dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie pralka głosno wiruje

    Od niedawna mam pralkę CANDY CTS 55 T ,która chyba za głośno wiruje (głośno słychać coś w rodzaju tarcia - czy to nie łożyska?).Podczas prania raczej jest cicha. Nie wiem jak głośno wirowała, gdy była nowa. Może ta głośna praca przy wirowaniu to normalne?
    (Ewentualnie na jakim forum pytać?)

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naLeśnik
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    2.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    My mamy CANDY CS2 125 co prawda nie słychać żadnego tarcia ale owszem głośno wiruje. A podczas samego prania cichutka jest.

    Znajomi tez maja Candy i również jest głośna podczas wirowania, widocznie ten typ tak ma

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: pralka głosno wiruje

    Cytat Napisał statysta
    Od niedawna mam pralkę CANDY CTS 55 T ,która chyba za głośno wiruje (głośno słychać coś w rodzaju tarcia - czy to nie łożyska?).Podczas prania raczej jest cicha. Nie wiem jak głośno wirowała, gdy była nowa. Może ta głośna praca przy wirowaniu to normalne?
    (Ewentualnie na jakim forum pytać?)

    Jeśli słychać coś w rodzaju tarcia to raczej na pewno nie jest to łożysko.
    Obracaj pustym bębnem ręcznie dociskając go odśrodkowo. Sprawdzisz w ten sposób czy nie ociera bęben o coś (może coś wpadło za bęben?).

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jestemtu

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja mam nowego whirpoola 6518/p 1000 obr. z tzw. 6 zmysłem. Jak wiruje to tak jakby odrzutowiec startował.

    Zresztą jak pierze to też do cichych nie należy

    Następnym razem po prostu kupię prosty model bez zbędnych bajerów.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał jestemtu
    Ja mam nowego whirpoola 6518/p 1000 obr. z tzw. 6 zmysłem. Jak wiruje to tak jakby odrzutowiec startował.

    Zresztą jak pierze to też do cichych nie należy

    Następnym razem po prostu kupię prosty model bez zbędnych bajerów.

    Hałas ten zależy od części mechanicznej, która z reguły nie różni się między pralkami wyposażonymi w bajery i prostrzymi u tego samego producenta.

  6. #6

    Domyślnie

    Te hałasy podczas pracy pralki są ale nie we wszystkich pralkach. Jeżeli pralka ma system Direct Drive: http://pl.lge.com/proddivergent.do?c...&parentId=0604 tzn. silnik jest bezpośrednio połączony z bębnem, to wtedy mam znaczna redukcję hałasu i wibracji. Po prostu został wyeliminowany pasek klinowy. Zresztą pasek klinowy to najczęstsza przyczyna awarii.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    znawczyk

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Fizycznie pralki z dużą ilością obrotów na minutę muszą wydawać określonej częstotliwości fale dźwiękowe. W każdej pralce tak jest nie zależnie od modelu. Ważne teraz jest jak pozbyć się hałasu. Jeżeli chodzi o candy to dodają do niej specjalne maty wygłuszające które montuje się przy zdejmowaniu blokady bębna. Jeżeli tego nie zrobiono to faktycznie może trochę hałasować. Ale wg badań akurat tego typu pralki są bardzo tolerancyjne co oznacza że minimalizują stopień hałasu. Jeżeli co to przeszkadza nawet z matą to być może jest jakaś usterka zadzwoń do serwisu oni ci tam wszystko elegancko powiedzą
    "jacuś placuś"

  8. #8

    Domyślnie

    Sprawdź czy usunąłeś wszystkie zabezpieczenia bębna. Ja ostatnio kupiłem pralkę INDESIT. Usunąłem dwie, albo trzy śruby mocujące i pralka o coś ocierała przy wirowaniu. Okazało się, że w środku, z tyłu bębna był jakiś dystans w kształcie stożka, który można było usunąć tylko przez zdjęcie górnej pokrywy pralki. Dla mnie dziwne.

    Oczywiście pralkę też trzeba wypoziomować

  9. #9

    Domyślnie

    Prosta rada - zmniejszyć obroty wirowania. Jak bęben wiruje tak, że aż pralka się przesuwa, to nic dziwnego, iż mamy hałas.

  10. #10

    Domyślnie

    na hałas może wpływać wiele rzeczy, po pierwsze pralka musi stać równiutko, czyli musi być starannie wypoziomowana, po drugie - sprawdź czy zdjąłeś wszystkie blokady bębna, bo przy kolejnym praniu pralka Ci się po prostu spali, po trzecie - możliwe, że ją przeciążasz, jeśli włożysz za dużo prania - pralka musi bardziej pracować - stąd hałas.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    roli8

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, może ktoś mi pomoże. Mam pralkę Bauknecht WAT 9569. Ostatnio bęben zaczął o coś ocierac i spadl pasek klinowy. Rozebrałem pralke i okazalo się ze beben ociera z boku o obudowe. Nie wiem czy poprostu cos sie wyrobilo, czy moze tam powinien byc jakis dodatkowy dystans, z ktorym cos sie stalo?? Ale nic nie znalazlem w srodku po rozebraniu pralki. Teraz po chwili pracy pasek caly czas spada

  12. #12

    Domyślnie

    Warto poczytać na tej stronce
    http://www.pogotowie-agd.pl/blog/pra...zysk-w-pralce/
    jest kilka fajnych i praktycznych porad na temat łożysk w pralkach

  13. #13

    Domyślnie

    U mnie ten sam problem - pralka (rok czasu używana) zaczęła strasznie głośno wirować i podskakiwać podczas wirowania. Cokolwiek się na niej postawi, koniec końców spada na ziemię.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony