dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    damimax

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie Kratka ściekowa w kotłowni/pom. gospodarczym - macie?

    Stoję przed koniecznością podjęcia szybkiej decyzji - zostawiamy, czy likwidujemy.
    Macie takowe?
    W pomieszczeniu będę miała kocioł gazowy, pralkę, blat, zlew, półki jakieś - kąpiel psa stojącego na podłodze mało prawdopodobna, wylew z pralki też rzadkość raczej...
    Skłaniam się ku likwidacji w związku z zapachami, które mogą się z kratki wydobywać, ale może jednak potrzebna i zostawić?

  2. #2

    Domyślnie

    ja mam w kotłowni( taki wymóg przy weglu) i oczywiscie w garazu. Odnosnie zapachów to jak masz piony wentylacyjne sciekowe to nie ma problemu z zapachami
    Nigdy nie mów nigdy

  3. #3

    Domyślnie

    ja nie mam, bo poza wodą do pieca w kotłowni nie mam żadnej innej. Jak już jest, to nie rezygnuj. W łazienkach mam i bardzo sobie chwalę. Jak mi kiedyś pralka wylała, to nie miałam potopu na cały dom - spłynęło grzecznie. Raz na tydzień trzeba tylko podlać syfon i tyle.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam i sie przydała - np jak w naczyniu wzbiorczym od CWU zrypał sie wentylek i popuszczał zawór bezieczeństwa. W kotłowni wg mnie jest jak najbardziej wskazana - bez względu na źródło ciepła. Jak cos trzeba spuscic z instalacji to tez jest wygodniej etc..
    pozdrawiam
    Piotrek

  5. #5

    Domyślnie

    W kotłowni zrobiłem, ale o spadku zapomniałem, więc swojej roli nie spełnia Jak puści np. zasobnik cwu to woda pójdzie wszędzie, ale nie do kratki Jak będzie kiedyś smrodziło, to zaślepię, zakleję płytką i tyle.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam.
    Spadki i kratka wszystko super.
    Od początku czyli od ponad 3 lat nigdy do niczego się nie przydała...
    Nie wiem po jaką cholerę ją robiłem?
    Tylko raz na jakiś czas nalewam do niej wody konewką bo syfon wysycha i śmierdzi...
    Pozdrawiam
    Rav

  7. #7

    Domyślnie

    jakby co to sa kratki z dodatkowym mechanicznym zamknięciem, ktore zabezpiecza przed wydostawaniem sie zapachów jak wyschnie syfon.

    pozdrawiam
    Piotrek

  8. #8

    Domyślnie

    Mam w kotłowni i przez prawie 3 lata nie przydała się - i oby tak zostało Lepiej mieć i nie wykorzystywać. Fakt że trzeba od czasu do czasu dolać wody do syfonu.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    Ja też mam. Obok stoi zasobnik 300l jednak.... będę spokojniejsza, że jakby co to pójdzie w szambo

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Jeśli kocioł jest na gaz płynny to kratki(podłączonej do ścieku czy szamba) montować nie wolno.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    Mały, jeśli to do mnie to miałam na myśli zasobnik na wodę podpięty pod solarki.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Hmm... ja właśnie zastanawiam się czy robić taką kratkę w kotłowni. Piec będzie na paliwo stałe...

    Szczerze mówiąc to nie wiem do czego mogłaby mi się przydać.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja mam, mieszkam ponad rok i przydała się już 2 razy. Nic nie śmiierdzi, nie ma problemu.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał agakz
    Mały, jeśli to do mnie to miałam na myśli zasobnik na wodę podpięty pod solarki.
    Nie - ja pisałem o kratce przy kotle gazowym na propan. Ów gaz jako cięższy od powietrza w razie awari może sobie spokojnie spłynąć do zbiornika/ścieku i przy małej iskierce zrobić takie mniejsze lub większe bum(zależy ile i gdzie wleci).
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  15. #15

    Domyślnie

    mam i myślę że jest to potrzebna rzecz

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    - ja również posiadam ,
    - jestem bardzo zadowolony ,
    - nic nie śmierdzi / a czasami to i ponad miesiąc tam wody nie dolewam - grunt to dobra wentylacja pionów kanalizacyjnych /

    --
    Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    ja rowniez posiadam,uwazam,ze to czasem moze byc bardzo przydatne wyjscie awaryjne....zapominam dolac wode do syfonu,ale i tak nic nie smierdzi,nawet mam dodatkowy odplyw,zaslepiony,ale przyda sie pod awaryjny upust solarow i naczynia przeponowego....

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita
    j(...)nawet mam dodatkowy odplyw,zaslepiony,ale przyda sie pod awaryjny upust solarow i naczynia przeponowego....
    - lub do odpływu wody / solanki / po płukaniu złoża w jonowymiennej kolumnie zmiękczającej wodę użytkową ...
    --
    Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    ...to z niej moze byc wyciek niekontrolowany?mi sie przydala krateczka,gdy musialem wylac bardzo brudna wode po myciu kominkowej szyby i przypadkowo,gdy zliczalem ilosc kondensatu-zapomnialem ocenic ilosc w puszcze dosc malej,nie majac pojecia,ze moj kondensat,tak ladnie kondensuje...oj polao sie troche,polalo...

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    damimax

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie

    Dzieki za podpowiedzi - zostawie tę kratke jednak

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony