dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 56
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie Cena gruzu i utwardzenie drogi - jak najlepiej

    Dziś zaproponowano mi gruz 11m3 za 700zł z dowozem. Rozsądna cena czy nie?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    Pewnie sporo zależy od okolicy i jaki to gruz. Jak u siebie się pytałem to za betonowy (taki pokruszony na kostki z większego gruzu betonowego) chcą 35zł/t plus 50zł za transport, mówili że na 1m3 idzie z 1,5t, czyli przy 11m3 byłoby z 17t * 35 = 595 plus transport to by gdzieś z 650zł wyszło. Czyli niewielka różnica.

  3. #3

    Domyślnie

    ten gruz jest z kruszarki? czyli frakcja około 4cm? bo jak wielkie kawały to lipa

  4. #4

    Domyślnie

    Drozyzna... Za tę cenę to możesz kupić kruszywo, a tak doataniesz gruz ze śmieciami, prętami, kablami, foliami...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    Drozyzna... Za tę cenę to możesz kupić kruszywo, a tak doataniesz gruz ze śmieciami, prętami, kablami, foliami...

    Jak napisałem, zależy gdzie. U mnie napewno kruszywa za tą cene nie dostaniesz.

  6. #6

    Domyślnie

    A nie taniej wystawić tablicę "przyjmę gruz"? Bo dla wielu to problem, odpadnie Ci transport, pozostanie trochę pracy z ew. pokruszeniem i nie wiem jak tam śmieci etc.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek_w
    A nie taniej wystawić tablicę "przyjmę gruz"? Bo dla wielu to problem, odpadnie Ci transport, pozostanie trochę pracy z ew. pokruszeniem i nie wiem jak tam śmieci etc.
    Trochę pracy .

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek_w
    A nie taniej wystawić tablicę "przyjmę gruz"? Bo dla wielu to problem, odpadnie Ci transport, pozostanie trochę pracy z ew. pokruszeniem i nie wiem jak tam śmieci etc.
    Może i łatwiej ale gdzie mam tę tablicę wystawić?
    Poza tym trochę mi się spieszy. Chciałam zacząć budowę jak najszybciej, a tu sąsiad mówi, że po mojej drodze nie chcą jeździć z materiałami. Muszę więc jakoś drogę utwardzić.
    Mam do zrobienia 150m drogi na terenie gdzie stoi woda lub 300m bardziej suchej.

  9. #9

    Domyślnie

    współczuję... znajomemu górale "zrobili 150m drogi" tzn wykorytowali i wsypali tam gruz. Gruz jest tak wielki że żadna osobówka nie ma szans na przejechanie tą "drogą"... Część kierowców samochodów ciężarowych pewnie też odmówi w obawie o koła...

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Ja się umówiłem z firmą budowlana, w Maju będą mieli na zbyciu 150 m3 gruzu z rozbiórki, zapłacę tylko za paliwo żeby przywieźli!
    Jak pytałem wcześniej u gościa,który wozi i sprzedaje gruz to krzyczał 150 zł za samochód, czyli 10 m3 !

    11m3 za 700zł to dość drogo

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    No 150zł a 700 to faktycznie różnica dość spora, a może macie jakieś namiary na gruz w pomorskim?

  12. #12

    Domyślnie

    to ja się podłączę, jaka jest "dobra" cena gruzu w okolicach Poznania?

  13. #13

    Domyślnie

    cena 700 zł za 18tonową wywrotkę jest rozsądna, pod warunkiem że jest to gruz tłuczony betonowy. W takim gruzie nie ma stali bo jest odciągana przez elektromagnes.

    Tablica pt. PRZYJMĘ GRUZ nie rozwiąże problemu drogi dojazdowej. Wystarczy jedna cegła żeby uszkodzić zawieszenie osobówki. teoretycznie taniej, dopóki nie urwiemy sobie czegoś.

    w Szczecinie wywrotka 25t. tłuczonego drobnego gruzu to wydatek 700-900zł (w zależności od lokalizacji)

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    No właśnie słuchajcie ja dostałam takie info na szybko. Po dokładnym obgadaniu okazało się, że jest to gruz tłuczony betonowy. Ładne, równe kawałki, oczyszczony więc może faktycznie cena nie jest taka zła. Zastanawiam się tylko czy nie dać na spód szlaki czy dużego gruzu, a na wierzch tego kruszywa, bo droga to sama glina i boję się, że kruszywo mi wpadnie w tę glinę jak wjedzie jakiś cięzki sprzęt. Co radzicie?

    Czy szlaka to dobry pomysł?

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13
    ... okazało się, że jest to gruz tłuczony betonowy. Ładne, równe kawałki, oczyszczony ...
    wiec teraz moge sie wypowiedzieć - opłaca sie
    /przedtem na ogólne "gruz" mozna było tylko pogdybac/

    Cytat Napisał monikaa13
    ... Zastanawiam się tylko czy nie dać na spód szlaki czy dużego gruzu, a na wierzch tego kruszywa ...
    na spod gruz na wierzch szlaka

  16. #16

    Domyślnie

    Miałem ten sam problem - droga przez gliniasty teren. W sumie musiałem nawieźć warstwę ponad 50cm, bo wszystko toneło w glinie. Szkoda tego tłucznia na sam spód bo napewno utonie. Ja bym dał na spód coś tańszego, może piasek na podsypkę, może szlakę.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za odpowiedzi. Powoli zaczyna się coś klarować. Zdjąć humus, pod spód dać coś taniego, szlaka lub gruby gruz, na to coś lepszego, by mogl przejechac osobowy.
    Czy geowłoknina ma tu sens czy to juz za droga inwestycja?

  18. #18

    Domyślnie

    geowłóknina chyba daje sie po to żeby nie przerosła trawa, ale w tym wypadku to raczej bez sensu....
    pozdrawiam

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13
    ... Mam do zrobienia 150m drogi na terenie gdzie stoi woda lub 300m bardziej suchej.
    sorry za to pytanie ale ...
    czy te 150 m drogi czy te 300 m drogi nalezy do Ciebie?
    mozesz na tym robic /jako własciciel/ co chcesz ?
    p.s.
    oczywiście przedmówca ma racje co do geowłókniny

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Brzoza nie do końca. Droga należy do wszystkich, którzy majątam działki. Nie nalezy do gminy itp.
    Na razie dowiaduję się o koszta i co w ogóle tam zrobić. Jestem w trakcie ustalania kontaktów do sąsiadów w celu obgadania sprawy. Myślę, że każdy chyba będzie zadowolony z drogi, bo w tej chwili nie wjedzie tam auto osobowe.
    Mam nadzieję wielką, że choć parę osób dołoży się do tego

    Aha 150m to droga opisana j.w.
    300m drogi to po części droga j.w. po części gminy. Czy w tym wypadku trzeba mieć jakieś pozwolenia lub coś??

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony