dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Ile za wykonanie przyłącza wod-kan Śląsk

    Witam, mam pytanie ile moze kosztować wykonanie przyłącza wod-kan, ok 130m, na Śląsku, ile płaciliście za wykonanie takiej usługi za całośc czy za mb?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, proszę napiszcie ile płaciliście za takie przyłącze, mi firma zaśpiewała 70tyś netto, chyba dużo za dużo

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    U mnie również 130 metrów, ale już samej kanalizy. Wycena na 10 tys. brutto, w tym ok. 9 metrów rury osłonowej, bo nitka przecina gazociąg, cztery studzienki po drodze, w tym trzy teleskopowe i na odcinku kilku metrów konieczność kopania 4 metry wgłąb gruntu.

    70 tys. netto to raczej grrruba przesada, chyba że nie jest to "zwyczajna" robota.
    Może napisz co masz w zakresie robót, czy jakieś utrudnienia, np. terenu, czy zwykły wykop i rura.....

  4. #4

    Domyślnie

    Witam, żadnych utrudnień niema, wszystko jest dosłownie w lini prostej, droga utwardzona ziemia nie asfalt czy kostka, droga jest nawet z delikatnym spadem w kierunku studzienki, w projekcie są także trzy studzienki, rura wodna 40 a kanalizacyjna 160, jestem dzisiaj umówiony z jeszcze jedną ekipą zobaczymy co powiedzą.

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie wygląda to miej więcej tak:

    Woda:

    Do "głównej" rury mam około 80m muszę do niej zrobić przyłącz fi80 równolegle do drogi zakończone hydrantem. Potem robię przyłącz z tego odcinka już docelowo do domu około 10m fi32. Wycena przez miejscowe wodociągi:

    70zł mb za to fi80
    800zł za przyłącz docelową czyli te 10m fi32

    Kanalizacja (ciśnieniowa):

    Analogiczna sytuacja co woda. Tylko przekroje inne 80m fi50 i docelowo do domu fi40. Wycena:

    50zł mb za to fi50
    8500zł za przyłącz docelową czyli te 10m fi40.

    Wszystkie podane ceny są cenami za materiał i robociznę w tym 8500zł jest już wliczona pompa, wykonanie studzienki itp. Całość liczona ze wszystkimi pracami , czyli wszystkie wcinki, zawory itd. Nic mnie już nie interesuje. Tylko extra jeszcze muszę geodetę opłacić.

    pozdrawiam,

  6. #6

    Domyślnie

    A u nas jest tak: sieć wodociągowa fi90-99 m i przyłącze wodociągowe do domu fi32-20 m-cena 10.766,02, wygląda na to że u mnie najdrożej , w ogóle zaczyna wychodzić, że ja chyba za wszystko przepłacam
    Wykańczamy dom i ...siebie

  7. #7

    Domyślnie wod-kan

    witam

    ja mam łącznie 125mb wody i kanalizy, istalacja przechodzi przez drogę do której mam sluzebnosc notarialna wraz z mediami, wodociągi zażądały aby na początku postawić studzienkę wodomierzową, drugie utrudnienie to płytko zlokalizowane wejście do kanalizy (1,22m) i wody gruntowe na 1.5, na razie mam jedną wycenę ale ona sięga 60tyś netto (rozpacz )

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wostrze

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    a ja mam ok. 115m przylacza wod-kan do polozenia (przez dzialki sasiadow na co mamy podpisane sluzebnosci już). Dostalem wiec taka oferte:
    1. projekt przylacza wodnego 500pln,
    2. projekt przylacza kanalizacyjnego 600pln,
    3. ZUD ok 500pln,
    4. przylacze wody PE fi50 (osprzet, wykop, zageszczenie): 115mb x100pln,
    5. kanalizacja zewn fi160 (wykop, zageszczenie): 110mb x 180pln,
    6. studzienki rewizyjne fi 425 x2 x 200pln,
    7. inwentaryzacja powykonawcza ok. 1000pln,
    8. geodeta, zajecie pasa drogi – wliczone.
    RAZEM ok 39k
    Inni oferenci podaja troche mniej za kanalize (100-150pln za metr) ale musialbym sam organizowac geodete, ZUD, zajecie pasa, odbiory. Zastanawia mnie czy mam tu jakies pole do negocjacji czy te wykopy i zageszczanie to faktycznie taka droga sprawa (jakby przeliczyc na czas pracy koparki to wyszlyby zupelnie inne kwoty…). Oczywiście zdaje sobie sprawe, ze najwazniejszy jest odbior przez zaklad wod-kan, wiec byle wykonawcy tez nie mogę wziąć;(
    Napiszcie ile placiliscie lub będziecie placic (z podaniem ile metrow jest przylacza i zakres prac).

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie Rozbudowa wodociągu

    Przyłącze wodny tj. rozbudowa sieci wodociągowej 40 metrów i 22 podłączenie do budynku za całość 7400 zł z materiałami. W tym przejście pod droga z kostki. Po mojej stronie po wykonaniu pomiar geodezyjny. Wycena tego wykonania była różna np:. 25.000 zł, 20.000 zł., 12.500 zł. Nie wiem skąd się biorą te różnice. Chyba po prostu może złapiemy "łosia" to zapłaci !!!!

    Ps. Projekt przyłącza po mojej stronie za całość z uzgodnieniami 1500 zł. netto.
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam użytkowników forum,
    Podawane w dziesiątkach tysięcy złotych ceny za wykonanie przyłącza kanalizacyjnego są znacznie zawyżone ( nie mówię o skrajnych sytuacjach gdy do wykonania przyłącza trzeba ominąć np. sukiennice lub podkopać się pod płytą lotniska).
    Realna cena za mb kanalizacji sanitarnej z rury grubościennej 160/4,7/wydłużony kielich przy głębokości wykopu do 2 m to 130 zł.
    Prowadzę firmę w tej branży, więc to informacja z pierwszej ręki.
    Maciej Żołna

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony