dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Jak podnieść ciśnienie wody w instalacji wodnej?

    Witam.
    Mam pytanko jak w temacie.Wodę mam podłączoną z wodociągu, niestety ma bardzo (jak dla mnie) niskie ciśnienie 2,3 w porywach 2,5 (chyba bara ).
    Chciałbym je podkręcić w okolice 4,5, tak jak niegdyś mieliśmy w mieszkaniu.
    Wtedy branie prysznica było by o niebo wygodniejsze
    Za pomocą czego mogę tego dokonać?
    Jakiś hydrofor na w wejściu wody zastosować czy coś w tym rodzaju?
    Czy taki hydrofor nie był by zbyt głośny podczas pracy (musiał bym go mieć w pomieszczeniu gospodarczym połączonym z łazienką?
    Ile w ogóle takie coś może kosztować?
    Dodam iż na cwu ma zasobnik 125l

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    A gdzie to wodociągi takie niskie ciśnienie w instalacji podają - u nas z wodociągu zapodaje ponad 6 bar - i celowo zmniejszam je do wartości ca 3 bary w wewnętrznej instalacji wodnej ...

    Może najpierw sprawdź w lokalnej wodociągowni / i w umowie / jakie ciśnienie wody powinno być gwarantowane ...

    Coś nie chce mi się wierzyć że tak niskie ciśnienie podają - może wcześniej jakieś filtry są ...
    --
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    niestety ale takie ciśnienie jest na wodociągu.
    u wszystkich sąsiadów jest takie samo małe, nawet u mojego teścia który mieszka troszkę dalej jest takie lipne,a w godzinach szczytu poboru jeszcze spada- masakra jakaś!!!
    a gdzie?
    na wsi oczywiście....

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hubetr
    (...)
    a gdzie?
    na wsi oczywiście....
    - ekhmm - u mnie na wsi 6 bar - jak napisałem ...
    --
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    A gdzie to wodociągi takie niskie ciśnienie w instalacji podają
    Nie dziw się, u mnie na wsi, na końcu wodociągu ciśnienie nie dobija do 2 bar. Parę okolicznych wsi zasilanych z małego miejscowego ujęcia.

    Ale mnie tam to w żaden sposób nie przeszkadza, ciśnienie pod prysznicem wystarczające.
    Mieszkam
    Sam sobie wszystko zrobiłem i działa.

  6. #6

    Domyślnie

    Ciśnienie powinno być 4-5 bar. przy dużych różnicach poziomu terenu stosuje się na sieci wodociągowej stacje podnoszenia ciśnienia (np. w górach)
    Proponuje napuścić radnego lub sołtysa niech się dowie czemu takie niskie i czy nie da się czegoś z tym zrobić.
    Spotkałem się z przypadkiem gdzie ludziom hydraulik zamontował odwrotnie zawór zwrotny (też zresztą nie do końca sprawny) i przyszli do gminy po 7 latach użytkowania takiej instalacji.
    Zapchany wodomierz też może być przyczyną zmniejszenia wydajności ale ciśnienie zaraz po odkręceniu kranu przez chwilę powinno być wysokie.

  7. #7

    Domyślnie

    doraźnie można zamontować zestaw hydroforowy

  8. #8

    Domyślnie

    ale jak wypada taki zestaw w użytkowaniu?czy to przypadkiem nie będzie za głośno bucza lo podczas pracy?
    http://allegro.pl/item578978044_mh13...a_mh_1300.html
    np coś takiego?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    u nas też niskie ciśnienie w wodociagu. Latem wieczorami jak działkowcy podlewaja to praktycznei nieraz wody wogóle nie ma u nas
    Zamierzam coś z tym zrobić tylko najpierw muszę poczynic pewne przygotowania, zebrać material dowodowy i podpisy meiszkańców pod petycja w sprawie wodociagu do gminy
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hubetr
    ale jak wypada taki zestaw w użytkowaniu?czy to przypadkiem nie będzie za głośno bucza lo podczas pracy?
    http://allegro.pl/item578978044_mh13...a_mh_1300.html
    np coś takiego?
    mam coś podobnego tylko ze zbiornikiem 80l - i to dla domu chyba minimum, obecnie byłby 100l, rzadziej załącza się pompa, większy zapas wody...
    co do głośności - w porównaniu do dawniej popularnych "SM" - to cicha, ale w pokoju to bym jej nie postawił,
    jak masz możliwość postawienia w osobnym pomieszczeniu ustawieniu na gumowych poduszkach i zrobienia sarkofagu z wełny wygłuszającej to spokojnie można polecić, wbrew pozorom przy wiekszej pojemności zbiornika - pompa zbyt często się nie włącza (3osoby+pies), w nocy (kiedy przeszkadzała by najbardziej) nie włącza się wcale (chyba że część domowników prowadzi nocny tryb życia)

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: Jak podnieść ciśnienie wody w instalacji wodnej?

    Cytat Napisał Hubetr
    Witam.
    Mam pytanko jak w temacie.Wodę mam podłączoną z wodociągu, niestety ma bardzo (jak dla mnie) niskie ciśnienie 2,3 w porywach 2,5 (chyba bara ).
    Hmmm - no zobacz a ja mam w okolicy 4,5-5 w wodociągu a poprosiłem hydraulika aby mi załozył jakieś takie cudo abym mógł to regulować (z manometrem jest) i mam zdławione na 2,5 i uważam, że jest ok. Z kranów leci, że az miło.
    pozdrawiam,
    M

  12. #12

    Domyślnie

    całe czas byłem przyzwyczajony do 4,5.......więc spadek prawie o połowę tej wartości zwiększa mój dyskomfort, ale może powoli się do tego przyzwyczaję?

  13. #13

    Domyślnie

    Teraz jest 2,5 ale moze być mniej. Są takie miejscowości gdzie kilka lat temu było 30 domów teraz jest 300! A rury główne wodociągu w dalszym ciągu tej samej średnicy. Warto mieć hydrofor. Raz że podniesie ciśnienie dwa że pozwoli na posiadanie pewnego zapasu w przypadku braku wody lub awarii wodociągu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony