dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 86 z 86
  1. #81
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    To nie tak dokładnie.....

    Każdy tuner pozwala oglądać dowolne kanały zgodnie z jego możliwościami i uprawnieniami (rodzaj operatora lub FTA).
    Modulator pozwala wpuścić w kabel aktualnie oglądany kanał na tunerze (coś jakby podłączyć tuner nie przez euro a przez przewód antenowy)

    Np. w kuchni masz tylko telewizor a w pokojach tunery np.3 i każdy ma wpuszczony przez modulator jakiś kanał to w kuchni pomimo że nie ma tunera możesz oglądać 3 dodatkowe kanały te które sa akurat włączone w pokojach, ale jak ktoś zmieni tam kanał to i u ciebie w kuchni się zmieni...

    Mam nadzieję że jasno opisałem


    EDIT:
    Sprawy spliterów i rozdziału uprawnień to już inna broszka...

  2. #82
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał robdk
    ...Np. w kuchni masz tylko telewizor a w pokojach tunery np.3 i każdy ma wpuszczony przez modulator jakiś kanał to w kuchni pomimo że nie ma tunera możesz oglądać 3 dodatkowe kanały te które sa akurat włączone w pokojach, ale jak ktoś zmieni tam kanał to i u ciebie w kuchni się zmieni...

    Mam nadzieję że jasno opisałem
    Mniej więcej tak ;].
    Reasumując - gdybym w kuchni miał nie sam TV, ale TV+tuner (z modulatorem), to mógłbym na TV do niego podłączonym oglądać jaki zechcę kanał. Niezależnie od tego co oglądaja inni?
    Czyli w powyższym schemacie zestaw: TV+tuner (z modulatorem) pozwala na oglądanie dowolnego programu TV sat, bez konieczności instalowania modulatora.
    Natomiast jeśli gdzieś miałbym tylko TV (bez tunera), to wtedy wykorzystując modulator mógłbym oglądać na tym TV tylko to co jest aktualnie wyświetlane na innych TV w danej instalacji.
    Dobrze myslę?

  3. #83

    Domyślnie

    Modulator potrzebny jest tylko w przypadku jeśli chcesz wpuszczać w domową sieć TV kanał który obecnie oglądasz. Jeżeli masz multiswitcha i tuner w każdym pokoju to żaden modulator nie jest ci potrzebny.

  4. #84
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinok
    Modulator potrzebny jest tylko w przypadku jeśli chcesz wpuszczać w domową sieć TV kanał który obecnie oglądasz. Jeżeli masz multiswitcha i tuner w każdym pokoju to żaden modulator nie jest ci potrzebny.
    Dzieki, jeszcze tylko w jednej kwestii się upewnię - rozumiem, że w przypadku tunerów TV w komputerach również nie ma to znaczenia? Jesli nie będzie modulatora (w instalacji zbudowanej wg powyższego schematu) to i tak każdy tuner (nawet ten w komputerze) będzie mógł sobie wybierać dowolne kanały niekodowane z satelity i wyświetlać je na ekranie?

    A posumowując rolę tego modulatora - jesli nie planuję puszczać na domową instalaję jakiegoś filmu np. z urodzin cioci lub ewentualnie bardzo ważnego meczu który moge odlągać tylko z jednego tunera wyposażonego w kartę operatora, to mogę sobie ten modulator darować ? Wszyscy będa zmuszeni obejrzeć ten mecz (lub te urodziny cioci ) na jednym wspólnym ekranie, a nie każdy w swoim pokoju?

  5. #85

    Domyślnie

    Jeżeli tak jak w schemacie masz konwerter quattro i do tego multiswitch to tak jakbyś miał do każdego pokoju osobną antenę satelitarną. Jeżeli do tego miałbyś abonament C+ i spliter to w każdym pokoju masz cały wykupiony pakiet do oglądania.(do tego mam do każdego pokoju oprócz gniazda RTV-SAT jeszcze 2xRJ45)

  6. #86
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    Jeszcze raz: modulator nie daje sygnału z satelity tylko obraz jednego kanału wpuszcza w instalację anteny naziemnej i działa w jej obrębie nic nie mając wspólnego z sygnałem SAT

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony