dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 86
  1. #1

    Domyślnie Instalacja TV i lAN

    Mam, kilka pytań. Wiem że temat już poruszany ale mam straszny mętlik w głowie po przeczytaniu tego wszystkiego. Może ktoś będzie w stanie pomóc?
    Zamierzam na kominie dać antenę satelitarną z dwoma konwerterami (cyfra+ i satelita normalny-astra lub hotbird) oraz antenę telewizji naziemnej. Z konwertera idę 9 kablami koncentrycznymi do multiswitcha, który będzie się znajdował się na poddaszu nieużytkowym i nieogrzewanym (w jakiejś szafce). Z multiswitcha poprowadzę po jednym kablu koncentrycznym do pokoi (mam ich 4) i dwa kable koncentryczne do salonu (tuner z nagrywarką). Do każdego pokoju (4) kupię tuner aby móc oglądać wszędzie co innego (zarówno cyfrę jak i zwykłą satelitę). I w końcu moje pytanie. CZY TO WYSTARCZY. Gdzieniegdzie piszą że muszę puszczać jeszcze skrętki (jeśli tak to skąd i dokąd) a gdzie indziej piszą że to wystarczy. Proszę o pomoc bo za niedługo będą tynkować .

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Dodatkowy przewód jest potrzebny gdy używasz zwykłego splitera. Wówczas uprawnienia do karty abonenckiej przekazywane są przewodem (skrętka jest optymalnym przewodem) jest to tańsze i działa stabilnie. Spliter może być również w wersji bezprzewodowej, wówczas uprawnienia do kart przesyłane są drogą radiową. W dużym domu mogą występować problemy z przesyłem. (praktyka).Spliter radiowy jest sporo droższy od splitera przewodowego (mam na myśli również karty abonenckie) Ja do każdego gniazda antenowego doprowadziłem po 2 skrętki, przewód ten kosztuje grosze, w sklepie www.dipol.com.pl można kupić niedrogie gniazda antenowe z gniazdami RJ.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  3. #3

    Domyślnie

    Te skrętki puścić z miejsca gdzie będę miał multiswitcha (poddasze nieużytkowe) do każdego z 4 pokoi?

  4. #4

    Domyślnie

    Czy z miejsca gdzie będzie stał oryginalny tuner cyfry?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Tak bedzie najlepiej, jeżeli tam będzie stał splitter z włożona kartą Cyfry+.
    Proponuje kupić niedużą metalowa szafkę i w niej umieścisz multiswitcha wraz z splitterm, ja w takiej skrzynce mam dodatkowo modem ADSDL z routerem (czyli tam jest doprowadzona linia telefoniczna)
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    A po co Ci oryginalny tuner Cyfry?
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Ja mam 1 szt Fergusun 7600CI 2CR i 3 szt Opticum 7100. Nie płacę Cyfrze za dzierżawę sprzętu, wszystko śmiga OK. Opticumy są naprawdę tanie i działają bez najmniejszych problemów.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  8. #8

    Domyślnie

    Pisząc oryginalny miałem na myśli ten gdzie będzie karta cyfry.
    1.Czyli kartę z cyfry nie daje się do tunera tylko do splitera?
    2.Czy ten spliter można dać w nieogrzewanym pomieszczeniu (tam planuję skrzynkę z multiswitchem)?

  9. #9

    Domyślnie

    Czy ilość koncentryków jest dobra?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał gbh1976
    Pisząc oryginalny miałem na myśli ten gdzie będzie karta cyfry.
    1.Czyli kartę z cyfry nie daje się do tunera tylko do splitera?
    2.Czy ten spliter można dać w nieogrzewanym pomieszczeniu (tam planuję skrzynkę z multiswitchem)?
    Ad1. Oryginalna karta do splittera
    Ad2. Jeżeli wszystko będzie w skrzynce, to może być na strychu
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał rusek007
    Ja mam 1 szt Fergusun 7600CI 2CR i 3 szt Opticum 7100. Nie płacę Cyfrze za dzierżawę sprzętu, wszystko śmiga OK. Opticumy są naprawdę tanie i działają bez najmniejszych problemów.
    Faktycznie fajnie wyglądają A są tunery o podobnych możliwościach ale hd?
    EDIT: ok znalazłem

    Do czego słuzy gniazdo opisane jako LOOP z tyłu? To jest ten słynny kanał zwrotny, który można podłączyć do modulatora?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygzak
    Do czego słuzy gniazdo opisane jako LOOP z tyłu? To jest ten słynny kanał zwrotny, który można podłączyć do modulatora?


    LUB


  13. #13

    Domyślnie

    Dręczy mnie jeszcze kilka pytań
    1.Czy oprócz multiswitcha, cardsplitera potrzebne są jeszcze jakieś urządzenia? Rozumiem że multiswitch rozdziela obraz po tunerach a spliter rozdziela uprawienia.
    2.Czy ilość koncentryków jest wystarczająca?
    3.Czy zastosowując multiswitcha trzeba dawać kanał zwrotny?
    4.Czy mając tuner z mozliwością nagrywania (puszczam dwa koncentryki) do salonu to wystarczy do takiego tunera dać uprawienia ze splitera?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał gbh1976
    Dręczy mnie jeszcze kilka pytań
    1.Czy oprócz multiswitcha, cardsplitera potrzebne są jeszcze jakieś urządzenia? Rozumiem że multiswitch rozdziela obraz po tunerach a spliter rozdziela uprawienia.
    2.Czy ilość koncentryków jest wystarczająca?
    3.Czy zastosowując multiswitcha trzeba dawać kanał zwrotny?
    4.Czy mając tuner z mozliwością nagrywania (puszczam dwa koncentryki) do salonu to wystarczy do takiego tunera dać uprawienia ze splitera?
    ja teraz do głównego salonu dałbym 4 koncentryki , 2 do tunera PVR , 1 zwrotny do skrzynki gdzie będziesz miał multiswitch + 1 do TV naziemnej

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał gbh1976
    Dręczy mnie jeszcze kilka pytań
    1.Czy oprócz multiswitcha, cardsplitera potrzebne są jeszcze jakieś urządzenia? Rozumiem że multiswitch rozdziela obraz po tunerach a spliter rozdziela uprawienia.
    2.Czy ilość koncentryków jest wystarczająca?
    3.Czy zastosowując multiswitcha trzeba dawać kanał zwrotny?
    4.Czy mając tuner z mozliwością nagrywania (puszczam dwa koncentryki) do salonu to wystarczy do takiego tunera dać uprawienia ze splitera?
    Ad1. Zwrotnica antenowa dla anten naziemnych
    Ad2. Jeżeli tuner posiada dysk twardy, to należy dla jego potrzeb zarezerwować dwa wyjścia z multiswitcha czyli dwa koncentryki
    Ad3. Nie trzeba (po co Ci kanał zwrotny?)
    Ad4. Tak
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  16. #16

    Domyślnie

    Z konwertera idę 9 kablami koncentrycznymi do multiswitcha
    Dopiero zaczynam wgryzać się w ten temat, możesz napisać w jaki sposób idziesz 9 kablami z konwertera? Jakie montujesz konwertery 2xQuady?

    Rusek007 gdybyś był w stanie wkleic jakis szkic takiej instalacji ze spiltterem i multiswitchem, byłoby bosko

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Oki
    To jest schemat na dwa satelity np Hotbird i Astra
    wówczas stosujemy multiswitcha z 9 wejściami. Po 4koncentryki dla każdego konwertera. Wyjść powinno być tyle ile punktów podłączeniowych samodzielnych tunerów satelitarnych (gniazd) jeżeli masz multiswitcha 5/4 to znaczy do czterech wejść padłączasz kowerter typu QUATTRO H/H V/H H/L V/L do piątego antenę naziemną. Do 4 wyjść podłączasz gniazda RTV z wyjściem typu F
    Jażeli będzie 6 pomiesczeń z tuneram,i to potrzeba multiswitcha 5/6 dla jednego satelity a 9/6 dla 2 satelit.

    ze strony http://www.dipol.com.pl



    Sposóm podłączenia splittera

    ze strony http://www.opisy.slj-elektronik.pl/small.html
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  18. #18

    Domyślnie

    Zaczynam wszystko ogarniać w całość. Czy jak do salonu idą dwa koncentryki (tuner z dyskiem) to można zastosować takie gniazdko:
    http://www.dipol.com.pl/gniazdo_konc...ny_R694140.htm
    Czy trzeba dać dwa osobne gniazdka?

  19. #19

    Domyślnie

    Jeszcze jedno. "Rusek" pisałeś o zwrotnicy. Czy rzeczywiście na dachu trzeba montować 3 anteny naziemne i łączyć w zwrotnicy? Czy nie ma jakiejś jednej anteny, która obsłuży telewizję naziemną?

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał gbh1976
    Zaczynam wszystko ogarniać w całość. Czy jak do salonu idą dwa koncentryki (tuner z dyskiem) to można zastosować takie gniazdko:
    http://www.dipol.com.pl/gniazdo_konc...ny_R694140.htm
    Czy trzeba dać dwa osobne gniazdka?
    Raczej to sią nie nadaje
    W przypadku 2 koncentryków z multiswitcha i splittera przewodowego potrzeba coś takiego:
    Ja stosowałem to: Możesz podłączyć- tuner sat, TV, radio, splitter i ewentualnie internet (2 gniazda RJ45)

    Ty, możesz dodatkowo zastosować drugie zwykłe gniazdo
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony