dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    randolph

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    7

    Domyślnie posadzka na bardzo nierównym stropie

    Witam ,zamierzam zaadaptować górną kondygnację stodoły, chodzi mi o wykonanie wylewki betonowej, przeznaczenie składowanie , magazynowanie, paleciaki itp. Niestety jest tam bardzo nierówny strop, wyrównanie płytami styropianowymi nie wchodzi w grę, piasek za ciężki, wylewka momentami do 30 cm za drogo i za ciężko. Czym można wyrównać takie góry i doliny, po głowie chodzi mi jakiś granulat do wysypania, jest coś takiego na rynku? Da się na tym wylać posadzkę? Z góry dziękuje za pomoc.
    ran

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Keramzyt, są różne frakcje. Oczywiście w zaprawie betonowej, jako jej
    wypełniacz.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam. Można chyba spróbować jako wypełniacza do betonu użyć granulatu ze styropianu (powstanie tzw. styrobeton). Można również wysypać keramzytem , lekko go zagęścić , skropić(polać) mleczkiem cementowym żeby go ustabilizować i na to dopiero wylewka . Pozdrawiam.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: posadzka na bardzo nierównym stropie

    Cytat Napisał randolph
    Witam ,zamierzam zaadaptować górną kondygnację stodoły, chodzi mi o wykonanie wylewki betonowej, przeznaczenie składowanie , magazynowanie, paleciaki itp. Niestety jest tam bardzo nierówny strop, wyrównanie płytami styropianowymi nie wchodzi w grę, piasek za ciężki, wylewka momentami do 30 cm za drogo i za ciężko. Czym można wyrównać takie góry i doliny, po głowie chodzi mi jakiś granulat do wysypania, jest coś takiego na rynku? Da się na tym wylać posadzkę? Z góry dziękuje za pomoc.
    ran
    A z czego jest obecny strop zrobiony??

    Z jednej strony piszesz, że chcesz wylewkę betownoą, ale już dołożenie piasku to za ciężko. Czy ktoś z uprawnieniami sprawdzał, czy możesz ten strop dociążyć?

    W sumie można wywnioskować, że masz nierówności do 30cm w pionie. No może z 25cm zakładając jakieś 5cm samej wylewki. Toż te 25cm to styropianem możesz spokojnie uzupełnić.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    randolph

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dziękuję za szybką odpowiedź. Jestem w fazie przygotowywania się do tej operacji. Wyliczenia wytrzymałościowe oczywiście zamówię. Styropian odpada, tam są takie góry, że tego się nie wyłoży płytami.
    Jedno pytanko, możecie dokładniej opisać jak ma wyglądać te zagęszczanie n/w granulatów (kermazytu i styropianu). Zrobię to sam?
    pzdr
    ran

  6. #6

    Domyślnie

    styrobeton, w zupełności wystarczy - doskonałe rozwiązanie. Nie obciąża stropu jak posadzka, odpada sztukateria ze styropianem, dodatkowo izoluje , koszt ok 40 zpl z materiałem ( w zależności oczywiście od grubości ) . Sam tego nie zrobisz.
    pozdrawiam
    FakirM
    [email protected]

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    randolph

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    styrobeton zamawia się z gruszki, czy da rade np. z miksokreta?
    pzdr
    ran

  8. #8

    Domyślnie

    Uczciwie ci napiszę że odpuść sobie takie pytanie na forum

    1 - nikt nie jest jasnowidzem - nie wiadomo nic o stanie stodoły, istniejącym stropie
    2 - jeśli uważasz że beton jest za ciężki, a chcesz mieć tam magazyn, to sądzę że jedno może wykluczyć drugie


    najlepiej znajdź kogoś, kto się zna na takich sprawach, niech przyjedzie, zbada sprawę i będziesz spał spokojnie, w innym przypadku to taka budowlana rosyjska ruletka
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  9. #9

    Domyślnie

    ja do wilgotnych trocin dodałem troszkę piasku i cementu,wysypałem,wyrównałem,ułożyłem styropian i na to wylewka
    lekko,łatwo i przyjemnie
    koszty minimalne a efekt zadowalający.
    Co ja będę robił jak budowę skończę...

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    randolph

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Nie rozumiem, to nie mogę się spytać w jaki sposób podaje czy wyrabia się styrobeton? Przecież napisałem, ze zrobię wszystkie wyliczenia wytrzymałościowe, na razie się po prostu pytam. Przecież może wyjść , że posadzka 25 cm i składniki magazynu to za duże obciążenie, a styrobeton i składniki magazynu ok?
    Co dziwnego w moim pytaniu, ja tylko pytam po prostu pytam.
    pzdr
    ran

  11. #11

    Domyślnie

    pytać się możesz to wolny kraj

    ale takie przedsięwzięcie to nie zabawa - nie ma miejsca na rozważania typu dam lżejszy materiał to może wytrzyma
    myślisz że na forum też zbrojenie ci wyliczą?

    A z czego jest obecny strop zrobiony??

    Z jednej strony piszesz, że chcesz wylewkę betownoą, ale już dołożenie piasku to za ciężko. Czy ktoś z uprawnieniami sprawdzał, czy możesz ten strop dociążyć?
    powinieneś od tego zacząć
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony