dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Szambo za ścianą składu opału. Śmierdzi w składzie opału.

    Z powodu szeregu błędów, i niedomówień na etapie projektu zostałem zmuszony przenieść szambo z najwyższego punktu działki (!!!) w miejsce, które spełniało choć minimalne wymagania (tzn. odpowiednie odległości, spad, itp).
    Dziurę wykopano (głębokość 4m), szambo z kręgów betonowych postawiono, zakopano i podłączono. Wygląda to mniej więcej tak jak na załączonym obrazku.
    Z konieczności, komory te są zaraz przy zsypie na węgiel, składzie opału (około 1,8m poniżej poziomu gruntu.) i kotłowni.
    I stało się chyba to, czego się najbardziej obawiałem. W składzie opału i kotłowni zaczyna mi śmierdzieć.
    Niby szambo było uszczelniane zaprawą i takim czarnym czymś malowane (Abizol??), zaś fundamenty i ściany składu obłożone styropianem, siatką, klejem i też malowane izolacją, a jednak....
    Nie widzę na razie żadnych zacieków na ścianie lecz możliwe że potencjalne przykrywa to jeszcze węgiel.
    W każdym razie mam kłopot.
    Proszę o rady co z tym zrobić, jak zapobiec przeciekaniu, pozbyć się zapachu, itp.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szambo.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	8,7 KB
ID:	348467

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratslog Zobacz post
    Z powodu szeregu błędów, i niedomówień na etapie projektu zostałem zmuszony przenieść szambo z najwyższego punktu działki (!!!) w miejsce, które spełniało choć minimalne wymagania (tzn. odpowiednie odległości, spad, itp).
    Dziurę wykopano (głębokość 4m), szambo z kręgów betonowych postawiono, zakopano i podłączono. Wygląda to mniej więcej tak jak na załączonym obrazku.
    Z konieczności, komory te są zaraz przy zsypie na węgiel, składzie opału (około 1,8m poniżej poziomu gruntu.) i kotłowni.
    I stało się chyba to, czego się najbardziej obawiałem. W składzie opału i kotłowni zaczyna mi śmierdzieć.
    Niby szambo było uszczelniane zaprawą i takim czarnym czymś malowane (Abizol??), zaś fundamenty i ściany składu obłożone styropianem, siatką, klejem i też malowane izolacją, a jednak....
    Nie widzę na razie żadnych zacieków na ścianie lecz możliwe że potencjalne przykrywa to jeszcze węgiel.
    W każdym razie mam kłopot.
    Proszę o rady co z tym zrobić, jak zapobiec przeciekaniu, pozbyć się zapachu, itp.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szambo.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	8,7 KB
ID:	348467
    Wykopac. Wstawić dobre szambo monolityczne. Kto to widział dzisiaj robić szambo z kregów. Tego sie nie da w 100% uszczelnic W czasie zasypywania sie rozszczelnilo chocby.
    Malowanie nie pomoze jesli miedzy kregami cienkie.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    A założony masz odpowietrznik ?

  4. #4

    Domyślnie

    Skoro czuć przykry zapach to nie ma innej opcji niż ściek który przedostał się do bryły budynku. Woda zawsze płynie po najmniejsze linii oporu i najwyraźniej gdzieś sobie znalazła nieszczelność w konstrukcji zarówno szamba jak i budynku.

    Opcje są trzy:
    1. Można pobawić się w doszczelnienie konstrukcji budynku - najbardziej czasochłonna zabawa i jeżeli nie było dotychczas większego problemu z wodą gruntową to chyba nie ma sensu

    2. Można pobawić się w doszczelnienie kręgów. Aczkolwiek nie wiadomo czy dennice były monolityczne (bo tam może być problem) i nawet jeżeli doszczelni się połączenia na kręgach niewiadomo czy ściek nie przesiąka w innym miejscu przez przesiąkniętą ścianę betonową o pochodzeniu której niewiele wiemy. Dodatkowo kopać teraz na kilka metrów wokół szamba? Eeeech.

    3. Rozwiązanie zaproponowane przez Jastrzębia - monolityczny zbiornik. Rozwiązanie najbardziej pewne.

    Przy okazji - jeżeli przy szambie są okna lub drzwi zewnętrzne do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi w odległości mniejszej niż 5 m - to tylko pogratulować wiedzy dla projektanta. I niekoniecznie muszą to być okna wyłącznie na ścianie równoległej do kręgów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony