dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 86
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał gbh1976
    Jeszcze jedno. "Rusek" pisałeś o zwrotnicy. Czy rzeczywiście na dachu trzeba montować 3 anteny naziemne i łączyć w zwrotnicy? Czy nie ma jakiejś jednej anteny, która obsłuży telewizję naziemną?
    Twój wybór czy chcesz radio i 2 anteny, czy wszystko w jednym tak też można, ale te uniwersalne anteny to różnie z nimi bywa, zależy jak silny jest sygnał w Twojej okolicy. Ja dla świętego spokoju mam 3 anteny.Czyli Radio pasmoTV "niskie" i TV "wysokie "
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  2. #22

    Domyślnie

    1.To jak w koncentryku idzie sygnał (połączony w multiswitchu satelity+naziemna+radio) to gniazdko abonenckie je sobie rozdzieli samo?
    2.Rusek jak to jeszcze jest od strony praktycznej jak się ma 2 satelity. Włączasz TV i wszystkie kanały są w kupie, czy trzeba coś w tunerze zmieniać aby oglądać to z jednej satelity to z drugiej. (może banalne pytanie ale nigdy nie miałem satelitki )

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał gbh1976
    1.To jak w koncentryku idzie sygnał (połączony w multiswitchu satelity+naziemna+radio) to gniazdko abonenckie je sobie rozdzieli samo?
    2.Rusek jak to jeszcze jest od strony praktycznej jak się ma 2 satelity. Włączasz TV i wszystkie kanały są w kupie, czy trzeba coś w tunerze zmieniać aby oglądać to z jednej satelity to z drugiej. (może banalne pytanie ale nigdy nie miałem satelitki )
    Ad1. Tak, wszystko idzie jednym kablem, gniazdo je rozdziela.
    Ad2. Niby wszysko jest w kupie, ale po to w tunerze masz FAV aby posegregować np satelity.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  4. #24

    Domyślnie

    To jest schemat na dwa satelity np Hotbird i Astra
    Pisałeś,że masz u siebie 4 tunery, czyli rozumiem,że u siebie nie masz tego gniazda z kanałem zwrotnym tylko na każdym koncu zwykłe gniazdo z podłączonym tunerem, dodatkowo tylko do każdego tunera skrętka ze spiltera. To eliminuje również potrzebę tego pilota bezprzewodowego. [/code]

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Tak mam 4 tunery.
    Moja instalacja to:
    Trzy naziemne anteny (radio, 2 xTV) Talerz alu 90, konwerter Quattro, multiswitch 5/8, splitter przewodowy, 5 gniazd abonenckich SAT/RTV/2xRJ45 oraz 4 karty abonenckie do splittera.W przyszłośći będzie 5 tunerów i 5 kart. Co wy przyczepiliście się do tego biednego kanału zwrotnego ?
    Kanał zwrotny to ponowne wysłanie np do multiswitcha przez sumator do obwodu anten naziemnych tego programu który aktualnie oglądamy w tunerze z wyjściem zwr. Masz spliter odpuść sobie kanał zwrotny. Do zwykłej instalacji żaden pilot nie jest potrzebny!
    Do tunera PRV idą 2 koncentryki, aby móc nagrywać co innego niż ogladamy.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  6. #26

    Domyślnie

    Teraz już wszystko mi się pojaśniło. Rozumiem,że odbierasz program tylko z jednego satelity za pomocą jednego konwertera quatro. I jeszcze jedno drobne pytanie z multiswitcha idzie do gniazda aboneckiego tylko jeden koncentryk do odbioru SAT, TV i radia?

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron
    Teraz już wszystko mi się pojaśniło. Rozumiem,że odbierasz program tylko z jednego satelity za pomocą jednego konwertera quatro. I jeszcze jedno drobne pytanie z multiswitcha idzie do gniazda aboneckiego tylko jeden koncentryk do odbioru SAT, TV i radia?
    Tak jeden koncentryk do jednego gniazda, sygnał jest rozdzielany przez gniazdo które ma filtry, zwrotnice.
    Uprawnienia ze splittera przechodzą po dodatkowej skrętce.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  8. #28
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Czytam i czytam i zgłupiałem.Pan uzdolniony elektryk zrobił tak.Na poddaszu do komina przymocował dużą skrzynię do niej doprowadził 4szt koncentryka,których koniec jest na zewnętrznej ścianie.Dalej do czterech pokoi znowu doprowadził 4szt koncentryka od tej właśnie skrzynki.Podobnie zrobił ze skrętką ,która znalazła się w każdym z pokoi.Do skrzynki tej doprowadził skrętkę z zewn skrzynki tpsa.Na koniec powiedział ,że potrzeba mi konwerter QUATTRO,5 szt dekodery,multiswitch,4szt karty abonenckie,1szt. karta c+,d-linka i internet i cyfre oglądam w każdym pokoju.

    pzdr

  9. #29

    Domyślnie

    po 3 to chyba przegięcie. Ja po analizie wszystkiego robię co następuję:
    1. Na poddaszu nieużytkowym (nieogrzewanym) na kominie w szafce (na tym kominie nad dachem będzie zestaw anten) daje multiswitch.
    2.Z anten na dachu jadę 9 koncentrykami do multiswitcha (4 od cyfry, 4 do drugiego satelity, jeden naziemny)
    3.Od multiswitcha daję po jednym koncentryku do 4 sypialni i 2 koncentryki do salonu (tam będzie tuner z możliwością nagrywania).
    4.W jednej z sypialń (tam będzie mój gabinet i "serwerownia") montuję szafkę. W niej będzie spliter i router). Z tego pokoju ciągnę po dwie skrętki do pozostałych sypialni i do salonu. Jedna będzie przekazywała uprawienia do tunerów (cyfra), drugą poleci internet z routera.
    Tym sposobem mam w każdym pokoju telewizję (mogę oglądać wszędzie co innego) i internet.
    5.Pozostaje jeszcze sprawa doprowadzenia sygnału internetowego do routera (ale to zależy od dostawcy-nie wiem czy będzie to tpsa czy jakaś radiówka).
    Poprawcie mnie jeśli coś pomieszałem.[/u]

  10. #30

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanie. Jak to jest z domofonem. Czy tam też trzeba dać skrętkę, jeśli tak to dokąd ją prowadzić (czy na zewnątzr budynku?). Czy warto jeszcze dać jakiś kabelek (jeśli tak to skąd i dokąd) aby usprawnić moje przyszłe życie.

  11. #31
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gbh1976
    po 3 to chyba przegięcie. Ja po analizie wszystkiego robię co następuję:
    1. Na poddaszu nieużytkowym (nieogrzewanym) na kominie w szafce (na tym kominie nad dachem będzie zestaw anten) daje multiswitch.
    2.Z anten na dachu jadę 9 koncentrykami do multiswitcha (4 od cyfry, 4 do drugiego satelity, jeden naziemny)
    3.Od multiswitcha daję po jednym koncentryku do 4 sypialni i 2 koncentryki do salonu (tam będzie tuner z możliwością nagrywania).
    4.W jednej z sypialń (tam będzie mój gabinet i "serwerownia") montuję szafkę. W niej będzie spliter i router). Z tego pokoju ciągnę po dwie skrętki do pozostałych sypialni i do salonu. Jedna będzie przekazywała uprawienia do tunerów (cyfra), drugą poleci internet z routera.
    Tym sposobem mam w każdym pokoju telewizję (mogę oglądać wszędzie co innego) i internet.
    5.Pozostaje jeszcze sprawa doprowadzenia sygnału internetowego do routera (ale to zależy od dostawcy-nie wiem czy będzie to tpsa czy jakaś radiówka).
    Poprawcie mnie jeśli coś pomieszałem.[/u]

    Czekaj czekaj.Jak w każdym z pokoi domownicy będą oglądać telewizję niezależnie od siebie???Gdzie dekodery,karty klienckie???
    zgłupiałem.

    pzdr.

  12. #32
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gbh1976
    Mam jeszcze pytanie. Jak to jest z domofonem. Czy tam też trzeba dać skrętkę, jeśli tak to dokąd ją prowadzić (czy na zewnątzr budynku?). Czy warto jeszcze dać jakiś kabelek (jeśli tak to skąd i dokąd) aby usprawnić moje przyszłe życie.
    Jak to dokąd,do słupka przy furtce.

    pzdr.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naLeśnik
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    2.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Czekaj czekaj.Jak w każdym z pokoi domownicy będą oglądać telewizję niezależnie od siebie???Gdzie dekodery,karty klienckie???
    zgłupiałem.
    w przypadku cyfry+ jest to możliwe nie wiek jak, ale jest

  14. #34
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał naLeśnik
    Cytat Napisał niktspecjalny
    Czekaj czekaj.Jak w każdym z pokoi domownicy będą oglądać telewizję niezależnie od siebie???Gdzie dekodery,karty klienckie???
    zgłupiałem.
    w przypadku cyfry+ jest to możliwe nie wiek jak, ale jest
    Jak jest to zapodaj jak bo ja niestety w to nie wierze.Nie zostawiaj tego bez odpowiedzi.Gdyby tak było to zaskok zarąbisty.


    pzdr

  15. #35
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał niktspecjalny
    Gdzie dekodery,karty klienckie???
    dekodery trzeba kupić np na allegro w takiej ilości w jakiej mamy niezależnie oglądać C+, a za karty klienckie robi spliter

    nie napisał bo to ostatnia faza i oczywista oczywistość
    Napisał to taaak oczywiście ,że myślałem o innym sposobie.Wiem gdzie mam to kupować. Zastanawia mnie tylko (jeżeli nie sprawi Ci to kłopotu) zamiast wspomnianych kart jaki spliter będzie pasował do mojego rozwiązania:

    1.tv + dekoder z kartą abonencką c+ w salonie bez żadnego nagrywania.
    2.tv + dekoder w pokoju syna
    3.tv + dekoder w pokoju u córci
    4.tv + dekoder w naszej sypialni.

    pzdr.

  16. #36
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    każdy który ma przynajmniej 4 wyjścia, ale ostatnio na rynku pojawiły się splitery super szybkie do HD, może nie warto już kupować tych zwykłych tylko od razu zainwestować w te nowe ??
    http://pp.allegro.pl/item585891719_s...producent.html
    http://pp.allegro.pl/item580339554_s...alna_hdtv.html

    Ps ja jeszcze nie używam więc może ktoś bardziej doświadczony skomentuje czy to się do czegoś nadaje ??

    PS2 ja do wideodomofonu pociągnąłem kabelek żelowany 4x2x0,5+2x1 czy jakoś tak, w instrukcji wideodomofonów tak to właśnie było opisane, sygnał idzie w zwykłej skrętce koncentryk nie jest wymagany do furtki
    z całym szacunkiem przeczytaj uważnie co znajduje się w ofercie z tych linków.Koniecznym elementem musi być niestety karta kliencka a ty piszesz ,że:

    Cytat Napisał mpoplaw
    a za karty klienckie robi spliter
    pzdr.

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasper77

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    8

    Domyślnie Antena DVB-T

    Cytat Napisał rusek007
    Oki
    To jest schemat na dwa satelity np Hotbird i Astra
    wówczas stosujemy multiswitcha z 9 wejściami. Po 4koncentryki dla każdego konwertera. Wyjść powinno być tyle ile punktów podłączeniowych samodzielnych tunerów satelitarnych (gniazd) jeżeli masz multiswitcha 5/4 to znaczy do czterech wejść padłączasz kowerter typu QUATTRO H/H V/H H/L V/L do piątego antenę naziemną. Do 4 wyjść podłączasz gniazda RTV z wyjściem typu F
    Jażeli będzie 6 pomiesczeń z tuneram,i to potrzeba multiswitcha 5/6 dla jednego satelity a 9/6 dla 2 satelit.

    ze strony http://www.dipol.com.pl



    Sposóm podłączenia splittera

    ze strony http://www.opisy.slj-elektronik.pl/small.html

    Czy ktoś wie jak będzie wyglądał ten schemat gdyby zamiast anten UKF/VHF zostosować antene DVB-T (cyfrowa telewizja naziemna)?

    Pozdrawiam
    kasper

  18. #38

    Domyślnie

    Mam pytanie do znawców tematu :
    Czy wystarczy mi kabli .
    Mam tak.
    Na kominie TV naziemna + satelita podłączone do multischwitcha na poddaszu. Nastepnie do kazdego pokoju z telewizorem kabel koncentryczny. Dodatkowo na poddaszu router do internetu z dodprowadzeniem do każdego pokoju poprzez skretkę internetu.
    Dodatkowo na poddaszu splitter do podziału sygnału satelitarnego z doprowadzeniem poprzez skretkę do kazdego pokoju z TV.
    i pytanie : czy do pokojów dać po 1 czy po 2 koncentryki.
    Czy Blu Ray potrzebuje 1 czy 2 koncentryki
    Wielu by stchórzyło, gdyby mieli dostatecznie dużo odwagi

  19. #39

    Domyślnie

    Mam male pytanko odnoscie splitera, czy wystarzy ze od kazego pokoju w ktorym mam tv puszcze skretke do jakiegos jednego miejsca (u mnie garderoba - tam bedzie wszystko od tv) czy musze od kazdego pokoju puscic skretke do salonu ?

  20. #40

    Domyślnie

    Mam pytanie czy dotyczy to tylko cyfry + czy można też tak zrobić z Cyfrowym polsatem lub N

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony