dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Zagęszczarka gruntu

    Za jakiś czas czeka mnie zagęszczanie gruntu. Zastanawiałem się nad wypożyczeniem zagęszczarki tylko jest pewne ale. Maszynę będę potrzebował pewnie kilkanaście razy. Pytałem o cenę wypożyczenia i średnio wychodzi 100 zł i dla mnie to za drogo. Więc postanowiłem zrobić zagęszczarkę sam. Mam silnik elektryczny. Nie wiem tylko jak dokładnie jest zbudowana taka zagęszczarka. Może ktoś już coś takiego zrobił i poradzi mi jak to skonstruować. Podobno elementem wibrującym jest wałem mimośrodowy. Jeśli ktoś ma zdjęcia zagęszczarki własnej roboty to poproszę o zdjęcia, schematy itp.

  2. #2

    Domyślnie

    taniej i szybciej wyjdzie cię wynajęcie. Jeśli nie masz pojęcia o budowie takich maszyn, w pełni wyposażonego warsztatu ślusarskiego (tokarka, frezarka), a sprzęt będzie wykorzystany kilka razy to szkoda twoich nerwów i czasu. Robią koło ciebie jakieś drogi, albo jakaś duża firma coś buduje? pogadaj z robotnikami - za grosze ubiją ci po godzinach
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  3. #3

    Domyślnie

    nie jestes sam ja tez bede robil zageszczarke nawet mam juz pomysl jak zrobic

  4. #4

    Domyślnie

    Niewiem czy elektryczną jest sens, chyba że masz silnik trójfazowy i ze 2000 W przynjamniej, inaczej bedzie to wyglądało jakbyś nogami udeptywał.
    Też miałem ten sam dyleat i kupiłem sobie własną spalinową na silniku HONDY GX 5,5. cena 2250 zł.
    Stwierdziłęm że bardziej mi sie to opłaca niż wypożyczanie, bo potrzebował bym na 2 tyg, a biorąc pod uwagę robienie kostki brukowej po wybudowaniu, to już nawet nie ma co porównywać.
    Co do budowy to nie ma prostrzego urządzenia: silnik, wibrator, paski do napędu, mocna podstawa, rączka.
    Jak chcesz zrobie fotke, ale mozesz odwiedzić stronke:
    http://www.dromasz.com/
    U nich kupowałem
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hector

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    53
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    kolega sam zrobił taką zagęszczarkę, niby działa ale to nie to, skręca ciągle w jedna stronę ;(
    -nigdy nie będzie takiego lata -
    GG 8509308

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    oxdi

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    3

    Domyślnie Mały problem z zagęszczarką

    Witam,
    Znajomy ma do naprawienia zagęszczarkę gruntową (KIPOR)
    Problem jest taki, że spala olej z komory silnika.

    Zawory są szczelne
    Pierścienie lekko zjechane no i pewnie one będą do wymiany.

    Pytanie mam tylko takie czy ktoś już może taką zagęszczarkę naprawiał i oprócz pierścieni jest może coś jeszcze co lepiej wymienić za w czasu aby nie spalała tego oleju.

    Z góry bardzo dziękuję za informację.

  7. #7
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    jest to Diesel ? czy benzyna?http://ale.gratka.pl/ogloszenie/3528..._kipor_od.html - pierw mi powiedz jak określiłeś ze zawory < SĄ SZCZELNE >

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    oxdi

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    jest to benzyna
    a szczelność zaworów znajomy stwierdził jakoś po rozłożeniu głowicy jak nie wiem bo się na tym nie znam

  9. #9
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    to raczej zawory nie - zawory to mozna wyregulowac -------------- jak juz to uszczelniacze sa do wymiany- i jeżeli była dojechana pierscienie : kolega dobry mechanik

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    oxdi

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Kolego a co masz na myśli uszczelniacze ???
    Chodzi ci o pierścienie ???

    Bo jeśli chodzi ci o oringi na wale to są nówki.

    Zagęszczarka spala olej a nie gubi.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał oxdi
    Kolego a co masz na myśli uszczelniacze ???
    Chodzi ci o pierścienie ???

    Bo jeśli chodzi ci o oringi na wale to są nówki.

    Zagęszczarka spala olej a nie gubi.
    Uszczelniacze zaworów.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm
    Cytat Napisał oxdi
    Kolego a co masz na myśli uszczelniacze ???
    Chodzi ci o pierścienie ???

    Bo jeśli chodzi ci o oringi na wale to są nówki.

    Zagęszczarka spala olej a nie gubi.
    Uszczelniacze zaworów.

    Raczej uszczelniacze popychaczy zaworów.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lukss

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Słuchajcie ja natomiast mam inny problem. Posiadam zagęszczarke gruntu SWEPAC FB250 diesel oczywiscie 2010r. no i pali na korbke od szczała tyle że zanim wejdzie na obroty i zacznie pożądnie ubijac mija 20-30 minut. Co to może być? orientuje się ktoś? z góry dzieki

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukss Zobacz post
    Słuchajcie ja natomiast mam inny problem. Posiadam zagęszczarke gruntu SWEPAC FB250 diesel oczywiscie 2010r. no i pali na korbke od szczała tyle że zanim wejdzie na obroty i zacznie pożądnie ubijac mija 20-30 minut. Co to może być? orientuje się ktoś? z góry dzieki
    Wyprodukowana dla standardowego polskiego robotnika - akurat mozna fajke wypalic i kawe wypic Tak ma byc

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony