dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 14
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 262
  1. #221

    Domyślnie

    Cytat Napisał zet_zet Zobacz post
    Pęknięcia poszły po linii prostej przez kilka płytek i trzeba jakoś z tym żyć. Nie wygląda to nawet tak źle, choć lepiej gdyby wszystko było OK. Płytek nie stukam. Może czas zacząć?
    Zacznij z ciekawości. Oczywiście stukanie mam na myśli ręką a nie młotkiem

  2. #222
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Uwag dwie - dom jeżeli jest prawidłowo zbudowany pracować [w sensie podnosić się - nie powinien], ale dobudowany taras - może. Założenie przy tarasie na zewnątrz, niezadaszonym powinno być jedne - jak najmniej fug - czyli miejsc gdzie woda może pracować, gdzie nie ma właściwej warstwy zewnętrznej [płytka, beton etc]. Ja u siebie na działce w górach mam właściwie zrobione lastriko ze szkłem wodnym w ramach dodatków i pomalowane jakąś gumą w płynie. Jest z 10 lat i jak na razie nic się nie dzieje...

  3. #223
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zet_zet
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    blisko Częstochowy
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    Uwag dwie - dom jeżeli jest prawidłowo zbudowany pracować [w sensie podnosić się - nie powinien], ale dobudowany taras - może. Założenie przy tarasie na zewnątrz, niezadaszonym powinno być jedne - jak najmniej fug - czyli miejsc gdzie woda może pracować, gdzie nie ma właściwej warstwy zewnętrznej [płytka, beton etc]. Ja u siebie na działce w górach mam właściwie zrobione lastriko ze szkłem wodnym w ramach dodatków i pomalowane jakąś gumą w płynie. Jest z 10 lat i jak na razie nic się nie dzieje...
    Cały czas uważałem, że "pracowanie" domu, to jego naturalne - powiedzmy kilkucentymetrowe - obniżenie się. Wynik nacisku budowli na niewielką w końcu powierzchnię. O pracy jako podnoszeniu nigdy nie słyszałem. Tak z ciekawości: czy "pracują" tylko domy nieprawidłowo zbudowane, jak pisze Balto? Nie ma tu jakiejś stałej reguły?

  4. #224
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    zet-zet: problem z osiadaniem domu - to wynik złego wybudowania jego fundamentów - dom nie powinien osiadać, chyba że powstaje na terenach szkód górniczych lub im podobnych.

  5. #225
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zet_zet
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    blisko Częstochowy
    Posty
    46

    Domyślnie

    Więc ostatecznie osiadanie czy podnoszenie się, bo już nie wiem

  6. #226

    Domyślnie

    Cytat Napisał zet_zet Zobacz post
    Więc ostatecznie osiadanie czy podnoszenie się, bo już nie wiem
    Jedno i drugie

  7. #227
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zet_zet
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    blisko Częstochowy
    Posty
    46

    Domyślnie

    OK więc wracajmy do początkowego wątku: co w miejsce odpadających płytek?

  8. #228

    Domyślnie

    Cytat Napisał zet_zet Zobacz post
    OK więc wracajmy do początkowego wątku: co w miejsce odpadających płytek?
    Ja jestem za kostką, ewentualnie płytami.
    Z kostek to te płukane ładnie na tarasach wyglądają, nawet bardzo ładnie. Łatwo poprawić, zdemontować, przerobić. Najszybciej, najtaniej, najmniej bałaganu.

  9. #229
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Press-stone: stosować można, tylko problem główny jest taki, że woda nie może podchodzić pod ściany, taras nie może pękać i takie tam różne co sprawi, że za trzy lata nie będzie sieczki pod spodem.

  10. #230
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    odgrzewam kotleta, Piszecie tu o płytch 40x40x4 na taras. Ja już kupiłem ale mam zagwozdke jak je ułożyć. Kostkę układa się tak aby wystawała na ok 1cm od żądanego poziomu a póżniej się ją ubija lub zagęszcza a jak z płytami? dobijać je? chyba nie za bardzo bo mogą popękać
    jak się układa takie płyty?

  11. #231

    Domyślnie

    Płyty dobija się gumowym młotkiem i to z czuciem bo popękają. Płyty po ułożeniu nie siadają tak mocno jak kostka.

  12. #232

    Domyślnie

    Blechert, poproszę o ten sam katalog.
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  13. #233

    Domyślnie

    Płyty w tym katalogu są bardzo drogie polecam granit. Naturalny a wyjdzie w podobnej cenie. Np. kostka cięto-łupana jest po bokach łupana, a góry cięta i płomieniowana antypoślizgowo. Powierzchnia wychodzi bardzo płaska a design jest 700 zł tona = 6 m2. Zdjęcia na stronie w cenniku.

  14. #234

    Domyślnie

    To co, że drogie. Chętnie się zapoznam. Wysłałam adres.
    A ta kostka, to w jakim formacie?
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  15. #235

    Domyślnie

    Format: z góry dziesiątka a wysokość od 6 do 8 cm.

  16. #236

    Domyślnie Taras z kostki + schody

    Witam zamierzam się na wczesną wiosnę wykonać właśnie taras z kostki i do tego schody na półokrągło , od czego mam zacząć i czy sam dam radę.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00544.JPG
Wyświetleń:	624
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	170165   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00545.JPG
Wyświetleń:	564
Rozmiar:	80,5 KB
ID:	170166   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00546.jpg
Wyświetleń:	566
Rozmiar:	60,1 KB
ID:	170167  

  17. #237

    Domyślnie

    Jeśli masz doświadczenie i dostęp do sprzętu – tak. Pomocne info w linkach poniżej.
    Półokrągłe stopnie są tu układane z elementów brzegowych, gdzie dostępne są również takie o podsatwie w kształcie trapezu. Układasz wtedy naturalny łuk bez konieczności przycinania kostki.

    http://www.dom.pl/schody-zewnetrzne-...-brukowej.html
    http://www.ekspertbudowlany.pl/artyk...dow-tarasowych
    http://natarasie.com/blog/2012/11/15...owej,1608.html

  18. #238

    Domyślnie

    Na drugim i trzecim zdjęciu widać że masz nie ocieploną ściankę fund. Wskazane byłoby wrzucenie tam paru cm styro.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  19. #239

    Domyślnie Polbruk na betonowy taras

    Witam
    Mam takie pytanie czy ktoś kiedyś i gdzięś układał polbruk na wylany już taras ?
    otóż mam taki pomysł aby płożyć tak plbruk mam ok 5cm luzu do drzwi tarasowych od betonu i myślałem aby położyć tak polburk.
    Dwie warstwy wokół tarasu przykleić na klej a w środku ułożyć luzem
    czy robił to ktoś kiedyś ????

  20. #240

    Domyślnie

    Na wylanym, betonowym tarasie podstawowym kłopotem jest potrzeba doskonałego wykonania izolacji przeciwwilgociowej. Niekiedy klei się płyty do podłoża. Wymaga to jednak moim zdaniem doskonałej precyzji i materiałów z najwyższej półki. Chodzi o to, żeby woda nie przedostała się pod płyty i np. nie zamarzła tam niszcząc taras. Klejenie kostki to jakieś kosmiczne puzzle. Zresztą 5 cm to za mało (standardowa kostka ma 6 cm grubości).

Strona 12 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony