dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 8
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 155
  1. #101

    Domyślnie Re: kuchnia bez górnych szafek

    Cytat Napisał kaszak
    Cytat Napisał beti555
    Ja tak mam, tzn posiadam jedną szafke wiszącą i nie narzekam na wybór głównie dolnej zabudowy.
    Przejdzie Ci z wiekiem, jak się kręgosłup zbuntuje. Broń Boże nie sugeruję że od schylania do dolnych szafek. Od życia.
    Zanim wiekszosc z nas (tak sadze) osiagnie wiek, gdzie kregoslup zastrajkuje, to jeszcze kilka razy zmieni sie kuchnia. Idac tokiem myslenia, "bo co bedzie na starosc", albo "bo jakby cos mi sie stalo", to trzeba by bylo od razu zaplanowac schody do domow z podjazdami na wozki inwalidzkie, a najlepiej winda w domu, pomieszczenia ograniczyc do minimum, bo kto bedzie sprzatal, najlepiej zrezygnowac z ogrodow, bo kto to obrobi w razie czego, z wanny zrezygnowac i tylko dac prysznic, bo nie bedzie problemu z wyjsciem itd...

    A najlepiej to duzo sie ruszac, wtedy bedziemy dluzej sprawni fizycznie....

  2. #102

    Domyślnie Re: kuchnia bez górnych szafek

    Cytat Napisał kaszak
    Cytat Napisał beti555
    Ja tak mam, tzn posiadam jedną szafke wiszącą i nie narzekam na wybór głównie dolnej zabudowy.
    Przejdzie Ci z wiekiem, jak się kręgosłup zbuntuje. Broń Boże nie sugeruję że od schylania do dolnych szafek. Od życia.
    Boszzzzzzzzzzz, co za podejście do życia

  3. #103

    Domyślnie

    czyli w takim razie wypadałoby tylko górne robić bo po co w ogóle dolnymi sobie głowę zawracać
    ...a jeśli dom będę miał, to będzie bukowy koniecznie...

  4. #104

    Domyślnie

    Też planuję kuchnię bez szafek wiszących a raczej nie planuję wiszących , mimo, że mam na nie sporo miejsca.
    Może to chęć odreagowania na wykorzystanie każdego centymetra blokowego mieszkania ?
    Takie rozwiązanie , przy dużej kuchni i przy posiadaniu spiżarki wydaje mi się
    oczywiste.
    I przy posiadaniu kredensu

  5. #105

    Domyślnie

    dokładnie moja wizja - jeden 'słupek' murowany z piekarnikiem, zabudowa niska z półką na codzienne kubki itp, maksymalne wykorzystanie spiżarki oraz kredens jako łącznik kuchni i jadalni.

    poniżej obiecane zdjęcia - jako że 'inspiracje' zbieram w sieci już od dłuższego czasu nie jestem w stanie podać źródeł - jeśli to czyjaś kuchnia to po pierwsze - gratulacje, ładna a po drugie - jeśli sobie nie życzysz, daj znać i usunę











    ...a jeśli dom będę miał, to będzie bukowy koniecznie...

  6. #106

    Domyślnie

    Ja też nie będę miała górnych szafek. Na jednej ścianie zabudowa do sufitu i tu lodówka,piekarnik,mikrofala i szafa z wysuwanymi półkami. Jeden ciąg dolnych szafek i tam zmywarka,kosz,i jakaś narożna na gary oraz zlew. Na wyspie płyta i szuflady

  7. #107

    Domyślnie

    kuchnia bez górnych szafek jest jak najbardziej akceptowalna
    tylko bez tych wszystkich bibelotów u góry widocznych na zdjęciach
    bardzo niepraktyczne ze względu na nieustającą konieczność walki z kurzem i nie tylko

  8. #108

    Domyślnie

    a to już kwestia gustu li i jedynie powklejałam to co mi się podoba, z kurzem sobie poradzę

    i absolutnie nic osobistego ale nie rozumiem skąd mania chowania wszystkiego w kuchni a potem budowania 'półeczek' z k-g i wystawiania tam tysiąca bibelotów - w salonie sie nie kurzy?
    ...a jeśli dom będę miał, to będzie bukowy koniecznie...

  9. #109
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar galka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    Kurz w salonie taki bardziej szlachetny-lotny

    A w kuchni-sama wiesz co się dzieje na górnych szafkach
    Wszystko jest trudne nim stanie się proste

  10. #110

    Domyślnie

    czyli jak nie będzie górnych szafek to się nic nie będzie działo
    ...a jeśli dom będę miał, to będzie bukowy koniecznie...

  11. #111

    Domyślnie

    dołaczam do grona tez planuję minimum szafek wiszących. Będe miec jedna w rogu. Kuchnię mam niedużą jak na standardy forum Ciąg kuchenny ma tylko 3,6 m. Nad nim okno (jedno z dwóch ) . Lodówka na przeciwległej ścianie, mam spiżarnię przy kuchni. I zamierzam ją na maksa wykorzystać. W kuchni będa tylko podreczne kubki, cztery talerze, sztućce i akcesoria, herbata i niezbędne art spożywcze, reszta zastawy, patelnie, słoiki i wieksze zapasy w spiżarni. Od lat żyję w wynajmowanych kątach i opracowałam minimalizm do perfekcji i bardzo mi tak pasuje mniej roboty a żeby nie było codziennie świeży zdrowy obiad mamy i żadnych fast foodów!
    Tak to będzie mniej wiecej u mnie wygladać.

    wisząca szafka bedzie w tym prawym rogu, którego na zdjeciu nie widać.


    funkcjonalną spiżarnię można taniej urządzić niż kuchnię. Nie oszukujmy się , kchnia to newralgiczne miejsce i po kieszeni lubi trzepnąć.
    małą kuchnię wiszące szafki by przytłoczyły, mam dość blokowego looku ( jak ktoś już napisał) w domu można pozwolić sobie na "marnowanie" przestrzeni
    a poza tym okno- na myśl o nim już się cieszę, wolę okno niż szafkę
    kuchnie z tylko dolnymi szafkami są poprostu ładniejsze, lżejsze , jasniejsze takie mniej "kuchenne", przytulniejsze, przyjemniej się w nich przebywa.

    jeszcze klka inspiracji






  12. #112

    Domyślnie

    jako że pora późna i myślenie przełączyło mi się na zwolniony tryb podpowiedz proszę ile szaek będziesz miała?
    ja planuję 3x szuflady 60tki, szafkę pod zlewem i narożną pod płytą. do tego murowany słupek - piekarnik + kosze wiklinowe - jak porównuję mój pomysł z forumowym standardem to nawet 1/3 szafek chyba nie będę miała ;/ z drugiej strony wiem ile na co dzień wykorzystuję i chyba się zmieszczę co moźna trzymać w 15m zabudowy góra-dół??
    ...a jeśli dom będę miał, to będzie bukowy koniecznie...

  13. #113

    Domyślnie

    amarulla, powinno styknąc, nie będę mieć chyba wiecej.
    no właśnie, dobre pytanie, co można trzymac ? usług kateringowych nie planuję świadczyć , wiem też ile tych kuchennych gratów lubi się w domu gromadzić ( u rodziców) nie zawsze potrzebnych.

    to ja może pokażę na obrazku jak to ma wyglądać


    patrząc od prawej
    1.zmywarka ( jak od razu nie kupimy to tymczasowym rozwiązaniem mają być otwarte półki z koszami wilklinowymi.)
    2. "osiemdziesiątka" pod zlew
    3. "czterdziestka" normlanie otwierana, w środku ze dwie półki
    4. "czterdziestka" wyjeżdzane cargo z koszami
    (nad nimi dwoma płaska szuflada "80cm")
    5. Kuchenka
    6. i na końcu schowek na butle z gazem.
    Widac lodówkę i obok niej zarys podówjnych drzwi do spiżarni, tak jak do szafy. Kuchnia ma dwa wjścia , z hallu się wchodzi obok lodówki , do jadlani się wychodzi obok zmywarki.
    nie wiem co to jest to nad lodówką. Bawiłam sie programem i zapomniałam usunąć.

    teraz mam chyba połowe tego i żyjemy!

  14. #114

    Domyślnie

    emi601
    piękne kuchnie zapodałaś .
    czy nie będziesz miała trochę mało robotnego blatu ?

  15. #115

    Domyślnie

    Cytat Napisał amarulla
    i absolutnie nic osobistego ale nie rozumiem skąd mania chowania wszystkiego w kuchni a potem budowania 'półeczek' z k-g i wystawiania tam tysiąca bibelotów - w salonie sie nie kurzy?
    nie mam półeczek' z k-g i nie znoszę bibelotów
    w salonie też
    z uporem maniak chowam wszystko do szafek i szuflad

  16. #116

    Domyślnie

    zwracam honor w takim razie

    co do blatu roboczego - ja w tej chwili korzystam z jednego ciągu w kuchni - ok. 1.5m - na co dzień wystarcza. ale myślałam też nad kupnem wózka w tym stylu żebym mieć 'awaryjny' blat. oczywiście nie do kazdej kuchni będzie to pasować, ja szukam czegoś 'nie od linijki', o lekko cygańskiej duszy

    a w ogóle to teoretyzuję, jeszcze murów nie mam.. ;( czymś jednak trzeba tęsknotę zabijać
    ...a jeśli dom będę miał, to będzie bukowy koniecznie...

  17. #117

    Domyślnie

    tula: to są moje klimaty wyszperane w necie, pod katem więjsko-bezszafkowym
    też mi to przyszło w pewnym momencie do głowy, czy nie za mało blatu? Ale wszystko sobie obmyśliłam! Logicznie analizując, w sumie będzie 60cm+80cm czyli 140cm. powinno styknąć. tego kawalątka po lewej od kuchenki nie liczę, tam pewnie stanie czajnik. Więc mam te dwa obszary po obu stronach zlewu do wykorzystania. Jeden na towary z lodówki przed fazą zlewozmywakową, drgugi za zlewem po drodze do gara! Teraz mam tyle samo i więcej chyba mi nie potrzeba, spokojnie się wyrabiam! I tego będę się trzymać, komfortowo sobie gotuję, wydaję małe przyjęcia i nawet rogaliki lepię Chcę poza tym mieć w kuchni również stół, awaryjnie to też jest jakaś dodatkowa powierzchnia robocza. Chociażby do odstawienia czegoś. Spokojnie dam radę!

    może dzieki temu że mam w sumie niecałe dwa metry blatu do zakupienia fundnę sobie jakiś naprawdę wypasiony!

    ps. ja mam na razie podłogę, ścian jeszcze niet ale w kuchmi można już stanąć

  18. #118
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    posiadłem kuchnię

    mam jedna szafkę wiszącą i stoją w niej kubki
    reszta, poza szafką pod zlew, to szuflady
    mam też jedno cargo 1,8m

    trochę bałem się takiego rozwiązania, ale

    spostrzeżenia
    1. nie trzeba się schylac - wszystko dostepne na wyciągnięcie ręki
    2. nie brakuje mi szafek, bo szuflady to znacznie lesze rozwiązanie
    3. kubki stoją w jednej szafce wiszącej
    4. dla mnie ergonomia na bardzo wysokim poziomie
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  19. #119

    Domyślnie

    emi601 , jeśli przemyślałaś i wystarczy, to dobrze. Dla mnie byłoby trochę mało, czasem przyjemnie posiekać i polepić we dwoje
    pozdrawiam.

  20. #120

    Domyślnie

    Witam, załączam fotki swojej kuchni - nie mam typowych górnych szafek, jedyne szafki na wysokości są w filarze "zamykającym" kuchnię.


    parę postów wyżej widziałam, że ktoś już pokazywał to ujęcie - ale od tego czasu zmieniliśmy kolor ścian





    Pozdrawiam i szczerze polecam takie rozwiązanie.

Strona 6 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony