dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Jak ominąć pozwolenie na korzystanie z drogi?

    Witam
    Zamierzam kupić działkę pod budowę do której będzie wytyczona droga dość niewygodna.
    Do granicy działki prowadzi inna droga która jest własnością wszystkich właścicieli działek przy których ona przebiega.

    Działka którą zamierzam zakupić zamykałaby tą drogę i fajnie by mi pasowała.
    Rozeznałem się lekko w temacie i wiem, że sąsiad 3 lata chodził przy tej sprawie żeby otrzymać od każdego zgodę na używanie tej drogi.

    Mi oczywiście nie widzi się taki scenariusz i wpadłem na pomysł żeby dogadać się z właścicielem ostatniej działki kupić od niego 1m/2 oczywiście z dojazdem

    Czy takie rozwiązanie w świetle prawa byłoby możliwe?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    A budowac zamierzasz na 1m2 czy na dużej działce. Jeśli na dużej działce ( a śmiem twierdzić że tak) to nie masz dla tej działki dostepu do drogi publicznej i nikt ci pozwolenia na budowę nie wyda.

  3. #3

    Domyślnie

    Najprościej kupić połowę udziału któregoś z obecnych właścieli drogi. Np jest 4 właścieli, mają po 1/4 udziału. Ty kupujesz połowę udziału od jednego z nich, jest więc 5 właścieli 1/4,1/4,1/4,1/8 i ty 1/8.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

  5. #5

    Domyślnie

    Nie, no o to chodzi że droga dojazdowa jest!
    Tylko jak wspomniałem "mało wygodna"
    Konkretnie prowadzi przez pola i grząskie tereny.

    Uprzedzam że nie jestem jakimś cwaniakiem który chce wejść na gotowe, wręcz przeciwnie.
    Z chęcią bym dołożył wszelkich starań aby dbać o tą drogę i nawet pokryć pewne koszty jej modernizacji, ale wiem, że to trudny temat z właścicielami przyległych działek dlatego kombinuję jak to obejść i przyspieszyć.

  6. #6

    Domyślnie

    O to bym się nie przejmował, bo jak wspomniałem droga według wszelkich praw i obowiązków jest, tylko mało wygodna.
    O media też się nie martwie bo mam hydrant i linie energetyczną na działce

  7. #7

    Domyślnie

    My zrobiliśmy tak jak pisze bmara i nie ma żadnych problemów. Jeden z sąsiadów podzielił się z nami swoim udziałem w drodze i już
    iWCIA43

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwcia43
    My zrobiliśmy tak jak pisze bmara i nie ma żadnych problemów. Jeden z sąsiadów podzielił się z nami swoim udziałem w drodze i już
    Zastanawia mnie tylko, czy ten udział najlepiej załatwić z ostatnim udziałowcem -czyli najbliższym sąsiadem, czy to nie robi różnicy i dogadać się obojętnie z kim?

  9. #9

    Domyślnie

    Nieważne z kim załatwisz, ważne, żebyś był współwłaścicielem drogi i możesz wtedy bez przeszkód sobie po niej jeździć.

  10. #10

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję za pomoc.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony