dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Instalacje wodociagowa w domku - problem

    Witam,
    Czy moze ktos podac mozliwa przyczyne zanieczyszczonej wody w kranie w moim domku na podstawie ponizszych informacji?

    Dom pietrowy okolo 15 letni. Hydraulika z rur miedzianych. Na pietrze zrobilem kuchnie i hydraulik polozyl jakies rury (chyba stalowe, ocynkowane, nie wiem dokladnie jaki typ rur bo ich nie widzialem) z kuchni ponizej. Czyli w calym domu instalacja jest miedziana a jeden odcinek (najdluzszy, do mojej kuchni) mieszany.
    I teraz wszedzie woda jest ladna czysta a u mnie w kuchni brudna (kamienie i brazowa). Dopiero jak troche tej wode przeplynie to nadaje sie do uzycia. Co chwile zatyka mi sie sitko w kranie.
    Woda jest pobierana ze studni glebinowej.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    jeśli jest tylko to co piszesz, to przyczyną jest korozja elektrochemiczna wody. Na styku rury miedzianej z ocynkiem powstaje ogniwo elektrochemiczne, płynie prąd elektryczny, ktory rozpuszcza rurę, a w dodatku wytrąca żelazo z twojej wody. jedyne wyjście, to ujednolicić materiał rur: albo wszystko ocynk, albo wszystko miedź.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli wynika z tego ze nie mozna laczyc rur stalowych z miedzianymi?
    A moze mozna zastosowac jakis lacznik na styku tych dwoch materialow?
    Kuc sciany za bardzo mi teraz nie pasuje chociaz jesli bede zmuszony bo to jedyne rozwiazanie to to zrobie.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzieki twojemu naprowadzeniu znalazlem odpowiedz:

    http://www.e-instalacje.pl/110_464.htm

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony