    Domyślnie

    autorus - kostki wbijamy w suchy beton o grubości ok. 15 cm. Potem ubijamy to np. przez deskę dla lepszego wyrównania/wygładzenia. Przy 8 cm nie da się tego dobrze dobić, bo kostka nie siądzie miękko. Sama kostka ma wymiar 4x6 oraz praktycznie 2 cm odchyłki plus trochę suchego betonu pod spodem i już robi się zong. Oczywiście na upartego położysz to, ale to już jest "rzeźba" a nie brukarstwo

  6. #206

    Domyślnie

    Czyli podsumowując: da się. A pod tą kostkę trzeba by tylko dać warstwę suchego betonu.

  7. #207
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kaczorek212

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    14

    Domyślnie taras z kostki brukowej

    witam forumowiczów, chciałem zapytac o taras i schody wejściowe wyłożone kostką brukową. Czy jest to ciężkie do zrobienia, i jak to się sprawdza w praktyce?

  8. #208

    Domyślnie

    Mam schody zewnętrzne z kostki z piaskowca, spoiny wypełnione zaprawą. Kostka jest troche nierówna, ale to nie przeszkadza w użytkowaniu. Taras też z piaskowca, spoiny wypełnione piaskiem- trochę nanosi się do domu, dzisiaj dałabym zaprawę. Pomijając to, że o piaskowiec trzeba dbać to jestem zadowolona. Na schody kostka jest o niebo lepsza niż jakiekolwiek gresy, które prędzej czy później sie odspoją no i nie jest śliska po deszczu.
    Co do pracochłonności nic nie powiem bo robił nam to brukarz.

  9. #209

    Domyślnie

    U mnie w galerii obejrzyj duże schody na taras wykonane tylko z bruku granitowego i krawężników granitowych.

  10. #210
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gregor005

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    Też się nasłuchałem wiele złego na temat kostki na tarasie. Dlatego zdecydowałem się zrobić u siebie w ogrodzie taras z kompozytu. Wygląda super no i nie muszę spędzać wolnego czasu na pielęgnacji. Wybrałem kolor tropikalnego brązu i muszę przyznać, że świetnie prezentuje się w zestawie ze stolarką okienną i drzwiową mojego domu. Mogę chodzić po nim boso, bez obawy że wbije mi się w stopę jakaś drzazga. Spędzanie czasu na takim tarasie to sama przyjemność.

    Cytat Napisał misz Zobacz post
    Znajomy, który położył kostkę na taras bardzo teraz tego żałuje. Z tarasu wnosi się na kapciach, butach, czy nogach - piasek, który bardzo niszczy mu panele przy wejściu. Ten piasek cały czas wychodzi ze spoin kostki. Myślę, że płytki są trochę lepsze, bo nie mają w spoinach piachu.
    Ja zrobiłem sobie taras drewniany i jestem bardzo zadowolony. Chodzenie po nim boso, to sama przyjemność, a piaseczek się nie trzyma, bo między deskami są szpary kilkumilimetrowe, gdzie kurz i piasek, pod wpływem wiatru - a czasami miotły - się "chowają".
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jpg.jp.jpg
Wyświetleń:	465
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	123020
    Ostatnio edytowane przez gregor005 ; 29-06-2012 o 11:22

  11. #211

    Domyślnie

    Wrzuć do jedynej słusznej wyszukiwarki „schody tarasowe z kostki brukowej”
    Będzie sporo na ten temat

  12. #212

    Domyślnie taras po raz enty

    Wiem ,że temat tarasów był wielokrotnie omawiany jednak jest tego tyle w internecie że musiałbym chyba wziąć urlop i czytać po kolei. Mam dylemat odnośnie mojego tarasu- stare płytki zaczynają odpadać i wygladają już nieciekawie. Postanowiłem skuć beton spod płytek i ułożyć coś na piasku - kostka brukowa, płyty.Odpada taras drewniany ze względu na koszty, chciałbym coś położyć do ok 120 zł za m2.
    http://allegro.pl/bruk-bet-plyty-tar...449165939.html - myślę nad czymś takim ale tylko na szerokośćdrzwi tarasowych , dalej położyłbym jakieś płyty-
    http://allegro.pl/bruk-bet-babilon-k...445993326.html
    http://allegro.pl/plyty-tarasowe-tor...453983947.html
    Czy takie połączenie to dobry pomysł, czy ta imitacja drewna to nie zwykła tandeta ,która się pościera popierwszym sezonie?????
    A może nie bawić się w łączenie tylko położyć na całości któreś z tych płyt lub nawet zwykłą kostkę brukową???
    Może ktoś mi coś doradzi bo trzebaby zacząć jakieś przygotowania.

  13. #213

    Domyślnie

    Kostka betonowa na tarasie wypada najgorzej.
    Płyty z fakturą na powierzchni są eleganckie plus podbudowa na suchym betonie po skuciu tarasu i będzie na lata.

  14. #214

    Domyślnie

    Witam
    Też robię przymiarki do takiego rozwiązania. Blechert możesz napisać jakiej firmy płyty położyć. Mam taras podniesiony i boki otynkowane. Tynk odpada jak wykończyć krawędź.
    pozdrawiam

  15. #215

    Domyślnie

    Polecam granitowe a z betonowych trudno wybrać - tego są ogromne ilości. Najlepiej przejrzeć wzornik z kawałkami płyt. Albo popatrzeć na podłogi w galeriach handlowych dla inspiracji.

  16. #216
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zet_zet
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    blisko Częstochowy
    Posty
    46

    Domyślnie

    Od kilku lat na tarasie mam gres położony na wylewce betonowej. Owszem, pojawiają się pęknięcia, gdyż taras ciągle pracuje (podobnie jak cały dom), ale na kostkę brukową nie zamieniłbym tego nigdy. To w końcu taras, a nie podjazd

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał zet_zet Zobacz post
    Od kilku lat na tarasie mam gres położony na wylewce betonowej. Owszem, pojawiają się pęknięcia, gdyż taras ciągle pracuje (podobnie jak cały dom), ale na kostkę brukową nie zamieniłbym tego nigdy. To w końcu taras, a nie podjazd
    Ile lat leżą te płytki na tym tarasie?
    Taras masz zadaszony?

  18. #218
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zet_zet
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    blisko Częstochowy
    Posty
    46

    Domyślnie

    Płytki leżą od 2008 r. Taras jest częściowo zadaszony - mniej więcej 1/3 powierzchni jest pod dachem.

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał zet_zet Zobacz post
    Płytki leżą od 2008 r. Taras jest częściowo zadaszony - mniej więcej 1/3 powierzchni jest pod dachem.
    Czy część płytek nie wydaje już przy stukaniu takiego głuchego odgłosu?

  20. #220
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zet_zet
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    blisko Częstochowy
    Posty
    46

    Domyślnie

    Pęknięcia poszły po linii prostej przez kilka płytek i trzeba jakoś z tym żyć. Nie wygląda to nawet tak źle, choć lepiej gdyby wszystko było OK. Płytek nie stukam. Może czas zacząć?

Strona 11 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony