dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 14
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 262
  1. #141

    Domyślnie

    Mi też się podoba trawertyn ale jeszcze nie widziałem tych płyt na żywo.Boję się tylko,że trwertyn ma takie zagłębienia i będzie się tam zbierał brud, będzie cięzki w utrzymaniu. A widział Pan te płyty juz na żywo?

  2. #142

    Domyślnie

    Widziałem, jest ładny ale dokładnie takie same wątpliwości zgłasza moja żona. Te wgłębienia mogą być problematyczne do mycia. Z kolei spotkałem się z opinią, że dobrze zaimpregnowane płyty są łatwe do utrzymania w czystości.
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  3. #143
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ozdoby-betonowe21.pl
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Secemin
    Kod pocztowy
    29-145
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darpiot Zobacz post
    Podobają nam się tarasy z płyt kamiennych lub coś jak płyty betonowe tarasowe BRUK-BET'u. Chodzi o płyty regularne jak na zdjęciu.
    Zainteresowanych płytami kamiennymi, podobnymi do oferowanych przez bruk-bet zapraszam na stronę po niżej podanym linkiem:

    http://allegro.pl/plytka-kamien-plyt...300213862.html

    Oferowane płyty są o 25 % tańsze niż podobne z bruk-betu.

    Pozdrawiam Serdecznie

  4. #144

    Domyślnie

    No to nie opłaca się (wliczając transport). Mam 20% rabatu na płyty z bruk betu w hurtowni która mnie zaopatruje. Kupiłem już 230m2 kostki Ateny bruk betu (wapień muszlowy) i cena katalogowa ok. 68,00zł a kupiłem po 54,00zł. Cena za trawertyn po rabacie 105zł z dostawą na budowę. Tak, ze furory nie robisz tą ceną.
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  5. #145
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar agiles1978
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Radom
    Posty
    145

    Domyślnie

    Mam zrobione schody wejściowe z takich płyt tj z BrukBetu. Wykonane było to w 2006r na wylanych betonowych schodach zostały za pomocą kleju bardzo elastycznego (Ceresit CM 21) przyklejone płyty do podłoża. Płyty pionowe przykleiłem również klejem tyle że około 3 - 5 cm powyżej gruntu (kostka brukowa) ze względu na ruchy zimą. Dodatkowo miedzy kostką brukową a płyta pionowa umieściłem elastyczną gąbkę by wyeliminować zaciekanie. Całość za fugowane fugą Mapei tyle że na sucho zamiecione i zraszane było prze kilka dni mgiełką wodną.
    Schody spisują się rewelacyjnie zimą i mimo takich mrozów i lokalizacji od wschodu nadal się tzrymają

  6. #146

    Domyślnie

    agiles1978 wrzuć zdjęcie, chętnie zobaczę jak to wygląda, bo schody też mi chodzą po głowie z takich płyt.
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  7. #147
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ozdoby-betonowe21.pl
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Secemin
    Kod pocztowy
    29-145
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darpiot Zobacz post
    No to nie opłaca się (wliczając transport). Mam 20% rabatu na płyty z bruk betu w hurtowni która mnie zaopatruje. Kupiłem już 230m2 kostki Ateny bruk betu (wapień muszlowy) i cena katalogowa ok. 68,00zł a kupiłem po 54,00zł. Cena za trawertyn po rabacie 105zł z dostawą na budowę. Tak, ze furory nie robisz tą ceną.
    Nie porównuj ceny kostki do ceny płyt kamiennych, bruk bet ma ceny katalogowe na takie płyty od 103,90 do 147,03 zł/m2
    Ja oferuje od 83.12 zł (25% taniej) do 107,36 zł (37% taniej) + 15,65 zł koszt transportu 1m2 ,
    Jeśli kupisz 120 m2 transport będziesz miał połowę tańszy, a jak kupisz pow. 200 m2 transport masz za darmo w dowolne miejsce w Polsce.
    I nie mówię tutaj o rabacie który jest udzielany na okres zimowy, jak to robią hurtownie tylko cenę płyt o okresie od wiosny do jesieni.

    Dla Ciebie może to furorą nie jest a dla kogoś innego może to być sporą oszczędnością bez straty na jakości bo gwarancje też daje na wszystkie wyroby.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ozdoby-betonowe21.pl ; 13-11-2010 o 15:55

  8. #148

    Domyślnie

    Na taras potrzbuję 35m2, a nie 200m2. Dostarczą mi te 35m2 po 105zł na plac budowy. Nic nie mam absolutnie do Twoich wyrobów ale Bruk-bet jest na ekspozycjach na składach i można to "pomacać" a zakup na allegro to "kot w worku. Wyślesz próbki na swój koszt? Zapewne nie, więc...
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  9. #149

    Domyślnie

    Może ktoś ma i zamieści zdjęcia płyt z brukbetu położone u siebie.

  10. #150
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tufus
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    170

    Domyślnie Taras z kostki brukowej.

    Witam,

    Mam zamiar wykonać samodzielnie bruk. Ale ma pytanie odnośnie wykonania obrzeży na tarasie.
    Wysokość tarasu od gruntu będzie wynosić około 30 cm, wysokość typowych obrzeży to 20 cm (palisady mi się nie podobają).
    Jak w takim przypadku wykonać obrzeża? Czy należy podnieść teren na tarasie, czy nie będzie się obsuwał, czy obrzeże obsypać
    suchą zaprawą po obu stronach???

    Z góry dziękuję za pomoc.

  11. #151
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    są obrzeża 30 cm też. Zasada praktyczna jest taka że niewystawiaj wyzej niz połowa obrzeża. Obrzeża ustawiasz na suchym betonie (cement z piaskiem na sucho), obetonowujesz od zewnetrznej strony, gdy obetonujesz od wewnetrznej podczas osiadania polbruku ten przy obrzezu nieosiądzie i będziesz miał skocznie. Teren przy tarasie podnieś wyżej tak abyś mógł czyms to skosić (jeżeli będziesz miał trawe), czyli szerokość kosiarki i dopiero spadek

  12. #152

    Domyślnie

    Fotki elementów na obrzeża znajdziesz na mojej stroce w zakładce cennik. Polecam tam kamień murowy 20x20x40cm lub krawężniki łupane kładzine na płasko w tym przypadku w trzech warstwach. Albo można to wymurować z półbruku też kładzionego na płasko ale wzór w cegiełkę i 3 warstwy. Pozdrawiam

  13. #153
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tufus
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    170

    Domyślnie

    Czyli krawężniki o wysokościach 20 lub 30 cm są za niskie?

  14. #154

    Domyślnie

    Jeśli podsypiesz te krawężniki do połowy wysokości, to możesz je dać. Ale pytanie o estetyke takiego rozwiązania. Może niech żonka się wypowie Zawsze zapraszam do siebie inwestora z żoną. W ten sposób unikam wielu kwasów.

  15. #155

    Domyślnie

    Witam!
    Nie myślałeś o wykonaniu tego tarasu z bruku klinkierowego?
    Zastanawiałeś się jak będzie wyglądać kostka brukowa po kilku latach?
    Pozdrawiam.

  16. #156
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    bruk klinkierowy odradzam jesli masz dzieci, porostu klinkier jest "ostry" i łatwiej o skaleczenie niz na kostce brukowej

  17. #157

    Domyślnie

    Dzieci wyrosną, a kostka brukowa pozostanie. Bruk klinkierowy jest trwalszy. Jest chyba lepszym (?) materiałem na taras niż kostka brukowa.

  18. #158
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    robiłem tarasy z klinkieru i kostki ale własciwie tylko taras drewniany ma swój urok..masz racje że klinkier jest trwalszy niż kostka

  19. #159
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mk64
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kuj-pom
    Posty
    289

    Domyślnie

    Czy do bruku klinkierowego są też klinkierowe obrzeża?

  20. #160

    Domyślnie

    Obrzeża można wykonać z bruku lub pełnej cegły klinkierowej. Tak gdzieś czytałem (chyba prawdę pisali). Nie wiem, nie robiłem nic jeszcze z bruku. Cały czas za mną chodzi taras z bruku klinkierowego oraz wejście do domu parterowego (schody).
    Pozdrawiam.

Strona 8 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony