dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41
    Akrimka
    Guest
    Akrimka

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał alpejczyk
    Leca, leca.Dzis do mnie sami dzwonia i schodza z cen nawet o 50 procent bo roboty brak.
    Przykładowo układanie kafelek rok temu 50m2 wczoraj dzwonił ten sam gosc,że zrobi za 30.
    a to ciągle 30zł drożej niż zrobię sobie własnoręcznie
    Tez tak myślę ze samemu najtaniej, wiec cała wykończeniówka w moich rękach z pomocą rodziny.
    Pozdrawiam

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał janrenovate
    Cytat Napisał pierwek
    a to ciągle 30zł drożej niż zrobię sobie własnoręcznie
    A gdybys w tym czasie robił to co najlepiej potrafisz,może zarobiłbys 100zł?
    najciekawsze jest to jak dekarz zatrudnia dekarza , murarz murarza itp.
    a sami pracują u innych

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał janrenovate
    A gdybys w tym czasie robił to co najlepiej potrafisz,może zarobiłbys 100zł?
    zarobiłbym ale jakoś moja firma nie chce mnie zatrudniać na 12h dzień pracy tylko 8 więc po tych 8h siedzenia w robocie resztę dnia spędzałbym w domu (fuchyy nie trafiają się codziennie - a ostatnio praktycznie wcale) a tak spędzam na budowie i kleję płytki, skręcam zabudowy z GK szpachluję szlifuję, maluję itp...

  4. #44

    Domyślnie

    Ceny spadają bo i zapotrzebowanie jest mniejsze .Kupiłem okna na cały do 20 szt i cztery firmy przedstawiciele tego samego producenta zeszli mi z ceny o ponad 3000zł na tym samym produkcje w stosunku do pierwszej swojej wyceny w rezultacie kupiłem okna tańsze o 5000 zł bo jeszcze mi inna opuściła i sprzedała i jak wiem zarobiła na tym

  5. #45

    Domyślnie

    Ceny u dobrych fachowcow nie spadna bo przez ostatni okres zdazyli sobie wyrobic marke.
    Tym co sie ciesza ze jest tak niby tanio chcialem zwrocic uwage ze kiedys selekcja musiala nastapic cieszmy sie z niej wszyscy.
    Partacze sa teraz tani i nie maja roboty!!!

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    __Marek

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    243

    Domyślnie

    Ale są tacy co wykonują teraz tylko i wyłącznie z własnym materiałem czyli wysatwiają fakturę z 7% VATem (jeżeli w ogóle wystawią) i niby jest to ukłon w stronę klienta. A tak jak mi jeden powiedział, że cena za 1m2 ocieplenia domu (robocizna + masteriał) jest ciut niższa niż w zeszłym roku, ale on zarabia w dalszym ciągu tyle samo albo i więcej, bo obniżkę załatwia niższa cena materiału.

  7. #47

    Domyślnie

    dziwne , styropian podrożał niedawno !

  8. #48

    Domyślnie

    Styropian podrożał ,więc zarabia tyle samo kupując tańszy styropian

  9. #49

    Domyślnie

    heh
    a tego nie wiecie, że styropian drożeje zawsze na jesień kiedy wszyscy chcą się ocieplać ? na wiosnę poleci w dół, spoko....
    pozdrawiam

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CitroCerber
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malobert
    heh
    a tego nie wiecie, że styropian drożeje zawsze na jesień kiedy wszyscy chcą się ocieplać ? na wiosnę poleci w dół, spoko....

    Hmmm.... Jesień w lipcu?
    Pozdrawiam,
    Artur Heise
    Mój dziennik (i komentarze w jednym)
    Chronotermostat PT55, Chronotermostat PT59(X), MCR24 - regulacja
    Masz pytanie do mnie? Zadaj je w istniejącym lub nowym wątku a nie na priv - może się to kiedyś przydać innym.

  11. #51

    Domyślnie A

    Cytat Napisał Ezekiel
    Prawda jest taka że dobry fachowiec ma "nagranych" klientów na kolejne miesiące. U takiego jest ciężko oczekiwać spadku cen za wykonastwo, ceny nie spadają "na łeb".
    Druga sprawa że rosną ceny materiałów: hydraulika, przewody elektryczne, okna, solary ...
    Ja prawdę mówiąc spadku cen nie widzę. Pewnie jakiś tani wykonawca by się znalazł, ale jak to mówią "za psie pienądze, masz psie jedzenie" ...
    I z tym zdaniem w zupełności się zgadzam !!!
    Ja też na brak inwestorów nie narzekam,a krzyczą,że jest kryzys i materiały tanieją(chyba te dziadowskie,bo te lepsze gatunkowo raczej poszły do góry).

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony