dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Fikus Benjamin- pielęgnacja, pomocy!!!

    Do nowego domku dostałam jakiś czas temu dosyć pokaźny okaz fikusa benjamina (ok. 170 cm wysokości). Pewnego dnia nagle z niego zaczęły lecieć żółte liście i jest prawie.......goły ale niewesoły. Co się z nim dzieje? Może ktoś miał podobną sytuację ze swoim zielonym przyjacielem. Co mam z nim zrobić? Czego potrzebuje, czy lubi dużo światła? itd. Będę wdzięczna za wszelkie rady

  2. #2

    Domyślnie

    Przede wszystkim nie lubi przeciągów ani przestawiania nie lubi miec za mokro ani za sucho.Z moim też tak było,ustawiłam go nie w odpowiednim miejscu i odrodził się ale już niebył tak bujny jak go kupiłam

  3. #3

    Domyślnie

    ja kiedyś od rodziców wziąłem fikuska i się nim zaopiekowałem solidnie nio i teraz to najładniejsze drzewko (już) domu a nie robiłem nic takiego nawoziłem odpowiednio, postawiłem u siebie w pokoju który jest najcieplejszy w całym domu bo przechodzi przez niego komin od kominka, miejsce nasłonecznione ale nie bezpośrednio na słońcu bo wtedy listki są bleeee i chyba to co lubi najbardziej 1 w tygodniu ładnie mu listki ochlapałem w wannie, teraz jest dość spory i rzadziej to robię ale jest ok no a zima to zawsze zgubi trochę listków ale to chyba normalne pozdrawiam będzie dobrze

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    faktycznie Benjaminek nie lubi przestawiania.....nie lubi też być zawiany.
    stanowisko słoneczne lub pół, zauważyłam, że stanie w słoncu mu nie szkodzi...podlewam z góry....

  5. #5

    Domyślnie

    maż mi kupił okazaly krzak który postawilam w salonie. Niestety tak jak w Pani przypadku liście zaczęły wypadać w zastraszającycm tempie, mimo normalnej pielęgnacji. Wtedy wziełam nożyczki poobcinałam gałązki - przerzedziłam je zwyczajnie. A do tego przestawiłam w bardziej oświetlone miejsce i teraz moje drzewko sięga już sufitu, i nie choruje odpukać w niemalowane. Powodzenia

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli zacznie gubić liście, nie wpadać w panikę. Można postąpić tak radykalnie jak Zagoniona, albo poprostu pozwolić mu "odpocząć" i zregenerować siły, wyrosną nowe listki i będzie piękny
    ewa78_2005

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    faktycznie-zawsze musi drzewko odchorowac zmiane otoczenia......ja mam dwa i w kazdym przypadku po przyniesieniu do domu trochę się uszczupliło a teraz dochodzą do siebie

  8. #8

    Domyślnie

    A czy wiecie jakie robale mogą żerować na liściach? Takie małe(główka od szpilki), białe "coś", zazwyczaj sadowi sie od spodu liścia, przy łączeniu blaszki liścia z "ogonkiem"(jak to sie nazwywa fachowo-to nie wiem niestety.. No i czym się yego pozbyć? Drezwko jest dośc duże, ok 1,5 i bardzo rozłozyste, a teraz gubi liście i myślę ,że to przez te robale..
    kolina
    "Szczęście jest wszystkim. Trzeba je mieć..." J.P.Sartre
    http://forum.muratordom.pl/lubczyk,t128630.htm

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolina
    A czy wiecie jakie robale mogą żerować na liściach? Takie małe(główka od szpilki), białe "coś", zazwyczaj sadowi sie od spodu liścia, przy łączeniu blaszki liścia z "ogonkiem"(jak to sie nazwywa fachowo-to nie wiem niestety.. No i czym się yego pozbyć? Drezwko jest dośc duże, ok 1,5 i bardzo rozłozyste, a teraz gubi liście i myślę ,że to przez te robale..
    Tam jest wydzielany nadmiar produkowanego wosku,czesto też spotykane np.
    na winobluszczu P.tricuspidata.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony