dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: jak zminić szambo na zbiornik na deszczówkę

Domyślnie jak zminić szambo na zbiornik na deszczówkę

Witam)
    słyszałam o możliwości zaadaptowania szamba na zbiornik na deszczówke. Mam pytanie czy ktos może przechodził już taką zamianę, zapewne szambo nalezy oczyścić - jak nlezy to zrobić??
    z góry dziękuję za wszelkie informacje
    agnieszka

Domyślnie Re: jak zminić szambo na zbiornik na deszczówkę

Cytat Napisał krupol
    Witam)
    słyszałam o możliwości zaadaptowania szamba na zbiornik na deszczówke. Mam pytanie czy ktos może przechodził już taką zamianę, zapewne szambo nalezy oczyścić - jak nlezy to zrobić??
    z góry dziękuję za wszelkie informacje
    agnieszka
    Ja się też przymierzam do tego. Na dziś wiem że do szamba na pewno trzeba zastosować bakterie to będzie łatwiej. Ja stosuję i właściwie w szambie jest tylko płyn który nawet nie śmierdzi za bardzo. Czytałem ze jeśli się przestanie używać szamba a dalej będzie się stosować bakterie to po pewnym czasie można wypompować płyn z wierzchu na ogródek. Znajomy na Mazurach tak zrobił a potem wkopał obok szamba dużą beczkę 200l i połączył tak aby jak zbiornik szamba będzie prawie pełny to się przelewało do tej beczki a do niej włożył pompkę i pompuje to na ogródek, twierdzi ze po całym zeszłym sezonie to zbiornik szamba jest już czysty i w tym roku to już chyba bakterie nie będą miały co jeść.
    "Nie ma rzeczy niemożliwych są tylko niewyobrażalne." "Nie ma głupich pytań są tylko te niezadane"

3. Przejście rury kanalizacyjnej przez ścianę Przyłączenie domu do wodociągu i kanalizacji. Formalności krok po kroku Zatkana rura. Przepychanie rury kanalizacyjnej Jak doprowadzić rury kanalizacyjne do urządzeń sanitarnych w łazience?
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

Domyślnie

za dwa lata jak zrobią kanalizację będę mial ten sam problem

Domyślnie

Ja to prawdopodobnie zrobie w tym roku, bo podłaczą mi kanalizację. Ci co wywożą szambo maja też taka usługe jak płukanie zbiornika - właśnie pod tych, co przyłaczaja sie do kanalizacji. Dopytam sie niebawem na czym to dokładnie polega i ile kosztuje.
    U mnie ten zbiornik będzie jako rezerwa jeśli układ odwodnienia z rynien się zapełni. Tzn jeśli drenaż rozsączający wodę z rynien sie zapełni to nadmiar ma sie wlać do zbiornika po szambie. Odpowiednie spadki maja to zapewnić. Na samej deszczówce mi srednio zależy, bo mam studnię i wysoki poziom wód gruntowych, więc wodę do ogrodu biore ze studni.

Domyślnie

My tak mamy. Po dwukrotnym napełnieniu deszczówką wypompowałem tą wodę i od tamtego czasu używam tego zbiornika do podlewania ogródka. Robię tak juz od dwóch sezonów i wszystko łądnie rośnie.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

Domyślnie

Cytat Napisał AWIk
    My tak mamy. Po dwukrotnym napełnieniu deszczówką wypompowałem tą wodę i od tamtego czasu używam tego zbiornika do podlewania ogródka. Robię tak juz od dwóch sezonów i wszystko łądnie rośnie.
    A co zrobiłeś z wodą po pierwszym napełnieniu zbiornika?

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    41

Domyślnie

Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał AWIk
    A co zrobiłeś z wodą po pierwszym napełnieniu zbiornika?
    Zapakował w baniaczki po 5 litrów i sprzedał na giełdzie kwiatowej jako super nawóz do roślin

Domyślnie

Przepompowałem do kanalizacji

Domyślnie

AWIk-jakiej pojemności masz zbiornik na (dawne) szambo, mniej więcej z jakiej powierzchni dachu zbierasz wodę i średnio po jakim czasie się zapełnia (wiem ze zależnie od opadów-jednak o doświadczenie pytam).

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    irenak

Domyślnie

Ja teraz mam ten problem. Chce przeksztalcic swoj plastikowy zbiornik ktory dotychczas sluzyl jako szambo na zbiornik na deszczowke (ma 4m3).
    W moim wojewodztwie warminsko-mazurskim nie moge znalesc firmy ktora sie zajmuje takim oczyszczaniem zbiornika. Chyba wezwe szambowoz aby najpierw wypompowal nieczystosci, potem pozycze od sasiada myjke cisnieniowa i wyczyszcze nia dno i scianki. A potem znów wezwe szambowoz.

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    btx

124

Domyślnie

temat dosyć stary, ale go odświeżę:
    teraz ja stoję przed wyzwaniem czyszczenia szamba i użycia go jako zbiornika na deszczówkę.
    Powyżej praktycznie wszyscy pisali, że PLANUJĄ czyszczenie. Minęło trochę czasu - czy ktoś już ma taki zabieg za sobą?
    Jaki efekt?
    Jak to dokładnie zrobić? Bakterie? Jakie? Ile razy?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia