dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 14
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 262
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    Mymyk_KSK napisał
    oglądałeś wszystkie "na zywo"? Awbud to jakaś makabra, kostka w katalogu i na ekspozycji a kostka na paletach to 2 zupełnie różne bajki.
    ale dlaczego ma się różnić od tej z ekspozycji to nie pojmuję
    też tak myślałam - dopóki nie zobaczyłam
    Na ekspozycji - równiutka, porządna, wyglądała całkiem niczego sobie. Na paletach - poobtłukiwana, jakieś plamy na powierzchni, wykwity, częściowo inny odcień - no horror po prostu. sami byliśmy zdumieni że pokazują "takie cóś" potencjalnym klientom..

  2. #42

    Domyślnie

    To ja z przykładem. Kostka z piaskowca, płyty z piaskowca płomieniowanego. Prezentuje się bardzo ładnie. Odśnieża nieźle ( myślałem że będzie gorzej) a jak się będzie spisywał powiem po pierwszym sezonie grilowym.


  3. #43

    Domyślnie taras

    Cytat Napisał irtad
    To ja z przykładem. Kostka z piaskowca, płyty z piaskowca płomieniowanego. Prezentuje się bardzo ładnie. Odśnieża nieźle ( myślałem że będzie gorzej) a jak się będzie spisywał powiem po pierwszym sezonie grilowym.

    Bardzo ladny taras chce zrobic podobnie napisz jak jest to wykonane na jakim podlozu i jak sa zrobione schody widze ze sa cale stopnie oblozone czy sie dobre trzymaja? Pozdrawiam
    rafal

  4. #44

    Domyślnie taras

    Cytat Napisał irtad
    To ja z przykładem. Kostka z piaskowca, płyty z piaskowca płomieniowanego. Prezentuje się bardzo ładnie. Odśnieża nieźle ( myślałem że będzie gorzej) a jak się będzie spisywał powiem po pierwszym sezonie grilowym.

    Bardzo ladny taras chce zrobic podobnie napisz jak jest to wykonane na jakim podlozu i jak sa zrobione schody widze ze sa cale stopnie oblozone czy sie dobre trzymaja? Pozdrawiam
    rafal

  5. #45

    Domyślnie

    irtad
    ELEGANCJA - FRANCJA
    piękny ten tarasik, EKSTRA

    a możesz podać cenę tych materiałów za m2?
    szczególnie mnie interesuje cena tej kostki z piaskowca
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  6. #46

    Domyślnie Re: taras

    Cytat Napisał rafalryba
    Bardzo ladny taras chce zrobic podobnie napisz jak jest to wykonane na jakim podlozu i jak sa zrobione schody widze ze sa cale stopnie oblozone czy sie dobre trzymaja? Pozdrawiam
    Podbudowa jest zrobiona z tłucznia i piasku granitowego. Nie betonowa. Stopnie murowane z większej kostki. Na zaprawę Ceresit CT32. Jak się będzie trzymać to nie wiem bo mam to dopiero od listopada. Ale na razie jest oki.


  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    irtad
    ELEGANCJA - FRANCJA
    piękny ten tarasik, EKSTRA

    a możesz podać cenę tych materiałów za m2?
    szczególnie mnie interesuje cena tej kostki z piaskowca
    Cena samej kostki to 300zł/t.
    Płyta z piaskowca płomieniowanego (czerwony) 80zł/m2

  8. #48

    Domyślnie

    może to zabrzmi banalnie ale co tam
    Co znaczy to płomieniowanie ?
    nic mi nie przychodzi do głowy

    irtad
    kurcze tanio coś u ciebie
    czytam o tym kamieniu płomieniowanym na allegro i tam wołają 200 zł za m2 ale polny kamień
    czy możliwa jest taka różnica między kamieniem polnym a tak jak Ty piszesz /80 zł/ za piaskowiec płomieniowany ?
    i jeszcze jdno pytanko
    ile z tej tony kostki piaskowca można położyć metrów ?
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    może to zabrzmi banalnie ale co tam
    Co znaczy to płomieniowanie ?
    nic mi nie przychodzi do głowy

    irtad
    kurcze tanio coś u ciebie
    czytam o tym kamieniu płomieniowanym na allegro i tam wołają 200 zł za m2 ale polny kamień
    czy możliwa jest taka różnica między kamieniem polnym a tak jak Ty piszesz /80 zł/ za piaskowiec płomieniowany ?
    i jeszcze jdno pytanko
    ile z tej tony kostki piaskowca można położyć metrów ?
    tanio? Mi sie wydawało że drogo. To są niby odpady z płyt piaskowca 30zł/m2(zółtego) opalonego palnikiem i w ten sposób powstaje czerwony. Z tony ułożysz 10m2. Ceny są loco producent.

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    adwalk

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    341
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    To są niby odpady z płyt piaskowca 30zł/m2(zółtego) opalonego palnikiem i w ten sposób powstaje czerwony. Z tony ułożysz 10m2. Ceny są loco prodcent.
    Czy mógł byś podać namiar na producenta?

  11. #51

    Domyślnie

    właśnie wróciłem ze składu kamienia, doznałem szoku cenowego
    takie płyty piaskowca na taras liczą po 65 zł za m2 oczywiście to ten najtańszy, twardszy oczywiście droższy, a za m3 kamienia piaskowca w takich większych bryłach wołają 200 zł
    konieczna jest wyprawa do kamieniołomu jakoś mi się nie chce wierzyć aby piaskowiec był po 200 zł za m3, no 50 zł, powiedzmy 80 ale 200
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    właśnie wróciłem ze składu kamienia, doznałem szoku cenowego
    takie płyty piaskowca na taras liczą po 65 zł za m2 oczywiście to ten najtańszy, twardszy oczywiście droższy, a za m3 kamienia piaskowca w takich większych bryłach wołają 200 zł
    konieczna jest wyprawa do kamieniołomu jakoś mi się nie chce wierzyć aby piaskowiec był po 200 zł za m3, no 50 zł, powiedzmy 80 ale 200
    Zgadza się. To właśnie brałem od producenta. 3 Tiry tego ze szwagrem wieźliśmy. Zaraz cena inna

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał adwalk
    To są niby odpady z płyt piaskowca 30zł/m2(zółtego) opalonego palnikiem i w ten sposób powstaje czerwony. Z tony ułożysz 10m2. Ceny są loco prodcent.
    Czy mógł byś podać namiar na producenta?
    www.wieclawek.pl

  14. #54

    Domyślnie

    Ja też pokaże dwa tarasy z kostki granitowej, może komuś się spodobają



  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    robcie ,robcie taras z kostki ja mam juz taki 4 lata i bardzo sobie chwale takie rozwiazanie choc na poczatku też kreciłam nosem bo tez sobie wyobrażalam ten piach w pokoju wnoszony z tarasu ...ale to nie jest prawda .Odsniezanie to bajka -woda szybko wchłania sie w podłoże i kostka szybko robi sie sucha , nie jest też slisko po deszczu tak jak zabójczo śliski jest taras z płytek .Podłoze pod moim tarasem to ubity piasek ....stoł i krzesła stoją równo -nic sie nie kiwa obrzeża są z granitu
    Polecam z czystym sumieniem
    taras


    wejście do domu

    [/i]

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Ja mam wysoki taras, wykończony kostką

    Ostatni rząd jest na przytwierdzony zaprawą, żeby kostki się nie zsunęły.
    Jak będzie skończony na zicher to wam pokazę
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  17. #57

    Domyślnie

    Od trzech lat mam taras z kostki brukowej (ZPB Kaczmarek - http://www.zpbkaczmarek.pl/pieknydom.html) "starobruk lubuski".
    1. utrzymanie - bez problemu, na pewno łatwiejsze jak terrakota + (trwałość, brak śliskości, odśnieżanie bez problemu)
    2. estetyka - oczywiście rzecz gustu, ale ja jestem bardzo zadowolony +
    3. wnoszenie piasku - też się obawiałem, ale jestem pozytywnie zaskoczony, nic takiego nie zauważyłem i nie jest to problem.
    Uważam, że w porównaniu do tarasu z terrakoty ten mój jest dużo, dużo lepszy.

  18. #58

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał panterka-23
    http://www.bonseki.olsztyn.pl/index.php?id=4&gallery=29
    dla mnie bomba
    rzeczywiscie piękne
    Jak się juz odrobię ze wszystkimi pracami to mam zamiar wywalić kostkę między tymi słupami i zrobić tam dechy. Będzie to na wprost wyjścia na taras.
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Olkalybowa
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    12.569
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    136

    Domyślnie

    Kopiuję z mojego dziennika.

    Taras z kostki - technologia.

    Ławy fundamentowe pod ścianę oporową.


    Ściana oporowa z bloczków betonowych

    Pospółka

    Krawężniki na bloczkach betonowych ścianki oporowej

    Po krawężnikowaniu sypanie piachu na to cement wymieszanie, zagęszczenie, wyrównanie.

    Na zagęszczone wysypanie warstwy niezagęszczonego piachu frakcji 0-2mm, wyrównanie (grubość warstwy piachu max.2cm).
    UWAGA. To rozwiązanie się nie sprawdziło. Warstwa niezagęszczonego piachu w czasie zagęszczania osiadła nierównomiernie, przez co powstały "góry i doliny". Trzeba było zdjąć całą kostkę i poprawić. Tym razem kostka ułożona już na zagęszczony i wyrównany pioch z cementem.

    Układanie kostki

    Po ułożeniu zasypanie szczelin piachem frakcji 0-2mm, zagęszczenie zagęszczarką z elastomerem ( gumową podkładką). Po zagęszczeniu ponowne zasypanie i zamiecenie.

Strona 3 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony