dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie sadzenie drzew

    Witam !

    stałem sie posiadaczem działki budowlanej i mam pytanie w jakiej odległości od granicy działki mozna sadzic drzewa zarówno liściaste jak i iglaste ? Czy jest jakoś unormowane, może są na to jakieś przepisy ?
    Będę wdzięczny za rady ?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie jest to sprecyzowane.
    Natomiast jeśli w przyszłości korzenie lub gałęzie drzew będą wchodziły na teren sąsada, to może on je obciąć (wedle przepisów), nawet jeśli nie wyrazisz na to zgody.

  3. #3

    Domyślnie

    Myślałem o drzewach iglastych np. sosna lub świerk. Zdaję sobie sprawę , że korona takich drzew będzie dosc duża ok. 4-6 m.
    Ale jesli chodzi o sąsiada, to podobno jest tak że jesli np. gałęzie mojego drzewa tj. rosnącego na mojej działce, czyli będącej moja własnością, przechodza na działkę sąsiada to sąsiad może obciąc te gałęzie ale za moją zgodą. Choć zgodnie z prawem wszystko co znajduje się na działce właściciela i w przestrzeni nad dziiałką nalezy do właściciela.
    Więc chcąc w przyszłości ustrzec sie przed taką sytuacją trzeba by posadzic takie drzewa w odpowiedniej odległości .
    Ale w jakiiej ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek01
    Zdaję sobie sprawę , że korona takich drzew będzie dosc duża ok. 4-6 m.
    Sam sobie odpowiedziałeś na własne pytanie.

    Dodam tylko, że sam sadziłem właśnie w odległości około 2-3m.

  5. #5

    Domyślnie

    No tak, ale czy są na to jakieś przepisy ?
    Czy w naszym prawodawstwie jest ten problem roztrzygnięty ?

  6. #6

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie , w naszym prawie nie ma konkretnych odległości podawanych. Nie wszystkie przejawy zycia musza być regulowane, czasem starczy życzliwośc i wyobraźnia oraz zdrowy rozsadek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony