dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 155
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewunia
    Cytat Napisał henryk_baszkowka
    A ja z moimi 184cm wzrostu chetnie bym zrezygnowal z dolnych
    a jak sie ma 2m jak mój mąż ?
    podzieliliśmy sie i on obsługuje górę, a ja dół
    W naszym urządzanym właśnie domu (planowana przeprowadzka: Wielkanoc 2006) kuchnia posiadająca 2 okna i spiżarnię raczej będzie wyposażona tylko w szafki stojące. Wydaje się, że nie ma konieczności zawieszania żadnych szafek, przestrzeni do składownia będzie wystarczająco. Robimy tak bo ładniej wygląda (patrz przytaczane wyżej opinie o przestrzeni, świetle itd.) i jest zdecydowanie tańsze.

    Na temat mody dyskutować nie podejmuję się. Dom budujemy dla siebie, to my mamy się w nim dobrze czuć, to nam się ma podobać i być wygodnie. Nawet jeżeli ktoś stwierdzi, że nie jest modnie. Maciek

    PS. Mam 202 cm wzrostu, żona 174 cm, a córka powoli ją przerasta.

  2. #62
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fusia

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    Właśnie jesteśmy na etapie kończenia remontu na poddaszu (gdzie zamieszkamy) zamówiliśmy sobie mebelki do kuchni bez szafek górnych (bo mamy skośną ścianę). Dolne za to mają mieć wysokość 1m (standard 85cm podwyższony o szuflady). Oboje jesteśmy dosyć wysocy i już nam zbrzydło ciągłe "kurczenie się" żeby się do szafek dopasować (w celu przygotowania jakiegoś jedzonka). Rodzina trochę dziwnie się na nas z tego powodu patrzy, bo jak zwykle coś udziwniliśmy (poprzedni nasz pomysł to brak firanek w pokojach tylko bambusowe rolety). Ale my jesteśmy pewni swojego. Z resztą przez pewien czas "pracowaliśmy" na takim podwyższonym mebelku i wszystko było OK. A co do górnych szafek... to nawet jak byśmy mieli wszędzie proste ściany to i tak byśmy ich nie zakładali. Co najwyżej jakieś otwarte, wąskie półeczki.

  3. #63

    Domyślnie

    Odświeżam wątek i zarazem proszę forumowiczów, aby podzielili się zdjęciami swoich kuchni- głównie interesują mnie te bez wiszących szafek

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Nie mam zdjec , bo nie mam jeszcze kuchni , ale szafek gornych nie planuje .
    Beda na pewno 2 duze podwojne szafy i szafki dolne oczywiscie.
    Nie wiedzialam , ze to jakies trendy jest .Tak mi sie podoba zwyczajnie .
    Poza tym mala jestem raczej , to i ciezko siegac.
    Bede miala spizarnie 4,5 m wiec bedzie miejsce na zapasy .
    Kuchnia ma miec 25m2 to i tych dolnych z pewnoscia wystraczy.
    Tak mi sie wydaje na dzien dzisiejszy.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrmi
    Nie mam zdjec , bo nie mam jeszcze kuchni , ale szafek gornych nie planuje .
    Beda na pewno 2 duze podwojne szafy i szafki dolne oczywiscie.
    Nie wiedzialam , ze to jakies trendy jest .Tak mi sie podoba zwyczajnie .
    Poza tym mala jestem raczej , to i ciezko siegac.
    Bede miala spizarnie 4,5 m wiec bedzie miejsce na zapasy .
    Kuchnia ma miec 25m2 to i tych dolnych z pewnoscia wystraczy.
    Tak mi sie wydaje na dzien dzisiejszy.

    to podobnie jak u mnie
    kuchnia bedzie miala 25 mkw, z tego "wykroje" spizarnie. Szafek gornych nie planuje, bo wydaje mi sie ze bez nich kuchnia wyglada lżej. Dolnych szafek bedzie sporo poza tym rowniez planuje zabudowac jedna sciane szafami
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

  6. #66
    Guest

    Domyślnie

    Mam tylko stojące szafki w kuchni, ale mogłam sobie na to pozwolić, bo mam dość dużą kuchnię, do tego otwartą na jadalnię, gdzie będzie stał bufet, w kuchni dodatkowo stoi kredens i jescze mam szafę gospodarczą, którą też wykorzystuję na kuchenne graty.
    Plusy: rzeczywiście nie muszę wdrapywać się na stołki, żeby coś wyjąć
    wygląd kuchni też mi się podoba (wydaje się bardziej przestronna)
    Minusy: nie zawsze wszystko jest pod ręką

  7. #67

    Domyślnie

    U nas też same dolne szafki, kuchnia będzie montowana we wrześniu. Na razie mamy tylko projekt.
    Michał

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_m
    U nas też same dolne szafki, kuchnia będzie montowana we wrześniu. Na razie mamy tylko projekt.
    jesli mozesz, to wklej projekt - chetnie zobaczymy
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

  9. #69

    Domyślnie

    Powiem krótko, bom śpiąca - precz z górnymi szafkami! Robią tłok i walą po głowie.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leśna
    Powiem krótko, bom śpiąca - precz z górnymi szafkami! Robią tłok i walą po głowie.
    uhu to jest prawda... ale u mnie i tak beda na jednej scianie - dluzszej - bo ja sie do samych dolnych nie zmieszcze moje gospodarstwo domowe rozroslo sie do granic niemozliwosci w bardziej czy mniej potrzebne akcesoria kuchenne, a kuchnia nie jest duza

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    Witam ja nie mam górnych szafek użytkuję swoją kuchnię od marca i jestem z tego posunięcia bardzo zadowolona
    Nareszcie nie skacze po krzesełakch i nie muszę zmywać tego okropnego kurzu z górnych szafek kuchennych.
    A kuchnię można zobaczyć tutaj
    http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/pry...r=e289&.src=ph

  12. #72

    Domyślnie

    Myślę, że kuchnia bez wiszących szafek jest bardziej przestrzenna i nowoczesna. Wiszące szafki wcale nie są wygodne - to konieczność w maleńkim metrażu blokowym, a stały się jakimś standardem nawet w dużych kuchniach, które przytłaczają. W kuchni otwartej na salon, przysłoniętej barkiem, kuchnia bez szafek wiszących mniej rzuca się w oczy i wygląda bardziej na część pokoju. Ja wolę mieć kuchnię bez wiszących szafek, otwartą częsciowo na pokój i dość sporą spiżarnię, która odciąży szafki kuchenne. W dolnych szafkach - szufladach znakomicie trzyma się talerze i szklanki - są do tego specjalne organizery - przegródki. Na ścianach wolę mieć półki, obrazy lub coś w rodzaju kredensu, ale raczej o "pokojowym" niż kuchennym charakterze.

  13. #73

    Domyślnie kuchnia bez górnych szafek? co w zamian, poratujcie...

    MAm malą kuchnię w mieszkaniu, wlaśnie trwa remont. Ponieważ okno jest na ścianie na wprost drzwi (będa przesuwne chowane w ścianę) i jest ono zaraz przy ścianie, na której planuję zabudowę postanowilam (wstępnie) nie dawać górnych szafek. Myślalam o okapie tylko i to najlepiej jakims przeszklonym. Czy dawać do tego jakąś półkę? Na pewno chcę reling - lubię miec różne akcesoria pod ręką..
    Druga opcja jest taka, żeby zamiast okapu dać szafkę zamkniętą coś a'la obraz - żeby mi okna nie zaslonila musiałaby być bardzo plytka, nie zajmować całej ściany tylko jakoś tak równomiernie w środku i chyba przeszklona. Jak myślicie czy jest sens zamienić pochłaniacz na taką szafke?

    Jeśli jednak okap z wylotem (wchodzi w gre tylko funkcja pochlaniacz, bo nie ma komina drugiego) to gdzie powinien się kończyć i do jakiej wysokości położyć przy nim plytki (kuchnia wysoka na 2,8 m) - chcialam dac pas płytek nad blatem a przy okapie w górę, bo kuchenka jest gazowa i te opary na ścianie by zostawały i tak...
    Wklejam orientacyjny projekt zabudowy i prosze pomysłowe głowy o porady.

    i z góry - co tam ma być:



    Trochę boję sie braku szafek górnych bo i tak mało miejsca w tej kuchni. Moge spróbowac dać górną szafkę przy wejściu, ale wypadnie ona znów naprzeciw wysokiej zabudwowy (piekarnik w słupku i cargo - razem 90 cm) i nad węższym blatem, takim 50 cm.... Standardowa szafka byłaby niewygodna - ryzyko uderzania czołem o nią przy pochylaniu się nad blatem.

  14. #74

    Domyślnie Re:

    Ja bym została przy takim okapie jak masz na wizualizacji. Płytki bym dała do wysokości okapu tzn: do jego spodu. a najlepiej to jakąs fajną tapete na tej scianie i do spodu okapu przykryc ją szybą.
    jesli płytki to powyzej jakis fajny kontrastujacy kolorek.

    troche sledze twoje zmagania z mieszkankiem i jestem pełna podziwu. Ja chyba bym nie wytrzymała nerwowo przy czyms takim. z przerazeniem mysle o tym co sie bedzie działo jak do mnie przyjda układac płytki i inne duperele

  15. #75

    Domyślnie Otwarte półki szklane

    A myślałaś o otwartych szklanych półkach po obu stronach okapu? Światła nie zabiorą i będą się ładnie prezentować. Tylko trochę czyszczenia przybędzie

  16. #76

    Domyślnie

    nie rób górnych-masz jednak sporo miejsca w szafkach-po prostu ich nie zagracaj na codzień i tak używamy niewielu rzeczy. Moze te rzadko zuywane schowasz w szafie w holu?
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  17. #77

    Domyślnie

    myślałam o półkach ale nie chcialabym sie skazywac na ciągłę zdejmowanie tego co tam stoi i mycie...
    Własnie najważniejsze to czy miesjsca mi w dolnych szafkach wystarczy. No i czy bez górnych nie będzie to wyglądać "lyso" kuchnia jest dość wysoka i jeszcze jak chce jasne ściany???
    Część naczyń będę trzymala w komodzie w pokoju - w kuchni to co do gotowania i codziennych posiłkó. Też nie chciałabym gromadzić za dużo szpargaló ale w kuchni rżne rzeczy się przydają...
    może jednak szafkę góną dać ewentualnie nad drugim blatem - po przeciwnej stronie drzwi - tylko tamten ma 50 cm głębokośći. Ma sens szafka o głębokośći 20 cm??? W sumie potrzebna mi jest głównie na szkło - kubki, szklanki, kieliszki....

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Ja tez nie chce dawac gornych szafek i wcale nie mam wiecej miejsca niz Ty, moze nawet mniej. Wydaje mi sie, ze jest tych szafek w sam raz. Jesli bedzie Ci potrzeba miejsca na kubki czy podreczne garnki, strzelisz sobie jakis fajny reling, z ktorego latwo je bedzie zdejmowac.

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał onna
    myślałam o półkach ale nie chcialabym sie skazywac na ciągłę zdejmowanie tego co tam stoi i mycie...
    no właśnie, po co się męczyć jak można tego nie robić

    Mi się podoba Twój projekt kuchni.
    Ja tez nie robię szafek kuchennych górnych, wiszących. I początkowo "coś mi nie pasowało" w tym pomyśle.
    Doszłam do wniosku, że najgorzej samemu oswoić się z tą myślą, ponieważ zawsze w domu szafki wiszące były i wszyscy znajomi je mają, czyli to chyba tzw kwestia przyzwyczajenia.
    Ważne jest, żeby w szafkach optymalnie wykorzystać przestrzeń. Lepiej zamówić jedną półkę więcej do szafki niz potem ustawiać stertę talerzy lub garów jeden na drugim.


    może jednak szafkę góną dać ewentualnie nad drugim blatem - po przeciwnej stronie drzwi
    ostatecznie można zamówić ją za jakiś czas, jeśli nie dasz rady wszystkiego upchnąć.

  20. #80

    Domyślnie

    Onna, ale ja też nie mam górnych szafek. tzn mam tylko jeden rząd szafek szklanych (ale u mnie zupełnie inny układ kuchni niż u Ciebie). Już praktycznie w ostatnim momencie przed podpisaniem umowy o wykonanie kuchni zmieniłam projekt i zrezygnowałam z wysokiej zabudowy.
    właśnie by nie zagracać, nie zabierać światła.

    wydaje mi się, że miejsca w dolnych szafkach wystarczy, a jak nie ... będziemy wynosić do piwnicy

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony