dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 86
  1. #41

    Domyślnie

    To dotyczy wyłącznie Cyfry, jak na razie Cyfrowy Polsat ani N-ka nie da się podzielić sygnału.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_00
    Mam male pytanko odnoscie splitera, czy wystarzy ze od kazego pokoju w ktorym mam tv puszcze skretke do jakiegos jednego miejsca (u mnie garderoba - tam bedzie wszystko od tv) czy musze od kazdego pokoju puscic skretke do salonu ?
    Skrętkę puszczasz z miejsca gdzie będzie stał spliter z kartą cyfry+ do każdego pokoju gdzie chcesz oglądać tv. Jeśli spliter będzie stał w salonie to puszczasz z salonu jeśli w garderobie to z garderoby.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naLeśnik
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    2.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron
    To dotyczy wyłącznie Cyfry, jak na razie Cyfrowy Polsat ani N-ka nie da się podzielić sygnału.
    no to kicha!

  4. #44

    Domyślnie

    gbh1976 mam pytanie do Ciebie, czy znasz jakiś patent lub może są takie karty do splitera żeby karta z kabelkiem nie wystawała spod klapki tunera?

  5. #45

    Domyślnie

    Zakup tunerów i kart dopiero przede mną (dopiero robi ę instalację) więc niestety nie pomogę Ci ale podpinam się do Twojego pytania.

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron
    gbh1976 mam pytanie do Ciebie, czy znasz jakiś patent lub może są takie karty do splitera żeby karta z kabelkiem nie wystawała spod klapki tunera?
    Są specjalne łamane karty abonenckie. Wówczas spod klapki wychodzi tylko płaski kabelek. Poszukam w necia i dam linka.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_00
    Mam male pytanko odnoscie splitera, czy wystarzy ze od kazego pokoju w ktorym mam tv puszcze skretke do jakiegos jednego miejsca (u mnie garderoba - tam bedzie wszystko od tv) czy musze od kazdego pokoju puscic skretke do salonu ?
    Od każdego pokoju do garderoby, bo tam będzie splitter z włożoną oryginalną kartą Cyfry
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  9. #49

    Domyślnie

    Czepiając się kanału zwrotnego, czasami się przydaje. Nie mam w każdym pokoju DVD, puszczam w salonie sobie DVD, z modulatora wypuszczam sygnał przez sumator na multiswitch i oglądam sobie film już w sypialni, lub dzieciaki swoją ulubioną bajkę w pokoju. To samo można zrobić z umieszczoną na poddaszu stara kamera VHS, robiąc sobie tani monitoring posesji o dobrej jakości obrazu.

    Spliter rozdziela też dobrze uprawnienia TNK. Możemy tez użyć tunerów LINBOX i połączyć je wcześniej ułożoną skrętką przez wejścia RS232.

  10. #50

    Domyślnie

    Tylko czy koszt modulatora i sumatora i czegoś tam jeszcze nie przewyższa kosztu zakupu odtwarzacza (kosztują już po 200zł i to całkiem przyzwoite). Do tego ustawiać w salonie i lecieć na górę żeby oglądać w pokoju. Nie wiem. Może ewentualnie żeby dziecko sprawdzić co ogląda. Myślę żeby puścić 3 skrętkę jakby co. Jak pisałem jedna będzie do splitera, druga do routera, trzecia na jakiś zapas (domofon, może telefon tak na zapas) tylko że nigdzie nie ma gniazdek z 3 wejściami na skrętkę. A dawać znowu extra moduł, większą ramkę to nie wiem czy się zdecyduję.

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Oczywiście, że kanał zwrotny może się przydać, ale nie jest wymagany do przesyłu uprawnień czy podstawowej konfiguracji sieci SAT. A myślę , że o to chodziło osobom zainteresowanym. Zapomniałem o TNK, ona też będzie działać ze splitterem, bo nie ma tu parowania karty z tunerem. Osobiście uważam, że lepiej położyć więcej skretek i nawet zostawić ję zwinięte w puszce, bo nie wiadomo co w przyszłości strzeli nam do głowy, bądź jakieś urządzeni to wymusi.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  12. #52
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Odświeżę go na moment bo mam nie lada problem.Otóż przygotowuję się do podłączania C+ ale jak zwykle zapomniałem o takiej rzeczy.Nie mam tv naziemnej w gniazdkach.W związku z tym chcę do opisanego wyżej schematu włączyć w jakichś sposób cyfrowy Polsat.Czyli mieć za taki sam abonament trochę Polsatu i trochę cyfry.Czy jest to możliwe?Czy muszę montować drugi talerz itd.?Wiem ,że na razie można dzielić cyfrę ale może Polsat chociaż w salonie?

    pzdr.

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boguslawskia

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    Co do gniazdek bardzo polecam:
    http://www.awpol.pl/go/_info/?id=280

    Rozsądna cena gniazdo ma: 2 x SAT + TV + RAD.

    Pasuje bezproblemowo do montażu w ścianie w ramkach systemu HAGER.
    Wystarczy dokupić odpowiednią maskownicę czołową.

    Odnośnie kabla do Splitera.
    1. W maskownicy gniazda wywierciłem dodatkowy otworek fi 5mm.
    2. Przepchnąłem przez niego kabel 4 żyłowy z wtyczką telefoniczną do karty, którą wkłada się do dekodera.
    3. W puszce gniazda połączyłem /polutowałem/ kabel telefoniczny z kablem do splitera.

    System działa działa bez problemu od 4msc.

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    dwa pytanka
    a czy pasuję te gniazdka do maskownicy Berker-a ?

    a jeśli chodzi o splitery - to czy można zdublować kartę n-ki?

  15. #55

    Domyślnie

    Popełniłem mały błąd przy planowaniu instalacji TV.


    Mam wszystkie kable koncentryczne podciągnięte do jednego miejsca na poddaszu które będzie nieogrzewane i nieocieplone.

    Do tego miejsca miały się zbiegać koncetryki z anteny naziemnej i SAT do muliswitcha.

    Teraz przyszedł mi pomysł do głowy że mulitiswicha mógłbym wstawić do pomieszczenia gospodarczego które nieoczekiwanie powstało na poddaszu tylko jak przedłużyć te kable koncetyczne które powędrowały na poddasze.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  16. #56

    Domyślnie

    jeżeli koniecznie musisz i jeżeli masz możliwość pociągnięcia kabli w inne miejsce to po prostu pociągnij odpowiednią ich ilość i połącz tzw barelkami do koncentryka
    tu masz fotkę:

    http://sklep.assmann.pl/foto/wtyki/X-Z-B-03.jpg

    długość przewodu antenowego może być spora jednak każda złączka to punkt potencjalnego problemu - ale powinno działać

    nie zalecam w tym wypadku lutowania

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    eliza_krk

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, mam podobny problem, tylko jestem jeszcze bardziej zielona w temacie. Jestem w trakcie renowacji piętra i planuję podłączenie TV do trzech pomieszczeń. Chodzi konkretnie o sygnał z Cyfry+ oraz Neostrady z TV. Idealnie byłoby dla mnie umieścić te dwa urządzenia w niewielkim składziku i poprowadzić wyjścia do odbiorników w pokojach. I tu pojawia się kilka pytań:
    1. Czy da się zrobić coś, żeby w poszczególnych pomieszczeniach można było oglądać różne kanały z tego samego źródła (głównie zależy mi na C+)?
    2. W jaki sposób można rozwiązać problem zmiany kanałów na odległość? Są jakieś specjalne piloty, czy inne urządzenia? Chodzi mi o to, żebym nie musiała wstawać i iść do pomieszczenia z dekoderem, tylko po to, żeby zmienić kanał.
    3. Jak ma wyglądać taka instalacja? Do składziku wpuszczam sobie kabel od anteny C+ oraz z gniazdka telefonicznego dla Neostrady. W pokojach mam zaplanowane po dwa gniazda antenowe, które zbiegają się w składziku. Jakie urządzenie muszę zamontować, żeby rozprowadzić sygnał z dekodera i liveboxa do pomieszczeń?

    Przepraszam za totalną niewiedzę, ale te wszystkie technikalia, to dla mnie czarna magia.

  18. #58

    Domyślnie

    Czytaj od początku spliter wsio załatwi.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  19. #59

    Domyślnie

    A ma może ktoś takie cudo: ROZDZIELNIA MULTIMEDIALNA ?
    Cena spora, ale za to porządek w kablach - bezcenne...
    Tylko jak z jakością tego? Ktoś się pochwali wrażeniami?

  20. #60
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygzak
    A ma może ktoś takie cudo: ROZDZIELNIA MULTIMEDIALNA ?
    Cena spora, ale za to porządek w kablach - bezcenne...
    Tylko jak z jakością tego? Ktoś się pochwali wrażeniami?
    Sie dopiero wyrwałeś z tą rozdzielnią.... .Wszystko już mam a ten ROZDZIELNIA.Właśnie niech ktoś coś podszepnie jak ma takie cudo.

    eliza_krk ...C+ podzielisz bez problemu.Ale po huk ci ta neostrada z TV?

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony