dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 8
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 155
  1. #81

    Domyślnie

    o , a piwnice to mam dużą, a wniej szafki z poprzedniej kuchni
    Szczerze mówiąc może mnie to zmobilizuje do przyjęcia zasady : "co nie używane przez dwa lata to wyrzucam"
    zobaczymy jak to wyjdzie w praziu. Najgorsza sprawa chyba z tymi kubkami i przyzwyczajeniem... Zawsze [po kubki sięgalam wyżej, z resztą rzeczy bylo juz różnie... A nie chcę blatów zajmowac stojakiem na kubki czy czymś w tym rodzaju.I tak musi tam stać robot, bo używam i nie będę go ciągle z szafek wyciągac i chować. No i jak jest zmywarka to trzeba większa ilość naczyń użytkować...
    ZObaczzymy jak to wyjdzie w praniu....

  2. #82

    Domyślnie

    Ja też nie będę miała górnych szafek. Kuchnia (raczej aneks) jest nie duża (3m - na tej ścianie okno 120cm x ok 2,?? ).
    Możesz podać wymiary swojej kuchni?
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  3. #83

    Domyślnie

    Już doczytałam
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  4. #84

  5. #85

    Domyślnie

    Ja też nie mam górnych szafek. Mam 2 półki głębokosci 25 cm - na dolnej są kubki, kawa, herbata, a na górnej talerze. Reszta bałaganu spokojnie mieści sie w dolnych szafkach. Rzeczy sporadycznie używane /prodiż, wielki gar do wekowania/ trzymam na strychu. Ważniejszy moim zdaniem jest łatwy dostęp do wszystkich zmagazynowanych rzeczy - w nowej kuchni będę miała same szuflady /żeby nie klękać chcąc coś wyjąć z dolnej półki w dolnej szafce/.

  6. #86

    Domyślnie

    Górne szafki gdy ktoś się nie mieści. Lepiej powiesić pasującą do kuchni ozdobę
    (np. płaskorzeźba z ceramiki) niż szafkę. Okap przy gazie jest niezbędny, a że naokoło ściany i tak sie brudzą, można dać glazurę czy kamień jeszcze na szerokośc ok 1m (pryskający tłuszcz-tak się zdarza). Dobry glazurnik dokona cudów i wcale bragi tej glazury nie muszą iść pod linijkę. Można wyciąć np. fale lub nieregularny kształt. Swojego czasu znajoma ów kształt wykończyła kamykami polnymi (przecięte na pół i klejone, jak glazura) w komplecie do blatu, który imitował polne kamienie.

  7. #87

    Domyślnie

    na ścianie będę miala trzy rzędy płytek czyli ok 70 cm a wokół okapu jeden pas do góry. Tylko nie wiem cy do samej góry, czy skończyć go na jakiejś wysokości - kuchnia ma 2,8 m wysokości. A pas ma być po bokach ograniczony ciemnmymi paskami (jeśli się glazurnikowi uda wyciąć równe :/) , więc jak skończę w połowie to może dziwnie wyglądać.
    A okap? Poczekam z nim jeszcze chwilę, jak będą meble to wybiorę czy caly stalowy, taki daszek, czy ze szkłem. WOlałabym taki prosty, żeby miec dodatkową półeczkę jakby trzeba bylo coś postawic. Ale okap i tak będzie dośc wysoko, więc nie wiem czy to wogóle będzie dostępne dla mnie miejsce

  8. #88

    Domyślnie

    ja mam bardzo podobny projekt kuchni- bez górnych szafek, po prawej obok okapu będzie tylko niska- ok.40cm szafka wisząca ale długa 120cm , na herbaty , kawę - będzie w aluminiowej ramce szkło grafitowe-bo akurat taki mam na te szafkę pomysł.
    płytki , za okapem na szerokości 120cm będą duże 60 -tki płytki- tez grafit do samego sufitu- ja mam tu tylko podwieszane lampki , a nad blatem rząd płytek 30cm, jak chcesz projekt mogę ci przesłać
    Dla chcącego nic trudnego!

  9. #89

    Domyślnie

    bardzo proszę, podaję adres na priv. Rozumiem,że Twoja kuchnia tez jest na etapie projektu i efektu na żywo nie można jeszcze zobaczyć???

  10. #90

    Domyślnie

    na ścianie będę miala trzy rzędy płytek czyli ok 70 cm a wokół okapu jeden pas do góry. Tylko nie wiem cy do samej góry, czy skończyć go na jakiejś wysokości -
    . Sprawdziłam, u mnie jeżeli już coś pryska to najwyższa plamka na wysokości 1 metr 10 cm, licząc od blatu i tu przydałaby sie glazura, żeby nie paprać ścian. Ja niestety mam niżej 0,85m i czeka mnie trudne malowanie (tłuszcz) lub dołożenie płytek. Ponieważ płytki mam "wtapiane" - są równo ze ścianą, czy tak, czy tak niezła robota.

  11. #91

    Domyślnie

    Wszystko zależy od stylu życia, ile osób bedzie korzystać z kuchni, czy masz spiżarke ( od czego są te drugie drzwi pod kątem ?), czy lubisz gotować, ile masz naczyń, etc.
    Możesz zasugerować się tym jak to wygląda u Ciebie, twoich rodziców czy teściowej i zastanowić czy to wszystko by się zmieściło w Twojej kuchni.

    Jakoś nie doczytałam jakie są wymiary kuchni?
    Sama teraz jestem na etapie projektowania kuchni, więc temat mam na bieżąco, moim zdaniem Twoja kuchnia jest niewygodna,ale rozumiem, że nie projektujesz jej od początku i nie możesz zmienić przyłączy.

    Ja bym nie rezygnowała z górnych szafek, szczególnie tam gdzie masz czajnik i bedziesz przygotowywała napoje.
    Moim zdaniem im wiecej szafek tym lepiej, mniejszy bałagan, praktyczniej, wygląd to sprawa drugorzędna - tym bardziej ze majac zmywarke potrzeba przedewszystkim wiecej szklanek i łyżeczek (z moich obserwacji).

    Powiększyć kuchnie można kolorami, jasne kafle na podłodze (obowiązkowo w maziaje ), na scianach też albo mleczne szkło, szklane szafki, przytłaczająca moim zdaniem beda też te słupki przy wejściu.
    Jesli można skonsultowałabym się z jakimś projektantem, za free mozna to zrobic firmach sprzedajacych meble kuchenne.

    Dodatkowo, jesli możesz, zamieniłabym kuchenke z gazowej na elektryczna- duzo mniej brudu.

    ps. to moje przemyślenia, mam nadzieje że Cie nie uraziłam swoim sposobem pisania, chciałam tylko pomóc


    Spojrzałam, jeszcze raz na projekt, i wpadło mi do głoy ,że mogłabyś dać wąskie półki na szklanki, etc. zasłonięte roletą - taki barek, bo same półki strasznie by się brudziły przy kuchence gazowej.
    Dziennik - ... w budowie

  12. #92

    Domyślnie

    Witam

    Polecam wydany przez gazetę takmieszkam przewodnik dla urządzających kuchnie. Na okładce jest bardzo fajna kuchnia właśnie bez typowych górnych szafek. Miłej lektury
    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  13. #93

    Domyślnie

    postanowione- nie bedzie ghónych, ew. doda sie jedną po lewej stronie jak będzie strasznie brakowalo. Kuchnia jest naprawdę nieduża- 3,4 m dlugości (Do okna jakies 3,9) a przeszkodą dla górnych szafek jest jak juz pisalam okno tuż przy ścianie. Zdjęcie z kafelkami w moim wątku. Teraz mam dylemat czy nie zrobić jednak ciemnych mebli, skoro nie b edzie górnej zabudowy to może nie będa przytlaczać?????

  14. #94

    Domyślnie

    A o jakich kolorach myślisz?
    Może zrób słupek jasny, reszte ciemniejsza, jeśli Ci się takie rozwiązanie podoba oczywiście.
    Dziennik - ... w budowie

  15. #95

    Domyślnie

    problem jest taki,ze wolałabym zdecydowanie jasne , ale bez tradycyjnej struktury drewna - wygląda mi to jak sklejka... Zaproponowano mi front limba jasna, ale różni się on odcieniem od takiego, który widzialam np w meblach łazienkowych... Jest taki ni jasny ni ciemny... Znalazłam dziś jeszcze jedną próbkę - wenge jasne ale to z kolei wydaje się zbyt żółtawe do plytek jakie mam wkuchni. Trudno mi sobie wyobrazić jak te odcienie będą grały, już płytki mi zrobily psikusa i po położeniu w kuchni nabrały innych odcieni Pion, poziom, światło- to wszystko ma znaczenie i trudno wyczuc jak to de efekt....
    a mieszanych mebli jakoś nie widze, bo albo blat ciemny i fronty jasne albo odwrotnie, ajak mieszane to coś z czymś będzie sie zlewać zawsze...

  16. #96

    Domyślnie kuchnia bez górnych szafek

    Cyy jest taki wątek? bo znaleźć nie mogę, a posyukuje inspiracji.
    Czy to akceptowalne rozwiązanie?

    Na forum jest poglądowy rysunek mojej kuchni od brazy.

    Ze względu na koszta chcę zrezygnowac z szafek wiszących na ścianie i lodówkę zrobic wolnostojącą, zawsze to parę złoty mniej dzieki którym zrobię szafy w pokojach.. cos za coś..

  17. #97

    Domyślnie Re: kuchnia bez górnych szafek

    Cytat Napisał nely
    Cyy jest taki wątek? bo znaleźć nie mogę, a posyukuje inspiracji.
    Czy to akceptowalne rozwiązanie?

    Na forum jest poglądowy rysunek mojej kuchni od brazy.

    Ze względu na koszta chcę zrezygnowac z szafek wiszących na ścianie i lodówkę zrobic wolnostojącą, zawsze to parę złoty mniej dzieki którym zrobię szafy w pokojach.. cos za coś..
    A dlaczego niby nie? Jesli wystarcza Ci szafki dolne, to smialo mozesz zrezygnowac z gornych, a jesli nie masz nic przeciwko, to mozesz dac zawsze polke/-ki.

  18. #98

    Domyślnie

    ha! w końcu przemogłam lenistwo czytacza biernego i się zalogowałam

    również planuję kuchnię bez góry - zarówno ze względów finansowych jak i wizualnych. wieczorkiem wkleję kilka zdjęć znalezionych głównie na tym forum których wspólną cechą jest własnie brak szafek górnych. my planujemy budowę http://www.lipinscy.pl/project.xml?i...backcmd=Energo - przy tej wielkości spiżarki nie mam pojęcia co mogłabym trzymać w górnych szafkach jeszcze poza tym chcę zmienić okno kuchenne na takie 'rozjechane' 1.6-2m długości na ok 1m wysokości więc siłą rzeczy szafki wiszące odpadają

    wrzuć może rzuty domku/kuchni? łatwiej będzie coś zasugerować
    ...a jeśli dom będę miał, to będzie bukowy koniecznie...

  19. #99

    Domyślnie Re: kuchnia bez górnych szafek

    Cytat Napisał nely
    Cyy jest taki wątek? bo znaleźć nie mogę, a posyukuje inspiracji.
    Czy to akceptowalne rozwiązanie?

    Na forum jest poglądowy rysunek mojej kuchni od brazy.

    Ze względu na koszta chcę zrezygnowac z szafek wiszących na ścianie i lodówkę zrobic wolnostojącą, zawsze to parę złoty mniej dzieki którym zrobię szafy w pokojach.. cos za coś..
    Ja tak mam, tzn posiadam jedną szafke wiszącą i nie narzekam na wybór głównie dolnej zabudowy.

  20. #100

    Domyślnie Re: kuchnia bez górnych szafek

    Cytat Napisał beti555
    Ja tak mam, tzn posiadam jedną szafke wiszącą i nie narzekam na wybór głównie dolnej zabudowy.
    Przejdzie Ci z wiekiem, jak się kręgosłup zbuntuje. Broń Boże nie sugeruję że od schylania do dolnych szafek. Od życia.

Strona 5 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony