dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie grzyb w łazience

    W mojej łazience pomiedzy płytkami nasciennmyi pojawił sie grzyb. Próbowałem róznych srodków z marketu, ale sa nieskuteczne. Grzyb jak był to jest miedzy fugami.
    Pomózce co zrobic aby go usunąc z fug ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: grzyb w łazience

    Cytat Napisał witek01
    W mojej łazience pomiedzy płytkami nasciennmyi pojawił sie grzyb. Próbowałem róznych srodków z marketu, ale sa nieskuteczne. Grzyb jak był to jest miedzy fugami.
    Pomózce co zrobic aby go usunąc z fug ?

    Najpierw upewnij się, że on jest na fugach, a nie wychodzi spod fug.

  3. #3

    Domyślnie

    Grzyb jest skutkiem, nie przyczyną. Konkretnie skutkiem wilgoci. Albo masz wilgoć od spodu (wchodzi w ściany, bo cos je zalało/zalewa lub jest przemarzanie) albo z wierzchu, jak nie masz dobrej wentylacji w łazience.

  4. #4

    Domyślnie

    No tak ale jak temu zaradzić ?
    jakies pomysły ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek01
    No tak ale jak temu zaradzić ?
    jakies pomysły ?
    1. Sprawdź wentylację. Ręczniki do rąk schną dobrze? Nie czuć wilgoci? Wszędzie sucho?
    2. Potem sprawdź czy faktycznie ściana nie chłonie wilgości.

    Dopiero jak wyeliminujesz powstawanie grzyba to zabierz się za usuwanie tego co już powstał. W przeciwnym razie za tydzień lub dwa będzie z powrotem tak samo i jest to głupiego robota.

    3. Usuń grzybki. Jest wiele specyfików w marketach. Przeważnie działają na ten czarny nalot. Jeśli to zawiedzie, to zdrap silikon lub wydłub fugi i zafuguj od nowa.
    Pozdrawiam
    Rav

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mapan
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Czy to jest ściana zewnętrzan?
    nie święci garnki lepią
    Dzienniki Słoneczne
    Komentarze

  7. #7

    Domyślnie

    Ściana zewnętrzna - oczywiście, ręczniki schną, poza tym włazience jest okienko regularnie uchylane lub rozszczelniane - plastkowe pVC.
    Może rzewczywiście oczyszccic fugi , albo je usunąc i zrobic nowe.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mapan
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    czy pod płytkami masz folię w płynie i jak ocieplona jest ściana zewnętrzna? Styropian?
    nie święci garnki lepią
    Dzienniki Słoneczne
    Komentarze

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek01
    Ściana zewnętrzna - oczywiście, ręczniki schną, poza tym włazience jest okienko regularnie uchylane lub rozszczelniane - plastkowe pVC.
    Może rzewczywiście oczyszccic fugi , albo je usunąc i zrobic nowe.
    Okienko moze w takm wypadku - szczególnie w okresie jesienno zimowym (pół roku w Polsce ) POGORSZYĆ problem "grzyba"

    Na fugach, szczegnie przy wannie, umywalce "grzyb" może się pojawić "zawsze".

    P.S>> Oczywiście moze to byc "głębszy" problem - zimna (przemarzająca) ściana (n: niespasowane bloczki Ytonga - bez zaprawy), zaciekanie/przeciekanie (z instalacji, rynny, dachu)

  10. #10

    Domyślnie Re: grzyb w łazience

    Cytat Napisał witek01
    W mojej łazience pomiedzy płytkami nasciennmyi pojawił sie grzyb. Próbowałem róznych srodków z marketu, ale sa nieskuteczne. Grzyb jak był to jest miedzy fugami.
    Pomózce co zrobic aby go usunąc z fug ?
    Grzyb dobrze usuwaja srodki z zawartoscia chloru . Spryskac , odczekac kilka minut i zmyc .
    Grzyb pojawia sie jezeli izolacja scian lub wentylacja pomieszczenia jest niewystarczajaca .

  11. #11

    Domyślnie

    Gdzieś na tym forum znalazłem sposób: domestos. Potraktowałem nim kafle "na gęsto", poczekałem moment i wyszorowałem do białego szczotką do wanny. Działa idealnie, tylko z rozpryskiem, więc uwaga na ubrania! Jak już usunięty będzie skutek, to warto będzie pomyśleć o przyczynach...

  12. #12

    Domyślnie

    Domestos ? ... może wypróbuję i zadzaiała .. Dobrze by było. Poza tym zauważyłem że ten grzyb nie rozija się już, wygląda on raczej na ciemny nalot lub wżer we fugi. taki czy inaczej estetycznie nie do zaakceptowania. muszę coś wypróbować. dziękuję bardzo za rady ..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony