dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 14
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 262
  1. #21

    Domyślnie

    no, powiedźcie niedouczonemu inwestorowi co się w tym miejscu robi

    znalazłem, że uszczelnić można jakąś masą uszczelniającą, np. sopro dsf 523.

    ale co tam można zamontować? są jakieś progi zewn.? płytki z klinkieru? ale na czym/jak to zamocować przy tym styropianie?

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jolasia
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Podłączam się pod temat - mam ten sam problem...
    To wykańczanie mnie wykończy!
    Mój dziennik
    Komentarze do dziennika

  3. #23

    Domyślnie

    Ja podobnie i nie wiem jak to wykonczyc.

  4. #24

    Domyślnie

    może Wy macie już jakieś pomysły?

  5. #25

    Domyślnie

    u mnie tez brak pomysłu

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar bartolinka
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    820
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    291

    Domyślnie

    tak gdybam ....
    a może wyciąć styropian, ile się da, w jego miejsce wkleić styrodur, na to siatka, klej i to co potrzebne do ułożenia kostki i kostka

    u nas jest dziura pomiędzy oknem tarasowym a tarasem (oraz pomiędzy drzwiami wejściowymi a gankiem) o szerokości 10 cm; nie wiedzieliśmy czym ją wypełnić (styropian, bloczki szklane?). Za radą kierbuda wkleiliśmy tam styrodur. Mimo, że po nim chodzimy, nie ugina się, nie odkształca jest twardy. Na to położymy siatkę i płytki.

    pozdrawiam ,
    bartolinka

  7. #27

    Domyślnie TARAS Z KOSTKI BRUKOWEJ - jak zbudować? jaka kostka? jak pielęgnować? co polecacie?

    Mam zamiar zrobić taras z kostki brukowe.

    Na razie nic nie ruszałem z myślą że jak będę robić kostkę przed domem to i za jednym zamachem zrobię taras.

    Pytanie...taras jest oczywiście wyżej, więc jak to wygląda...brzegu robi się z bloczków betonowych a w środku podsypka? Czy wszystko jest od razu z kostki?

    Po glazurniku zostało mi troszkę gruzu, mogę wysypać w miejscu gdzie będzie taras czy pod kostkę to tylko piasek czy żwirek?

  8. #28

    Domyślnie

    Też jestesmy na etapie tarasu. Nasz wykonawca nie poleca jednak tarasu
    z kostki ze względu na piasek w przestrzeniach pomiędzy kostkami. Podobno niepraktyczne, bo ten piach wnoszony jest do salonu.

  9. #29

    Domyślnie

    poza drewnianym, taras z kostki granitowej jest najładniejszy i najpraktyczniejszy.

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał ma
    poza drewnianym, taras z kostki granitowej jest najładniejszy i najpraktyczniejszy.
    co do wyglądu - mogę się zgodzić. Co do praktyczności, to już nie tak bardzo. Wspomniany już jest temat wnoszenia piasku do środka - bo nie tak łatwo zamieść. Dodatkowo: stół pewnie będzie się lekko kołysał na nierównościach. Jak to odśnieżać?

  11. #31

    Domyślnie

    mam drewniany, więc problemy z brukiem mnie nie dotyczą. Brałam pod uwagę kostkę. Odśnieżać trzeba drewniany, kostkę może niekoniecznie? a stół to i na krzywym można postawić Poza tym jestem przekonana, ze piasek sie nie nosi bardziej przez taras niz przez drzwi. Moooooooże w pierwszym sezonie.

  12. #32
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Mój taras będzie z kostki brukowej 4cm.Po trzech stronach będą trzy stopnie również z kostki brukowej.Widziałem u zupełnie obcych ludzi i bardzo nam się spodobał.Dla naszego wykonawcy pomysł jest bardzo dobry.Zrobi fugę imitującą mech.Proszę mnie nie pytać co to bo jeszcze nie widziałem próbek.Wiem tyle ,że fuga jest twarda i za zadanie ma przypominać właśnie mech.Grubość fugi to 1cm.

    pzdr.

  13. #33

    Domyślnie

    Mam nadzieję,że zapodasz zdjęcia tarasu z tą fugą zaraz po zrobieniu.

  14. #34

    Domyślnie taras

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Mój taras będzie z kostki brukowej 4cm.Po trzech stronach będą trzy stopnie również z kostki brukowej.Widziałem u zupełnie obcych ludzi i bardzo nam się spodobał.Dla naszego wykonawcy pomysł jest bardzo dobry.Zrobi fugę imitującą mech.Proszę mnie nie pytać co to bo jeszcze nie widziałem próbek.Wiem tyle ,że fuga jest twarda i za zadanie ma przypominać właśnie mech.Grubość fugi to 1cm.

    pzdr.
    napisz w jaki sposob bedziesz to wykonywal czy taras i schody beda murowane czy bedzie wylany taras czy tylko utwardzony jak wykonasz schody bedziesz kleil kostke itd??
    rafal

  15. #35

    Domyślnie

    No dobra
    To ja się też podpinam do wątku, decyzja podjęta będzie taras z kostki tylko że na dzień dzisiejszy jeszcze nie wiem z której, oj jest tej kostki tyle że nie wiem na co się zdecydować
    oszaleć można
    Może pochwalcie się swoim wyborem którą kostkę wybraliście ?

    mnie osobiście podoba się
    http://bruk.drewbet.pl/index.php?go=kostka-costa-verde
    lub
    http://www.libet.pl/cms/?id=121
    lub
    http://www.awbud.pl/wyrobybetonowe/i...&smenu=6&id=49

    o innych nie wspomnę

    czekam aby się dowiedzieć jaki wzorek Was interesuje
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  16. #36
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron
    Mam nadzieję,że zapodasz zdjęcia tarasu z tą fugą zaraz po zrobieniu.
    Jasne.....Choć do końca nie wiem czy u mnie będzie toto wyglądać jak u tych "obcych".

    pzdr

  17. #37
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie Re: taras

    Cytat Napisał rafalryba
    Cytat Napisał niktspecjalny
    Mój taras będzie z kostki brukowej 4cm.Po trzech stronach będą trzy stopnie również z kostki brukowej.Widziałem u zupełnie obcych ludzi i bardzo nam się spodobał.Dla naszego wykonawcy pomysł jest bardzo dobry.Zrobi fugę imitującą mech.Proszę mnie nie pytać co to bo jeszcze nie widziałem próbek.Wiem tyle ,że fuga jest twarda i za zadanie ma przypominać właśnie mech.Grubość fugi to 1cm.

    pzdr.
    napisz w jaki sposob bedziesz to wykonywal czy taras i schody beda murowane czy bedzie wylany taras czy tylko utwardzony jak wykonasz schody bedziesz kleil kostke itd??
    Odpowiem Ci tak.

    Robić to będzie fachowiec.Taras jest wylany w całej przestrzeni.Na nim będzie położona kostka (4cm)na suchy beton z fugą imitującą mech.To wiem na pewno.Schody będą również z kostki ale z wyporami nie betonowymi.Chyba wyprze je palikami.


    pzdr

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    No dobra
    To ja się też podpinam do wątku, decyzja podjęta będzie taras z kostki tylko że na dzień dzisiejszy jeszcze nie wiem z której
    oglądałeś wszystkie "na zywo"? Awbud to jakaś makabra, kostka w katalogu i na ekspozycji a kostka na paletach to 2 zupełnie różne bajki.

    my wybraliśmy libet-ale na podjazd, nie na taras

  19. #39

    Domyślnie Re: taras

    Czyli zanim pójdzie kostka brukowa to taras będzie wylany betonem ?
    A krawędzie tarasu z bloczków ?



    Odpowiem Ci tak.

    Robić to będzie fachowiec.Taras jest wylany w całej przestrzeni.Na nim będzie położona kostka (4cm)na suchy beton z fugą imitującą mech.To wiem na pewno.Schody będą również z kostki ale z wyporami nie betonowymi.Chyba wyprze je palikami.


    pzdr[/quote]

  20. #40

    Domyślnie

    Mymyk_KSK napisał
    oglądałeś wszystkie "na zywo"? Awbud to jakaś makabra, kostka w katalogu i na ekspozycji a kostka na paletach to 2 zupełnie różne bajki.
    Jasne, jasne że nie wierzę aby kostka w katalogu wyglądała tak jak na żywca ale dlaczego ma się różnić od tej z ekspozycji to nie pojmuję
    jak przywiozą mi kostkę a będzie się różnić to niech to zabierają z powrotem,
    nie przyjmę i po temacie jak będzie jakościowo odstawać od tego co mam dostać.

    Decyzja jeszcze co do wyboru kostki nie zapadła, dzwoniłem do gościa on mi oferuje kamień cięty płomieniowo tylko cena mnie rozwala, a uzbierało się tego tarasiku prawie 50 m2
    pożyjemy zobaczymy jak to będzie, na razie włóczę się po przedstawicielach i się zastanawiam co wybrać,
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

Strona 2 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony