dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie wylewka pod kominkiem

    Wiem, że zalecane jest rezygnowane ze styropianu pod wylewką w miejscu, gdzie będzie stał kominek.

    Styropian (03, który zastosowałem u siebie ma naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu względnym >=80kPa. Styropian 037 ma >=100, natomiast styropian 035 (w zastosowaniu np. na parking) ma >=150kPa.

    Na parterze jednak mam płyty poliuretanowe, które mają min. 150kPa (nacisk 15ton/1m2), więc są BARDZO twarde.

    Czy mogę płytę poliuretanową 6cm włożyć pod wylewkę, która będzie miała również 6cm? Taka konfiguracja raczej będzie dość mocna, chyba, że wylewka 6cm będzie pękać, bo jest zbyt cienka? Może dla pewności ją zazbroić siatką, ale czy jest to konieczne?

    Kominek mam mieć prosty, wkład 150kg (ew. osadzony na bloczkach betonowych lub betonie komórkowym), obudowa z płyt gk + tynk z trawertynu.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Kominek będzie stał na nogach, czyli nacisk będzie punktowy, ja dla świętego spokuju w miejscach nóg połozyłem cegły i całość została zalana do równego poziomu. Teraz kominek ( z płaszczem) stoi na solidnej podstawie.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  3. #3

    Domyślnie

    Ja dalem tylko pare pretow na przestrzeni gdzie bedzie stal kominek i obudowa.
    To nie jest jakas straszna waga, aby sie obawiac osiadania/pekania wylewki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony